Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2015 » Spalio » 27

Plutono mįslė: ką slepia raudonas ledas?

Praėjus trims mėnesiams nuo to laiko, kai amerikiečių zondas „New Horizons“ pirmąkart žmonijos istorijoje praskriejo pro Plutoną, mokslininkai sulaukia vis įdomesnės informacijos apie šią nykštukinę planetą.

Štai neseniai pirmąkart publikuoti rimti NASA tyrimų duomenys parodė, kad Plutono geologija – išskirtinė visoje Saulės sistemoje: ten yra raudono vandens ledo, o Plutono gyventojai, jei tokių ten būtų, kasdien matytų gražų mėlyną dangų – panašiai kaip mes, žemiečiai.

Šie atradimai (o naujų laukiama vis daugiau) kelia didžiulę nuostabą, ypač prisiminus, kad prieš

metus apie Plutoną žinojome tik iš kelių neryškių nuotraukų, kuriose šis dangaus kūnas tebuvo mažas pilkas blynas.

Per pastaruosius mėnesius „New Horizons“ parodė, kad tai – daugiaspalvė nykštukinė planeta su savo kalnais, kopomis, azoto ledo teritorijomis ar slėniais, kurie galbūt susiformavo dėl skysto vandens. Tyrėjų teigimu, Plutonas – tarsi dėlionė iš kelių skirtingų dangaus kūnų.

Pavyzdžiui, kaip Saturno palydove Japete, ten yra stulbinamai ryškių, šviesių teritorijų, kažkodėl esančių šalia visiškai skirtingų – tamsių – zonų. Kaip Neptūno palydove Tritone, Plutone galima pamatyti vėjo sukeltų ruožų ant ledo. Taip pat šioje planetoje vyksta panašios cheminės reakcijos kaip Marse.

Tačiau, ko gero, labiausiai visus glumina minėtasis raudonas vandens ledas. Kas tai? Tyrėjai dar nerado atsakymo į šią Plutono mįslę. Tačiau, kaip visada, atsiranda drąsių balsų, kurie teigia, kad šis ledas, kad ir raudonas, – tai įrodymas, jog po juo tyvuliuoja didžiulis vandenynas, kuriame galėtų plaukioti nežemiška gyvybė.

Svajones apie tai pakurstė lyg tyčia neseniai paskelbtas NASA pranešimas, kad Marse esama sraunių sūraus vandens upių. Visa tai sudėjus, galima būtų įsivaizduoti, kad nežemiškų sutvėrimų net nebūtina ieškoti kažkur tolimuose Visatos užkaboriuose – jie gali gyvuoti visai čia pat, mūsiškėje Saulės sistemoje.

„New Horizons“ misijos vadovas Alanas Sternas, gavęs naujausias Plutono ir jo didžiausio palydovo Charono nuotraukas, negalėjo nuslėpti susijaudinimo: „Tai neįtikėtina. Tas pasaulis gyvas. Jame yra klimatas, kurį gaubia mažytė atmosferos migla. Aktyvus ir Plutono geologinis pasaulis.“

Mokslininkas sako, kad stulbinamų atradimų „New Horizons“ komanda sulaukia kas savaitę. Ir tai dar ne viskas – zondas ir toliau į Žemę siųs likusią surinktą informaciją. O ir iš tų jau gautų duomenų apie Plutoną ir jo mėnulius NASA kol kas ištyrė tik dešimtadalį.

Bet ir be Plutono nuotraukų ateityje bus į ką pažiūrėti – zondas „New Horizons“ šiuo metu sėkmingai skrieja į patį Saulės sistemos pakraštį – Kuiperio juostą. O kas ten dedasi, iš arti dar nematė niekas.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: http://lrt.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.08.2018 laikas 15:53 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai peršalus vaikui
Vaikui peršalus liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai peršalus vaikui, receptai vaikui peršalus, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydyt...

Skaityti daugiau

17.01.2018 laikas 14:20 Receptai – Patiekalai Žolelių nuoviro kaukė

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Riebios veido odos. Ingredientai: Ramunėlių, Liepžiedžių, Šeivamedžio uogų, Medaus, Avižinių miltų.

Skaityti daugiau

11.09.2019 laikas 20:44 Receptai – Patiekalai Purūs kefyriniai paplotėliai
Tokiais puriais paplotėliais dažnai mane lepino močiutė, kepė juos kiekvieną savaitę. Kaip sunku būdavo sulaukti, kol jie nors truputį atauš… Dabar aš gaminu tokius paplotėlius savo artimiesiems, kuo jie neapsakomai džiaugiasi!...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.04.2024 laikas 07:30 Japonija pirmauja reikalaudama didžiosios farmacijos ir politikų atsakomybės už COVID marmalų genocidą

Žmonių, kurie mirė "pasiskiepiję" nuo Vuchano koronaviruso (COVID-19), artimieji reikalauja kompensacijų iš Japonijos vyriausybės, kuri, kaip ir Jungtinių Valstijų vyriausybė, skiepus stūmė panašiu formatu kaip operacija "Warp Speed...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 07:07 Kodėl kai kurie COVID-19 "vakcinos" šalutiniai poveikiai primena ŽIV simptomus?

Žurnale "AIDS Research and Therapy" paskelbtame atvejo aprašyme atskleidžiama, kad Wuhan koronaviruso (COVID-19) "vakcinos" šalutinis poveikis beveik visiškai atitinka simptomus, susijusius su ūmia ŽIV (žmogaus imunodeficito vi...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 06:50 Koks yra geriausias romėnų inžinerijos pavyzdys?
Visi žino akveduko veikimo principą - transportuoti vandenį pasitelkiant gravitaciją. Tai jau sudėtingas menas, nuolydis turi būti taisyklingas dideliais atstumais (ir švelnus, kad nenusidėvėtų akmuo), o tais laikais jie neturėjo šiuolaikinių geodezi...

Skaityti daugiau