Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Pasąmonės galios » Peržiūrų: (603) Komentarų: (0) (22.06.2017 - 07:42)

Patarimai, kaip tapti stoišku

Senovės išmintis vertinama iki šių laikų. Geresnių patarimų, kaip gyventi laimingai, galima rasti ne savipagalbos knygose, bet klasikinėje literatūroje. Stoicizmas atsirado III a. pr. Kr. senovės Graikijoje ir šios filosofijos srovės pagrindinės vertybės buvo teisingumas, išmintis, drąsa, saikingumas (kuklumas) ir nuosaikumas. Štai ko šiuolaikinius žmones galėtų pamokyti togomis vilkintys išminčiai.

Stoikai

Geri patarimai, kaip tapti stoišku:

  • Įvykiai neliūdina. Tai daro įsitikinimai. Tik pasaulio pabaiga yra pasaulio pabaiga. Stoikai sako, kad nėra nei blogų, nei gerų įvykių – viskas priklauso nuo to, kaip pažiūrėsite. Jie mano, kad pasaulis yra neutralus, o tai, kas gera ar bloga kiekvienas sprendžia, vertindamas per asmeninę prizmę. Stoikai sakydami: „Tai man nutiko“ ir „Tai man nutiko ir tai yra blogai“, – omenyje turi skirtingus dalykus. Jeigu rinksitės pirmąją frazę, gebėsite greičiau atgauti jėgas ir rasti sprendimą iš jums asmeniškai nepalankios situacijos.
  • Kontroliuokite tai, ką galite. Visa kita ignoruokite. Nerimas dar niekada nepadėjo nieko išspręsti. Stoikai sako, kad daugelio dalykų, dėl kurių negalite nustoti nerimauti, neįmanoma sukontroliuoti. Jeigu aš kažką ketinu daryti rytoj ir nerimauju, ar rytoj lis, reikia atsiminti, kad nepriklausomai nuo to, kaip nerimausite, orų prognozė nepasikeis. Todėl neverta kankintis ir nerimauti. Pasaugokite savo nervų ląsteles!
  • Priimti viską. Tačiau nebūti pasyviu. Niekas nerekomenduoja neigimo. Taigi priimkite. Po to kažką darykite. Su kažkuo sutikti mums reiškia susitaikyti su padėtimi, tačiau stoikai sutinka su tuo, ką girdi, bet po to nusprendžia, ką daryti. Stoikai sako: „Nešvaistykime energijos dalykais, kurių negalime pakeisti, priimkime juos tokius, kokie yra, ir pagalvokime, ką galime padaryti būtent šioje situacijoje.
  • Pasirinkti, kieno vaiku būsite. Pagalvoti: „Ką šioje situacijoje darytų Betmenas?“. Mums patinka sakyti, kad mes tėvų nepasirenkame. Tai, kad mūsų tėvais tapo būtent šie žmonės – atsitiktinumas. Kad ir kaip ten būtų, kiekvienas širdyje gali tvirtai nuspręsti, kieno vaiku norėtų būti. Žmogui reikia pasikalbėti su kažkuo, kuo jis žavisi, asmeniu, kuris kažką daro taip, kaip ir jūs kažkada norėtumėte sugebėti. Leiskite tam žmogui padėti jums suprasti, ką reikėtų pakeisti, kad taptumėte toks, kaip jis. Paklausinėkite to žmogaus, kaip jam pavyko pasiekti sėkmės ir vadovaukitės jo patarimais.
  • Ryto ir vakaro ritualai yra labai svarbūs. Planuoti dieną, po to ją apmąstyti. Daug tyrimų rodo, kad ritualai gali pagerinti gyvenimą. Stoikai manė, kad dieną reikia pradėti nuo ritualo, primenančio, kas laukia dieną. Markas Aurelijus sakė: „Šiandien žmonės, su kuriais susidursite bus…“ ir tada išvardija sąrašą neigiamų savybių, su kuriomis galima susidurti per dieną. Jis sako, kad tai nėra pesimistiška: „Dabar kai jūs tai žinote, nepriimkite nieko asmeniškai ir pabandykite suprasti, kodėl žmonės taip elgiasi ir atleiskite bei mylėkite juos už tai“. Stoikų diena turėdavo prasidėti nuo meditacijos apie tai, kas laukia, o baigtis apmąstymais apie tai, kas per dieną nutiko.

Patarimai, kaip tapti stoišku

Turite naujienų, nutikimų, mistinių istorijų, sveikatos patarimų, receptų, pasveikimo istorijų? Pasidalinkite su skaitytojais... Rašykite blog‛e! Kaip galite tai padaryti.

ŽYMĖS: Stoicizmas, patarimai, Stoikai
reklama

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai

reklama


Skaityti daugiau ...
Ligos, mutacijos
Lunatizmas...

Medicinoje lunatizmas vadinamas somnambulizmu - tai gana paplitęs ir praktiškai nepaaiškintas reiškinys, kuris faktiškai būdi...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kuo naudinga juodoji cukranendrių melasa?...

Juodoji cukranendrių melasa arba kitaip juodasis salyklas Lietuvoje nėra labai populiarus, tačiau galbūt turėtų toks būti. Ta...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Jis naudojo tik 2 ingredientus ir išvengė sąnario opera...

Jis nusprendė pasidalinti savo išgijimo paslaptimi! Mes pasidalinsime receptu, kuris jus išgelbės nuo kelio skausmo visiems l...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Trys salotų receptai padės sukontroliuoti diabetą...

Skanu ir sveika! Šias skanias salotas paprasta padaryti, jos taip pat neįtikėtinai naudingos išlaikant diabeto kontrolę. Taigi,...
Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar