Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, IT » 2020 » Vasario » 15

Pamirškite pirštų atspaudus ir veido atpažinimą: kariškiai sukūrė lazerį, kuris žmones atpažįsta iš širdies plakimo

JAV kariškiai netrukus galės jus identifikuoti didžiulėje minioje. Jie tai darys ne pagal veidą ar eiseną, bet pagal unikalų širdies ritmą. Pentagonas sukūrė ir išbandė lazerį, galintį nuskaityti ir atskirti jūsų širdies plakimą iš 200 m atstumo, skelbia „Live Science“.  

„Jetson“, naujoji lazerių sistema, buvo sukurta kovoti su terorizmu. Sistema sukurta JAV specialiųjų pajėgų prašymu, pranešė „MIT Technology Review“.

Ir skirtingai nuo kai kurių identifikavimo metodų, kurių pagrindas yra biometrija (unikalūs anatominiai ar elgesio bruožai), širdies plakimą nustatantis infraraudonųjų spindulių lazeris gali būti toli nuo objekto. Pasak jo kūrėjų, lazeris gali užfiksuoti širdies plakimą net tada, kai žmogaus krūtinę dengia stori drabužiai.

Tinklainės forma ir pirštų atspaudai jau seniai buvo pripažinti kaip unikalūs biomarkeriai, kuriuos galima naudoti tapatybei nustatyti. Per pastarąjį dešimtmetį atsirado technologijų, kurios gali aptikti dar daugiau biomarkerių, tokių kaip venų raštai ir kūno kvapas, taip pat širdies plakimas.

Pavyzdžiui, „Nymi“ apyrankė atpažįsta žmones pagal širdies plakimą ir siunčia patvirtinimą į išmaniuosius įrenginius „Bluetooth“ ryšiu.

Naujasis lazeris užfiksuoja širdies plakimą iš gana didelio atstumo pasinaudodamas vibrometrija – bekontakčiu metodu, matuojančiu paviršiaus vibraciją. Tada lgoritmai paverčia širdies ritmo modelius unikaliu širdies signalu.

Tiesa, dabartinei „Jetson“ versijai reikia 30 sekundžių, kad ji surinktų duomenis apie širdies plakimą. Tai gana didelis apribojimas, kuris trukdo, kai žmonės juda.

Kitų tipų tolimojo biometrinio atpažinimo, pavyzdžiui, veido atpažinimo, tecgnologijos nėra tobulos, nes sistemą galima apgauti, jei veidai net iš dalies uždengti, o širdies ritmą žmogui sunku sąmoningai pakeisti.

Tokia sistema gali būti naudojamas kaip papildomas įrankis, kai nėra galimybės naudotis įprastesnėmis veido atpažinimo sistemomis.

Eksperimentai parodė, kad ši sistema gali atpažinti asmenis 95 proc. tikslumu. „Jetson“ sistemos su galingesniais infraraudonųjų spindulių lazeriais turėtų sugebėti aptikti asmenis dar didesniais atstumais.

Širdis / Pexels nuotr. Publikuoja lrt.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.12.2021 laikas 19:38 Tamsios dėmės ant kaklo: 5 natūralios priemonės, padedančios jų atsikratyti
Nors tamsios dėmės ant kaklo nekelia pavojaus sveikatai, jos gali traukti akį ir dėl jų kaklo oda gali tapti šiurkšti.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:30 Kodėl man miegant tirpsta rankos?
Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas....

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:16 Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą
Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 18:04 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis žada evakuaciją, užkrėtimą ir karantiną
2021 m. gruodžio pradžioje pasaulyje palaipsniui išryškėjo ir susiformavo kelios labai rimtos problemos, kurių kiekviena kelia didelį susirūpinimą stebėtojams, kurie stebi būtent šią problemą.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 17:22 Kopūstiniai augalai ir jų naudingosios savybės
Visos kopūstinių augalų rūšys yra labai naudingos. Kopūstiniuose augaluose yra vitamino C, augalinių baltymų, skaidulų, kalio, kalcio, fosforo ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Tiesa, vienuose kopūstiniuose augaluose naudingųjų medžiagų yra daugiau, kituose - mažiau....

Skaityti daugiau

Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)
02.12.2021 laikas 15:37 Receptai | Patiekalai Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau