Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslaptingi Statiniai » 2017 » Sausio » 1

Rokvolas: Didžioji Teksaso siena

XIX amžiaus viduryje Teksase buvo aptikta keista siena. Ir tik mūsų dienomis pradėta kalbėti apie tai, kad griuvėsiai priklauso priešistoriniai civilizacijai, kuri labai seniai ne vieną amžių gyveno šioje teritorijoje. Šalia radinio pastatytas miestas buvo pavadintas Rokvolu. Daugu miesto gyventojų neturi nė mažiausio supratimo apie jo pavadinimo kilmę. Pasirodo, miestas buvo pavadintas taip po to, kai žmonės, ieškodami vandens, aptiko keistos sienos likučius ("Rock" išvertus iš anglų kalbos reiškia "uola, akmuo", o "wall" - "siena") ir didžiulę kaukolę. Pagal turimus duomenis, tai yra praktiškai idealus stačiakampis: 6.5 km pločio ir 11 km ilgio, užimantis 32 kv. km plotą. Viršutinė sienos dalis iškilusi 168 metrų virš jūros lygio.

Kaip buvo aptikta ši siena? Istorija pasakoja apie tris persikėlėlius, kurie atvyko į šias vietas. Teris Veidas (Terry Wade), Benjaminas Boidstonas (Benjamin Boydstun) ir Viljamas Stivensonas (VVilliam Stevenson) atkeliavo j šias vietas, turėdami tikslą įkurti fermerių bendriją. 1852-ais metais Veidas su šeima pradėjo statyti namą rytinio Triniti upės intako slėnyje, toje vietoje, kur dabartiniu metu yra vakarinė dabartinio Rokvolo riba. Atliekant statybos darbus Veidas aptiko keistą darinį iš akmenų. Atlikus papildomus kasinėjimus paaiškėjo, kad tai yra akmens sienas, palaidota po žemėmis. Vėlesnių žemės darbų metu buvo aptikta daugybė vienas ant kito uždėtų akmenų, kurių svoris buvo per sunkus pakelti žmogui.

Rokvolas: Didžioji Teksaso siena

Žmonės kasinėjimus baigė maždaug 9 m gylyje. Jie nusprendė daugiau nebekelti į paviršių akmenų iš susidariusios šachtos, o kasti kiek į šoną ir padaryti šulinį. Šių darbų metu sienoje buvo aptikta praktiškai ideali kvadratinė anga, kuri vėliau buvo pavadinta langu. Dabar šachtos gylis pasiekė apie 12 m, tačiau dugno šioje struktūroje vis dar nebuvo matyti, todėl kasinėjimo darbai buvo nutraukti, nes jie pasirodė beprasmiai.

Praėjus keliems metams, 1859-ais metais pradėtą darbą užbaigė misteris Sandersas iš Teksaso. Kasinėjimų metu į paviršių buvo iškelti 4 megalitai, sveriantys po keletą tonų. Ant vieno akmens buvo kažkokie neįprasti ženklai, primenantys piktografinį raštą.

Per pastarąjį šimtmetį sienoje buvo aptiktos durys ar praėjimai. Laikraštyje „The Dalias Morning News“ buvo pranešta apie atradimą, padarytą 1967-ais metais: „Prisimindamas 3-ąjį dešimtmetį, T. Mereditas Rokvolo siena papasakojo, kad į rytus nuo Rokvolo buvo iškastas šulinys. Šulinio kasimo metu buvo atkasta akmens siena su arka virš lango ar durų“.

Kasinėjimų metu taip pat buvo aptikti keisti metaliniai žiedai, kurie pagaminti iš alavo, titano ir geležies lydinio. „Pirmiausia, ši siena labai vaizdinga. Jos kilmės, vystymosi ir amžiaus nustatymas suteikia nepaprastas galimybes tyrimams, kurie, be jokios abejonės, padės suprasti šį fenomeną. Vienas iš svarbiausių faktų yra tai, kad geologai nežino procesų, kurie galėjo sukurti tokią ypatybę. Tai reiškia, kad sistemingas ir detalus sienos dalies tyrimas potencialiai gali išplėsti mūsų žinias ir pateikti naujus duomenis, į kuriuos iki šiol nebuvo atsižvelgta", -teigia archeologas, filosofijos mokslų daktaras Rendelas Muaras iš Teksaso.

Geologas Džeimsas Šeltonas iš Naujojo Orleano tvirtina: „labai puiku, kad atsiranda tokie pavyzdžiai, kaip Rokvolo siena, nes jie patikrina mūsų galimybes ir priverčia peržiūrėti pagrindinius Niutono mechanikos dėsnius, kuriais nebuvo abejojama daugiau nei 150 metų. Fizika turi pamiršti šį metodą jau šimtmečio pradžioje ir atsisukti į tikimybių teoriją bei kvantinę mechaniką - tam, kad būtų pasistūmėta pirmyn materijos ir visatos supratime. Naujieji atradimai neįsipiešia į šią paradigmą. Naujoji fizika padės mums išspręsti klausimus, kurių sprendimą atidėliojame daug laiko, kad tik neprarastumėme pasitikėjimo kredito".

Rokvolas: Didžioji Teksaso siena

Šiuo metu vykdomi tolimesni Teksaso sienos kasinėjimai. Džošas Rivzas įkūrė fondą, kurio tikslas - surinkti lėšų saviems archeologiniams sienos tyrinėjimams atlikti. Tikslas paprastas - atkasti vieną ar keletą sekcijų ir atlikti pilną tyrimą, siekiant sužinoti apie senovės civilizaciją, užfiksuojant kiekvieną žingsnį vaizdo kamera.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 23:23 Billas Gatesas sako, kad Elonas Muskas turėtų išleisti savo pinigus masiniam skiepijimui, o ne kelionei į Marsą
Billas Gatesas (Bill Gates) mano, kad Elono Musko (Elon Musk) siekis kolonizuoti Marsą ir taip išgelbėti žmoniją nuo išnykimo nėra geras pinigų panaudojimas.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:05 Po FTB reido Niujorke uždaryta slapta komunistinės Kinijos policijos nuovada
Po JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) reido Niujorke uždaryta komunistinės Kinijos režimo valdoma slapta Kinijos policijos nuovada.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 23:48 Tauta Siūlo Bažnyčių sudeginimas

Kai sudega bažnyčia ar biblioteka, gaisras nevadinamas dideliu, nors visa civilizacija liepsnoja palyginti ilgą laiką. Kaip knygų žudynių Aleksandrijoje ar Paryžiaus Notre Dame katedros atveju. Notre Dame tapo garsiausia krikšč...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau