Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Gamta » 2016 » Birželio » 23

Paslaptingų ir mistiškų faktų apie vasaros saulėgrįžą

Birželio 22-ąją šiauriniame pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis metuose. Tada saulėje būna aukščiausiame taške. Vasaros saulėgrįža nuo seno švenčiama su Rasų (Joninių) švente (birželio 24-ąją).

14 įdomių ir mistiškų faktų apie vasaros saulėgrįžą:

  • Vasaros ir žiemos saulėgrįžos. Šiaurės pusrutulyje ilgiausia metų diena yra per birželio saulėgrįžą (birželio 20, 21 ar 22 dieną). Pietų pusrutulio gyventojams birželio mėnesio saulėgrįža priešingai yra trumpiausia metų diena.
  • Saulėgrįžos vyksta du kartus per metus – birželį ir gruodį. Vasaros saulėgrįža nutinka apie birželio 21-ąją, kai Saulė pereina į Vėžio Zodiako ženklą. Žiemos saulėgrįža įvyksta Paslaptingų ir mistiškų faktų apie vasaros saulėgrįžą apie gruodžio 21-ąją, kai Saulė įžengia į Ožiaragio ženklą.
  • Per saulėgrįžą atrodo, kad Saulė nejuda. Per vasaros saulėgrįžą Saulė pasiekia šiauriausią judėjimo tašką, kuris matomas iš Žemės. Tuo momentu Saulė nejuda į šiaurę ar pietus, kaip daugelį kitų metų dienų, tačiau sustoja, pasiekus zenitą Vėžio atogrąžoje. Paskui pakeičia kryptį ir pradeda vėl judėti į pietus. Žiemos saulėgrįžą nutinka priešingai. Tada Saulė pasiekia piečiausią tašką danguje Ožiaragio atogrąžoje ir čia sustoja. Po to vėl pakeičia kryptį ir pradeda judėti į šiaurę.
  • Saulėgrįža visame pasaulyje vyksta vienu metu. Šiais metais Lietuvos laiku vasaros saulėgrįža įvyko ankstų rytą – 6 valandą ir 52 minutės. Dėl laiko juostų skirtumų skirtingose šalyse, žemynuose saulėgrįža net gali prasidėti skirtingą dieną (vienur birželio 20 dieną, kitur – 21-ąją).
  • Saulėgrįža – tai pirmoji tikrosios vasaros diena. Astronominiu požiūriu vasara prasideda tik nuo Joninių, taigi – viskas dar priešakyje! Kita vertus, meteorologai mano, kad vasara prasideda trimis savaitėmis anksčiau – birželio 1-ąją. Daugelyje Šiaurės pusrutulio kultūrų saulėgrįža laikoma vasaros viduriu. Vidurvasario šventės smagiai švenčiamos iki šių laikų daugelyje Europos šalių.
  • Per saulėgrįžą Žemė yra labiausiai nutolusi Saulės. Tikriausiai daugelis galvoja, kad per vasaros saulėgrįžą Žemė yra arčiausiai Saulės. Iš tiesų yra priešingai. Tuomet Žemė pasiekia afelio tašką (orbitos taškas, labiausiai nutolęs nuo Saulės masės centro), likus kelioms savaitėms iki saulėgrįžos.
  • Saulėgrįža nebūtina yra karščiausia diena metuose. Šiauriniame pusrutulyje karščiausia diena ateina, praėjus kelioms savaitėms ar net mėnesiams po vasaros saulėgrįžos. Taip yra dėlto, kad jūroms, vandenynams ir žemės paviršiaus masyvams reikia laiko įšilti ir taip labiau pakelti oro temperatūrą. Šis fenomenas laikomas sezonų vėlavimu.
  • Poliaratyje diena trunka 24 valandas. Birželį įvykstanti saulėgrįža yra vienintelė diena metuose, kai visose vietovėse Arkties poliaratyje diena tęsiasi 24 valandas. Dėl atmosferinės refrakcijos vidurnakčio saulė matoma tik kelias dienas prieš saulėgrįžą ir po jos maždaug 100 metrų atstumu poliarinio rato pietuose. Kuo tolyn į šiaurę, tuo baltųjų naktų būna daugiau.
  • Saulėgrįžos švenčiama visame pasaulyje. Daugybėje šalių šiomis dienomis vyksta tradiciniai festivaliai, organizuojamos masinės iškylos lauke, vyksta šokiai, skamba dainos ir muzika. Iš praeities išlikęs paprotys spėti ateitį ir burti, kam ateinančiais metais labiau pasiseks, o kam mažiau.
  • Kai kurios Anglijos dalyse tikima, kad jei viduvasario naktį nemiegosite ir sėdėdami aplink save apsibrėšite apskritimą, galite pamatyti fėją. Tačiau būkite atsargūs: kišenėje turėkite rūtos šakelę, kuri apsaugos nuo jų arba išvirkščia puse apsivilkite švarką ar marškinius – fėjos susipainios. Jeigu nuo dvasių norite pabėgti, sekite vadinamosiomis lei linijomis. Lei linijos – tai labai stiprios energetikos vietos, kurios sutampa su dangaus kūnų judėjimu. Daugelis šių linijų sutampa su Saulės, Mėnulio, žvaigždžių judėjimu, paukščių bei gyvūnų migracijos keliais. Ant šių linijų statomi paminklai ir tiesiami piligrimų keliai.
  • Kai kurie Airijos gyventojai tiki, kad jeigu norite, kad išsipildytų noras, turite jį „atiduoti akmenėliui“. Akmenėlį nešti rankose ir nubrėžti ratą aplink Joninių laužą, šnibždant savo norą akmeniui (pavyzdžiui, „Išgydyk mano mamą“, „Padėk man būti drąsesniu“ ir pan.). Kai trečią kartą eisite aplink tą laužą, svieskite akmenėlį su norais į liepsnas.
  • Viduvasario šventėse pagonys dažnai naudodavo vadinamąjį saulės ratą. Ratas arba labai didelis šiaudų kamuolys būna uždegamas ir nuridenamas į upę. Sudegę likučiai būdavo surenkami ir nugabenami į vietinę šventyklą ir padedami visiems matomoje vietoje. Velse žmonės tikėjo, kad jei ugnis pirma pasieks ratą, o ne vanduo, tai šiais metai garantuotai bus geras derlius.
  • Astrologijos požiūriu vasaros saulėgrįžą Saulė įeina į Vėžio Zodiako ženklą, o Vėžys yra vandens ženklas. Vidurvasaris – tai ne tik ugnies magijos, bet ir vandens burtų laikas. Dabar geras laikas atlikti burtams ir magiškiems ritualams su tekančiu vandeniu. Geriausiai prie vandens šaltinių apsilankyti prieš saulėtekį, prieiti prie vandens iš rytų pusės. Sugalvokite norą ir įmeskite į jį sidabrinių monetų.
  • Egipte viduvasario sezonas siejamas su Nilo upės deltos potvyniu. Pietų Amerikoje į upes paleidžiami popieriniai laiveliai, pilni gėlių ir padegami. Jie plukdami upe pasroviui, tuo pačiu metu meldžiantis dievams. Pagonys tikėjo, kad problemų galima atsikratyti jas užrašius ant popieriaus lapo ir įmetus jį į upę, kur visas problemas nusineš upės srovė.
Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: http://priekavos.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-08-03 laikas 13:09 Receptai Medaus Tortas. Skanaus!

Į puodą suberkite cukrų, dėkite sviestą, medų . Pilkite nugesintą sodą ir įmuškite kiaušinius. Statykite ant vandens garų vonelės, ir nuolat maišydami kaitinkite, kol masė taps vientisa ir ištirps cukrus. Įberkite 150 g miltų i...

Skaityti daugiau

2020-07-15 laikas 07:40 Receptai "Cezario" salotų receptas su vištienos krūtinėlė ir sūriu

Tokios salotos yra man vienos iš pačių pačių mėgstamiausių, o gal ir pačios mėgstamiausios. "Cezario" salotų receptų internete galima rasti pačių įvairiausių, šį kartą aš Jums pateiksiu tokias, kokias gaminu šeimai.

Skaityti daugiau

2020-08-15 laikas 22:50 Receptai Mielinis pyragas su obuoliais

Jeigu jau mielinės bandelės atsibodo, galite išsikepti nuostabų mielinį pyragą. Ant viršaus galite dėti ne tik obuolius, bet ir įvairiausius kitus vaisius: kriaušes, persikus ir panašiai. Pyrago gamyba ganėtinai papra...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-06 laikas 12:07 Gyvasis Nostradamas: Ar Galime Tikėti Jo Pranašystėmis Apie Pasaulio Chaosą?
Ar galime tikėti „gyvo Nostradamo“ Atos Salome vizijomis apie kibernetines atakas, dolerio žlugimą ir emocinį stebėjimą? Sužinokite, kas gali laukti pasaulio! Šiame straipsnyje gilinsimės į šias vizijas, papildysime jas naujais pavyzdžiais ir paklaus...

Skaityti daugiau

2025-07-06 laikas 10:29 Kas pastatė Didžiąją piramidę? Nauji faktai paneigia mitus
Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip kvalifikuoti meistrai, o ne vergai, pastatė šį stebuklą, kokios technologijos buvo naudojamos ir kokios paslaptys vis dar slepiasi piramidės viduje. Ieškokite daugiau apie Didžiąją piramidę....

Skaityti daugiau

2025-07-06 laikas 10:15 Mūsų smegenys mato pasaulį 15 sekundžių vėliau nei realybė
Kaip smegenys kuria stabilų pasaulio vaizdą? Sužinokite apie vizualines iliuzijas, serijinę priklausomybę ir jų poveikį kasdieniam gyvenimui!

Skaityti daugiau

2025-07-06 laikas 08:57 Kokie Agurkai Netinka Konservavimui: Paslaptys, Kaip Paruošti Tobulas Žiemos Atsargas
Šiame straipsnyje, remdamiesi ekspertų patarimais ir užsienio šaltiniais, atskleisime, kokie agurkai netinka konservavimui, kaip išsirinkti tinkamus ir kokias klaidas dažniausiai daro net patyrę šeimininkai. Pasiruoškite sukurti tobulas žiemos atsarg...

Skaityti daugiau

2025-07-06 laikas 08:01 JAV įstatymų leidėjas ragina uždrausti „mirtiną oro sąlygų keitimą“
Reprezentantė Marjorie Taylor Greene (R-GA) pateikė federalinį įstatymo projektą, kuris kriminalizuotų tyčinį Žemės atmosferos keitimą naudojant oro sąlygų keitimą ir geoinžineriją. Kaip aiškina Greene, įrodymai, kad chemtrails nuodija orą, vandenį i...

Skaityti daugiau