Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Paslaptingi statiniai » Peržiūrų: (1.3K) Komentarų: (0) (01.01.2017 - 11:55)

Žurnalas "Mįslės ir faktai" №11 2016

Rokvolas: Didžioji Teksaso siena

XIX amžiaus viduryje Teksase buvo aptikta keista siena. Ir tik mūsų dienomis pradėta kalbėti apie tai, kad griuvėsiai priklauso priešistoriniai civilizacijai, kuri labai seniai ne vieną amžių gyveno šioje teritorijoje. Šalia radinio pastatytas miestas buvo pavadintas Rokvolu. Daugu miesto gyventojų neturi nė mažiausio supratimo apie jo pavadinimo kilmę. Pasirodo, miestas buvo pavadintas taip po to, kai žmonės, ieškodami vandens, aptiko keistos sienos likučius ("Rock" išvertus iš anglų kalbos reiškia "uola, akmuo", o "wall" - "siena") ir didžiulę kaukolę. Pagal turimus duomenis, tai yra praktiškai idealus stačiakampis: 6.5 km pločio ir 11 km ilgio, užimantis 32 kv. km plotą. Viršutinė sienos dalis iškilusi 168 metrų virš jūros lygio.

Kaip buvo aptikta ši siena? Istorija pasakoja apie tris persikėlėlius, kurie atvyko į šias vietas. Teris Veidas (Terry Wade), Benjaminas Boidstonas (Benjamin Boydstun) ir Viljamas Stivensonas (VVilliam Stevenson) atkeliavo j šias vietas, turėdami tikslą įkurti fermerių bendriją. 1852-ais metais Veidas su šeima pradėjo statyti namą rytinio Triniti upės intako slėnyje, toje vietoje, kur dabartiniu metu yra vakarinė dabartinio Rokvolo riba. Atliekant statybos darbus Veidas aptiko keistą darinį iš akmenų. Atlikus papildomus kasinėjimus paaiškėjo, kad tai yra akmens sienas, palaidota po žemėmis. Vėlesnių žemės darbų metu buvo aptikta daugybė vienas ant kito uždėtų akmenų, kurių svoris buvo per sunkus pakelti žmogui.

Rokvolas: Didžioji Teksaso siena

Žmonės kasinėjimus baigė maždaug 9 m gylyje. Jie nusprendė daugiau nebekelti į paviršių akmenų iš susidariusios šachtos, o kasti kiek į šoną ir padaryti šulinį. Šių darbų metu sienoje buvo aptikta praktiškai ideali kvadratinė anga, kuri vėliau buvo pavadinta langu. Dabar šachtos gylis pasiekė apie 12 m, tačiau dugno šioje struktūroje vis dar nebuvo matyti, todėl kasinėjimo darbai buvo nutraukti, nes jie pasirodė beprasmiai.

Praėjus keliems metams, 1859-ais metais pradėtą darbą užbaigė misteris Sandersas iš Teksaso. Kasinėjimų metu į paviršių buvo iškelti 4 megalitai, sveriantys po keletą tonų. Ant vieno akmens buvo kažkokie neįprasti ženklai, primenantys piktografinį raštą.

Per pastarąjį šimtmetį sienoje buvo aptiktos durys ar praėjimai. Laikraštyje „The Dalias Morning News“ buvo pranešta apie atradimą, padarytą 1967-ais metais: „Prisimindamas 3-ąjį dešimtmetį, T. Mereditas Rokvolo siena papasakojo, kad į rytus nuo Rokvolo buvo iškastas šulinys. Šulinio kasimo metu buvo atkasta akmens siena su arka virš lango ar durų“.

Kasinėjimų metu taip pat buvo aptikti keisti metaliniai žiedai, kurie pagaminti iš alavo, titano ir geležies lydinio. „Pirmiausia, ši siena labai vaizdinga. Jos kilmės, vystymosi ir amžiaus nustatymas suteikia nepaprastas galimybes tyrimams, kurie, be jokios abejonės, padės suprasti šį fenomeną. Vienas iš svarbiausių faktų yra tai, kad geologai nežino procesų, kurie galėjo sukurti tokią ypatybę. Tai reiškia, kad sistemingas ir detalus sienos dalies tyrimas potencialiai gali išplėsti mūsų žinias ir pateikti naujus duomenis, į kuriuos iki šiol nebuvo atsižvelgta", -teigia archeologas, filosofijos mokslų daktaras Rendelas Muaras iš Teksaso.

Geologas Džeimsas Šeltonas iš Naujojo Orleano tvirtina: „labai puiku, kad atsiranda tokie pavyzdžiai, kaip Rokvolo siena, nes jie patikrina mūsų galimybes ir priverčia peržiūrėti pagrindinius Niutono mechanikos dėsnius, kuriais nebuvo abejojama daugiau nei 150 metų. Fizika turi pamiršti šį metodą jau šimtmečio pradžioje ir atsisukti į tikimybių teoriją bei kvantinę mechaniką - tam, kad būtų pasistūmėta pirmyn materijos ir visatos supratime. Naujieji atradimai neįsipiešia į šią paradigmą. Naujoji fizika padės mums išspręsti klausimus, kurių sprendimą atidėliojame daug laiko, kad tik neprarastumėme pasitikėjimo kredito".

Rokvolas: Didžioji Teksaso siena

Šiuo metu vykdomi tolimesni Teksaso sienos kasinėjimai. Džošas Rivzas įkūrė fondą, kurio tikslas - surinkti lėšų saviems archeologiniams sienos tyrinėjimams atlikti. Tikslas paprastas - atkasti vieną ar keletą sekcijų ir atlikti pilną tyrimą, siekiant sužinoti apie senovės civilizaciją, užfiksuojant kiekvieną žingsnį vaizdo kamera.

Turite naujienų, nutikimų, mistinių istorijų, sveikatos patarimų, receptų, pasveikimo istorijų? Pasidalinkite su skaitytojais... Rašykite blog‛e! Kaip galite tai padaryti.

reklama
ŽYMĖS: paslaptingi statiniai, Rokvolo siena

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai

reklama

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Nemokami skelbimai » Paranormal skelbimai...

Konditeriniai gaminiai
Used Cooking Vegetable Oil...

Mes esame augalinio aliejaus gamintojai ir gaminame įvairių rūšių rafinuotą augalinį aliejų ...

Konditeriniai gaminiai
Rafinuotas cukrinių runkelių cukrus ICUMSA 45...

Mes runkelių cukraus gamintojai, tai yra kristalai ir kubiniai. Mes turime rafinuotą baltąjį...//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos


Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip pašalinti akmenis iš tulžies pūslės namuose sąlygo...

Pakanka keturių dienų pašalinti akmenys iš tulžies pūslės! Metodas įrodytas... Tradicinėje medicinoje akmenų šalinimas iš tul...

Ligos, mutacijos
Kiaulių gripas. Kuo jis galėtų patraukti teroristus?...

Kaip kirviu galima paruošti žiemai malkų, o galima praskelti galvą, taip ir biotechnologijos įrankiai nėra išimtis… Straipsnis a...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Patarimai, kaip mesti rūkyti ir nuo ko pradėti...

Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais, gegužės 31 dieną bus minima pasaulinė diena be tabako. Nuo 1987 metų pasaulinė sveikatos o...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Galingas receptas nuo juodų taškelių ant veido!...

Skaitytoja Emilia Akbulatova pasidalino savo patirtimi paruošiant kaukę nuo juodų taškelių. Štai ką ji rašo: tas pats efektas...


Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Šlapimą varantis nuoviras (beržo, dirvinio)...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Šlapimą varantis nuoviras (rugiagėlių, beržo, petražolių)...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Šlapimą varantis nuoviras (kadagio, rugiagėlių, šventagaršvė...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Šlapimą varantis nuoviras (kadagio, dirvinio)...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (gyvatžolės, kraujalan...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (sidabražolės, gyvatžo...
00:45:08

Tarptautinis simpo... 1

00:56:07

Tiesa apie vėžį. F... 1

01:51:46

Tiesa apie vėžį. F... 0