- 17.02.2017
- 1.0 Reitingas
- 30356 Peržiūros
- Komentarai
Tyrimai rodo, kad daugiau nei pusė su onkologinėmis ligomis susidūrusių žmonių iš anksto pastebėjo įtartinus organizmo siunčiamus signalus, tačiau tik 2 proc. iš jų atkreipė į tai dėmesį ir kreipėsi į medikus. Net jei simptomai atrodo nekalti, apie juos būtina papasakoti gydytojui ir atlikti atitinkamus tyrimus, juk kuo anksčiau užkirsi kelią ligos plitimui, tuo lengviau bus su ja susidoroti.
Gąsdinantis kosulys
Periodiškai pakosėjant retas sunerimsta. Bet jei kosulys reguliarus, jei ilgai nepraeina, vargina, jei atsikosėjama su krauju, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Visų pirma, tokie simptomai kartu su kitais onkologijai būdingais požymiais (sumažėjęs svoris, silpnumas, nuolat esanti ~ 37,8 laipsnių temperatūra) gali būti plaučių vėžio ženklas. Antra, jei tai nebus onkologija, toks kosulys šiaip sau neatsiranda – tai gali būti bronchitas, plaučių uždegimas ar kitos ne mažiau pavojingos ligos, kurias reikia gydyti.
Šlapinimosi ir tuštinimosi problemos
Jei kyla šlapinimosi problemų ar pakinta fekalijos (jų konsistencija, spalva), retas kuris susimąsto, kad tai gali būti sunkios ligos požymis. Įprastai kaltė suverčiama netinkamai mitybai ir peršalimui. Padėtį apsunkina ir tai, kad šios problemos gali atsirasti etapais – tai skauda, tai neskauda. Todėl ir pas gydytoją neskubama eiti. Be reikalo. Jei skauda šlapinantis, pasirodo kraujo lašų – didelė šlapimo takų infekcijos tikimybė. Jei tuo pat metu skauda ir juosmenį, reikia kuo greičiau eiti pas gydytoją – tai gali būti inkstų vėžio požymiai.
Jei kietėja viduriai, irgi kreipkitės į medikus. Viskas, kas susiję su žarnyno veikla, susiję ir su imunitetu, nes būtent žarnyne formuojasi apsauginės organizmo jėgos.
Nuolatinis skausmas
Neretai žmogų vargina nuolatinis skausmas, bet jis prie jo pripranta. Tačiau nuolatinis skausmas, priklausomai nuo to, ką skauda, rodo, kad pažeistas kažkuris organas. Pavyzdžiui, jei ilgai diegia krūtinę, reikia išsitirti, ar tai ne plaučių ar krūtinės onkologija. Skausmas pilve – signalas pasitikrinti lytinius organus ir žarnyną.
Negyjančios žaizdelės
Susižalojame gana dažnai – įsipjauname, įsibrėžiame... Tik svarbu, ar žaizdelės laiku užgyja. Gydytojų teigimu, žaizda turi visiškai užgyti per tris savaites. Jei gyja ilgiau, reikėtų kreiptis į medikus. Neužgyjančios žaizdos gali būti vėžinių auglių požymis.
Staiga atsiradę sukietėjimai
Jei po oda pastebėjai sukietėjimą ar riebalinį darinį, pavyzdžiui, limfmazgių vietoje, patartina atlikti tyrimą – tai gali būti onkologijos požymis. Geriau kuo anksčiau pasitikrinti ir imtis priemonių. Juk atsiradus limfmazgių augliams, piktybinės ląstelės per kraują gali išplisti po visą kūną.
Pasunkėjęs rijimas
Rijimas – natūralus procesas, kuris turi vykti lengvai. Jei kyla sunkumų, o laikui bėgant ryti darosi vis sunkiau, reikia išsitirti. Jei ryti taip sunku, kad tenka rinktis minkštą maistą, patartina nelaukti – tai gali būti gerklės ar stemplės vėžio požymis.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau