Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2016 » Birželio » 23

Paslaptingų ir mistiškų faktų apie vasaros saulėgrįžą

Birželio 22-ąją šiauriniame pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis metuose. Tada saulėje būna aukščiausiame taške. Vasaros saulėgrįža nuo seno švenčiama su Rasų (Joninių) švente (birželio 24-ąją).

14 įdomių ir mistiškų faktų apie vasaros saulėgrįžą:

 • Vasaros ir žiemos saulėgrįžos. Šiaurės pusrutulyje ilgiausia metų diena yra per birželio saulėgrįžą (birželio 20, 21 ar 22 dieną). Pietų pusrutulio gyventojams birželio mėnesio saulėgrįža priešingai yra trumpiausia metų diena.
 • Saulėgrįžos vyksta du kartus per metus – birželį ir gruodį. Vasaros saulėgrįža nutinka apie birželio 21-ąją, kai Saulė pereina į Vėžio Zodiako ženklą. Žiemos saulėgrįža įvyksta Paslaptingų ir mistiškų faktų apie vasaros saulėgrįžą apie gruodžio 21-ąją, kai Saulė įžengia į Ožiaragio ženklą.
 • Per saulėgrįžą atrodo, kad Saulė nejuda. Per vasaros saulėgrįžą Saulė pasiekia šiauriausią judėjimo tašką, kuris matomas iš Žemės. Tuo momentu Saulė nejuda į šiaurę ar pietus, kaip daugelį kitų metų dienų, tačiau sustoja, pasiekus zenitą Vėžio atogrąžoje. Paskui pakeičia kryptį ir pradeda vėl judėti į pietus. Žiemos saulėgrįžą nutinka priešingai. Tada Saulė pasiekia piečiausią tašką danguje Ožiaragio atogrąžoje ir čia sustoja. Po to vėl pakeičia kryptį ir pradeda judėti į šiaurę.
 • Saulėgrįža visame pasaulyje vyksta vienu metu. Šiais metais Lietuvos laiku vasaros saulėgrįža įvyko ankstų rytą – 6 valandą ir 52 minutės. Dėl laiko juostų skirtumų skirtingose šalyse, žemynuose saulėgrįža net gali prasidėti skirtingą dieną (vienur birželio 20 dieną, kitur – 21-ąją).
 • Saulėgrįža – tai pirmoji tikrosios vasaros diena. Astronominiu požiūriu vasara prasideda tik nuo Joninių, taigi – viskas dar priešakyje! Kita vertus, meteorologai mano, kad vasara prasideda trimis savaitėmis anksčiau – birželio 1-ąją. Daugelyje Šiaurės pusrutulio kultūrų saulėgrįža laikoma vasaros viduriu. Vidurvasario šventės smagiai švenčiamos iki šių laikų daugelyje Europos šalių.
 • Per saulėgrįžą Žemė yra labiausiai nutolusi Saulės. Tikriausiai daugelis galvoja, kad per vasaros saulėgrįžą Žemė yra arčiausiai Saulės. Iš tiesų yra priešingai. Tuomet Žemė pasiekia afelio tašką (orbitos taškas, labiausiai nutolęs nuo Saulės masės centro), likus kelioms savaitėms iki saulėgrįžos.
 • Saulėgrįža nebūtina yra karščiausia diena metuose. Šiauriniame pusrutulyje karščiausia diena ateina, praėjus kelioms savaitėms ar net mėnesiams po vasaros saulėgrįžos. Taip yra dėlto, kad jūroms, vandenynams ir žemės paviršiaus masyvams reikia laiko įšilti ir taip labiau pakelti oro temperatūrą. Šis fenomenas laikomas sezonų vėlavimu.
 • Poliaratyje diena trunka 24 valandas. Birželį įvykstanti saulėgrįža yra vienintelė diena metuose, kai visose vietovėse Arkties poliaratyje diena tęsiasi 24 valandas. Dėl atmosferinės refrakcijos vidurnakčio saulė matoma tik kelias dienas prieš saulėgrįžą ir po jos maždaug 100 metrų atstumu poliarinio rato pietuose. Kuo tolyn į šiaurę, tuo baltųjų naktų būna daugiau.
 • Saulėgrįžos švenčiama visame pasaulyje. Daugybėje šalių šiomis dienomis vyksta tradiciniai festivaliai, organizuojamos masinės iškylos lauke, vyksta šokiai, skamba dainos ir muzika. Iš praeities išlikęs paprotys spėti ateitį ir burti, kam ateinančiais metais labiau pasiseks, o kam mažiau.
 • Kai kurios Anglijos dalyse tikima, kad jei viduvasario naktį nemiegosite ir sėdėdami aplink save apsibrėšite apskritimą, galite pamatyti fėją. Tačiau būkite atsargūs: kišenėje turėkite rūtos šakelę, kuri apsaugos nuo jų arba išvirkščia puse apsivilkite švarką ar marškinius – fėjos susipainios. Jeigu nuo dvasių norite pabėgti, sekite vadinamosiomis lei linijomis. Lei linijos – tai labai stiprios energetikos vietos, kurios sutampa su dangaus kūnų judėjimu. Daugelis šių linijų sutampa su Saulės, Mėnulio, žvaigždžių judėjimu, paukščių bei gyvūnų migracijos keliais. Ant šių linijų statomi paminklai ir tiesiami piligrimų keliai.
 • Kai kurie Airijos gyventojai tiki, kad jeigu norite, kad išsipildytų noras, turite jį „atiduoti akmenėliui“. Akmenėlį nešti rankose ir nubrėžti ratą aplink Joninių laužą, šnibždant savo norą akmeniui (pavyzdžiui, „Išgydyk mano mamą“, „Padėk man būti drąsesniu“ ir pan.). Kai trečią kartą eisite aplink tą laužą, svieskite akmenėlį su norais į liepsnas.
 • Viduvasario šventėse pagonys dažnai naudodavo vadinamąjį saulės ratą. Ratas arba labai didelis šiaudų kamuolys būna uždegamas ir nuridenamas į upę. Sudegę likučiai būdavo surenkami ir nugabenami į vietinę šventyklą ir padedami visiems matomoje vietoje. Velse žmonės tikėjo, kad jei ugnis pirma pasieks ratą, o ne vanduo, tai šiais metai garantuotai bus geras derlius.
 • Astrologijos požiūriu vasaros saulėgrįžą Saulė įeina į Vėžio Zodiako ženklą, o Vėžys yra vandens ženklas. Vidurvasaris – tai ne tik ugnies magijos, bet ir vandens burtų laikas. Dabar geras laikas atlikti burtams ir magiškiems ritualams su tekančiu vandeniu. Geriausiai prie vandens šaltinių apsilankyti prieš saulėtekį, prieiti prie vandens iš rytų pusės. Sugalvokite norą ir įmeskite į jį sidabrinių monetų.
 • Egipte viduvasario sezonas siejamas su Nilo upės deltos potvyniu. Pietų Amerikoje į upes paleidžiami popieriniai laiveliai, pilni gėlių ir padegami. Jie plukdami upe pasroviui, tuo pačiu metu meldžiantis dievams. Pagonys tikėjo, kad problemų galima atsikratyti jas užrašius ant popieriaus lapo ir įmetus jį į upę, kur visas problemas nusineš upės srovė.
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Parašyk savo nuomone komentaruose.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.04.2020 laikas 07:11 Kinijos Miesto Legenda “Pusiaunakčio Autobusas 375”
Tai nutiko 1995 metų lapkričio 14 dieną Pekine. Viskas prasidėjo nuo to, kad pusiaunaktį autobuso stotelėje sėdėjo du žmonės - pagyvenusi moteris ir jaunas vaikinas. Belaukdami autobuso jie susipažino ir negarsiai kalbėjosi. Pagyvenusiai moteriai labai patiko tas tylus ir mandagus jaunuolis....

Skaityti daugiau

31.03.2020 laikas 17:36 Ar Asteroidas COVID-19 Gali Paslinkti Žemės Ašį?

Vienos šiuo metu labiausiais aptariamų temų yra susijusios su pasauline pandemija, tebėra populiari didžiulio asteroido priartėjimo prie žemės tema, dėl kurio ir sumanytas šis karantinas. O ši tema ir toliau populiarėja:

...

Skaityti daugiau

31.03.2020 laikas 14:50 Kaukes ir karantiną užsakė veido atpažinimo sistema?

Tuo tarpu konspirologams netgi atsirado versija, kad COVI-19 yra tam tikra operacija užmaskuoti ateivių nusileidimą. Kažkas į šią hipotezę žiūri labai rimtai, kažkas ją vertina, kaip pokštas ir spėliones, vis dėlto ši tema privertė daugelį žmonių įtemti smegenis ir susimąstyti, kas vyksta. O tie,...

Skaityti daugiau

31.03.2020 laikas 11:54 Kinai Nustatė: Kad 6 Taškai Ausyse Gali, Sugrąžinsiantys Jums Energiją
Kinai nustatė, kad kiekvienoje ausyje yra ne mažiau 6 taškų, tiesiogiai susijusių su kuriuo nors žmogaus kūno organu. Jei suspausime tą tašką, galima pajausti neįtikėtiną jėgų antplūdį ir energijos pakilimą.

Skaityti daugiau

31.03.2020 laikas 11:13 Praktinis Patarimas: Kaip Pašalinti Raukšles Iš Avalynės

Jei vienąkart pas tave atėjo tavo vyžos, kaubojiški batai, kedai, kareiviški auliniai ir kitas apavas ir pareikalavo nunešti juos pas plastikos batsiuvį, motyvuodami tuo, kad apaugo raukšlėmis, neskubėk paklusti jų kaprizams ir švaistyti pinigus! Pasinaudok šiuo video, kurį nufilmavo Šantelė de B...

Skaityti daugiau

31.03.2020 laikas 10:06 2013 Metų Dainos Klipas: «... 2020-ieji, KoronaVirusas, Kūnai Kraunami Krūvomis... »

2013 m. birželio 21 d. ne visiems žinomas atlikėjas Dr. Creep, grojantis Undergroud Hip-Hop žanre, išleido sekanti albumą „Aš esu Štormas“ (I am The Storm)

Skaityti daugiau