Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2017 » Balandžio » 27

Vaistažolės susirgus kelionėje

Ruošdamiesi į kelionę  pagalvojame ne tik apie drabužių lagamino turinį, bet ir apie sveikatos apsaugą. O kas, jeigu susirgsite kelionėje, patirsite traumas, susižeisite? Sunkios būklės atveju jums padės kelionių draudimas, padengiantis medicinines išlaidas, tačiau esant nedideliems sutrikimams – į pagalbą verta pasitelkti natūralią mediciną. Štai vaistažolės, kurios pravers kelionėje, tyrinėjant tiek Lietuvos, tiek užsienio erdves. Įsimeskite jų į lagaminą arba ieškokite vietinėje augalijoje.

Vaistažolės susirgus kelionėje

Stabdo kraujavimą

Jeigu įsipjovėte ar kitaip susižeidėte, nedidelės žaizdos kraujavimą sustabdys vaistažolė, kurią, kalbama, net pats Trojos karo didvyris Achilas naudojo. Kraujažolė, lot. Achillea, mitologinio karžygio vardu pavadinta, nes neva būtent jis prieš daugiau kaip 3000 metų pastebėjo vaistažolės gydomąją savybę, kraujavimo stabdymą, ir ją pritaikė gydant sužeistus karius. Kraujažolių naudojimas paprastas – žali lapeliai tiesiog nuplaunami ir prispaudžiami prie žaizdos, per kelias minutes kraujavimas sustoja. Kraujažolės auga pievose, ganyklose, spygliuočių ir mišriuose miškuose, vidutinio drėgnumo bei smėlingumo dirvose. Šių vaistažolių rinkimas bus vertingiausias vasaros viduryje, žydėjimo laikotarpiu – mat tada kraujažolių lapai išskiria daugiausia eterinių aliejų, kaip tik ir lemiančių gydomąjį poveikį. Augalas stabdo ne tik išorinį, bet ir vidinį kraujavimą – atsigėrę tokios vaistažolių arbatos galėsite nuslopinti kraujavimą skrandyje bei stiprinsite bendrą organizmo imunitetą.

Alternatyva: gysločiai (trauklapiai). Jie taip pat stabdo kraujavimą, dezinfekuoja žaizdas. Visgi, reikėtų atkreipti dėmesį, kad nors Lietuvoje šios vaistažolės ir yra labai paplitę, kitur gysločių auga mažiau.

Nuo kosulio ir traumų

Kai peršąlame ir pradedame kosėti, dažnai griebiamės populiarios vaistažolių arbatos – čiobrelių nuoviro. Iš tiesų, tiek namuose, tiek kelionės metu, ši vaistažolė efektyviai padės kovoti su staiga prasidėjusiu kosuliu. Lietuvoje čiobrelis plačiai paplitęs, auga smėlingose vietose, tačiau tik paprastoji jo rūšis. Vaistinis čiobrelis auginamas darželiuose, tad patogiausias šių vaistažolių rinkimas būtų tiesiai iš parduotuvės ar vaistinės.

Kelionėje šis augalas naudingas dvigubai – ne tik padeda išsigydyti kosulį bei peršalimą, bet ir mažina potrauminį skausmą, tinimą. Čiobrelių nuovirą naudokite kaip skystį kompresui, dedamam ant skaudamos, sumuštos ar patemptos kūno vietos – tai sumažins skausmą ir tinimą.

Atbaido uodus ir gerina virškinimą

Kelyje dažnai įprastą mitybą keičia greitas maistas, nereguliarūs užkandžiai. Sureguliuoti ir atstatyti įprastą žarnyno veiklą padės pelyno arbata. Šis daugiametis augalas, vartojamas ir kaip vaistažolė, auga skurdžiuose soduose, šiukšlynuose, grioviuose, nevaisingose dirvose. Naudoti reikia maždaug 20 cm žydinčių ūglių viršūnių. Jas nuplauti ir plikyti kaip vaistažolių arbatą.

Taip pat šį augalą galima pasitelkti ir kovojant su uodais – mūsų kraują siurbiantys ir zyziantys vabzdžiai negali pakęsti pelyno kvapo. Tad nuogas kūno vietas pasitrynę jo nuoviru natūraliai apsisaugosite nuo uodų. Šios vaistažolės rinkimas trunka liepos – rugpjūčio mėnesiais, kai pelynas žydi.

Gydo šlapimo pūslės uždegimą

Vaistažolės susirgus kelionėje Susirgti šlapimo pūslės uždegimu kelionėje – labai lengva. Sušalus, sušlapus kojas, ilgesnį laiką nenusišlapinus (nes netoliese, galbūt, nėra tualeto), galite įgyti nepageidaujamą svečią – šlapimo pūslės uždegimą. Ši problema kelionėje būtų itin nemaloni, be to, ji neišsisprendžia savaime, o tik komplikuojasi (į, pavyzdžiui, inkstų uždegimą). Tad į lagaminą tikrai vertėtų įsimesti ir su šia liga kovojančių vaistažolių, kurias gydytojai paprastai ir skiria kaip pagrindinį vaistą, kovojant su pūslės uždegimu. Jums prireiks šlapimo pūslę dezinfekuojančių vaistažolių arbatos. Tai – bruknių lapų ir meškauogių lapų mišinys, plikinamas vandeniu. Gurkšnokite jį visą dieną, kad šlapimo takais nuolat cirkuliuotų dezinfekuojantis skystis, ir problema greitai išsispręs. Tiek viena, tiek kita vaistažolė auga miškuose, lapai tinkami rinkimui žydėjimo periodu – vasarą.

Vaistas nuospaudoms

Liaudiškas ir veiksmingas kelyje įgytų nuospaudų šalinimo būdas – kiaulpienių kompresas. Susmulkinkite lapus ir žiedus, išspauskite sultis, jomis įmirkykite bintą ar marlę ir nakčiai apriškite nuospaudas. Ryte jos bus minkštos arba išvis pranykę. Jeigu norite dar labiau pagydyti kelionės metu nuvargstančią galūnių odą arba nutrynimus ant sprando nuo sunkios kuprinės – patepkite pažeistas vietas medetkų arba ramunėlių sultimis, nuoviru ar tinktūra. Pastarąsias vaistažoles galima rasti Lietuvoje, auginamas darželiuose, kartais tiesiog augančias laukinėje gamtoje, arba pirkti jau paruoštas vartojimui vaistinėse.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
20.09.2018 laikas 07:28 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai sergant diabetu
Diabetas liaudies medicinoje, liaudiški patarimai sergant diabetu, diabetas, diabeto gydymas, receptai diabetui, vaistažolės diabetui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis...

Skaityti daugiau

22.11.2017 laikas 11:14 Receptai – Patiekalai Arbata nuo tonzilito (lakišius, liepžiedžiai, kietis)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Tonzilitas. Ingredientai: lakišius, liepos žiedai, kietis.

Skaityti daugiau

15.06.2019 laikas 09:57 Receptai – Patiekalai Gardžių kokosinių sausainių receptas
Gardžių kokosinių sausainių receptas. Pasigaminkime kokosinius sausainukus namuose. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.04.2024 laikas 07:30 Japonija pirmauja reikalaudama didžiosios farmacijos ir politikų atsakomybės už COVID marmalų genocidą

Žmonių, kurie mirė "pasiskiepiję" nuo Vuchano koronaviruso (COVID-19), artimieji reikalauja kompensacijų iš Japonijos vyriausybės, kuri, kaip ir Jungtinių Valstijų vyriausybė, skiepus stūmė panašiu formatu kaip operacija "Warp Speed...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 07:07 Kodėl kai kurie COVID-19 "vakcinos" šalutiniai poveikiai primena ŽIV simptomus?

Žurnale "AIDS Research and Therapy" paskelbtame atvejo aprašyme atskleidžiama, kad Wuhan koronaviruso (COVID-19) "vakcinos" šalutinis poveikis beveik visiškai atitinka simptomus, susijusius su ūmia ŽIV (žmogaus imunodeficito vi...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 06:50 Koks yra geriausias romėnų inžinerijos pavyzdys?
Visi žino akveduko veikimo principą - transportuoti vandenį pasitelkiant gravitaciją. Tai jau sudėtingas menas, nuolydis turi būti taisyklingas dideliais atstumais (ir švelnus, kad nenusidėvėtų akmuo), o tais laikais jie neturėjo šiuolaikinių geodezi...

Skaityti daugiau