Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Vasario » 15

Pamirškite pirštų atspaudus ir veido atpažinimą: kariškiai sukūrė lazerį, kuris žmones atpažįsta iš širdies plakimo

JAV kariškiai netrukus galės jus identifikuoti didžiulėje minioje. Jie tai darys ne pagal veidą ar eiseną, bet pagal unikalų širdies ritmą. Pentagonas sukūrė ir išbandė lazerį, galintį nuskaityti ir atskirti jūsų širdies plakimą iš 200 m atstumo, skelbia „Live Science“.  

„Jetson“, naujoji lazerių sistema, buvo sukurta kovoti su terorizmu. Sistema sukurta JAV specialiųjų pajėgų prašymu, pranešė „MIT Technology Review“.

Ir skirtingai nuo kai kurių identifikavimo metodų, kurių pagrindas yra biometrija (unikalūs anatominiai ar elgesio bruožai), širdies plakimą nustatantis infraraudonųjų spindulių lazeris gali būti toli nuo objekto. Pasak jo kūrėjų, lazeris gali užfiksuoti širdies plakimą net tada, kai žmogaus krūtinę dengia stori drabužiai.

Tinklainės forma ir pirštų atspaudai jau seniai buvo pripažinti kaip unikalūs biomarkeriai, kuriuos galima naudoti tapatybei nustatyti. Per pastarąjį dešimtmetį atsirado technologijų, kurios gali aptikti dar daugiau biomarkerių, tokių kaip venų raštai ir kūno kvapas, taip pat širdies plakimas.

Pavyzdžiui, „Nymi“ apyrankė atpažįsta žmones pagal širdies plakimą ir siunčia patvirtinimą į išmaniuosius įrenginius „Bluetooth“ ryšiu.

Naujasis lazeris užfiksuoja širdies plakimą iš gana didelio atstumo pasinaudodamas vibrometrija – bekontakčiu metodu, matuojančiu paviršiaus vibraciją. Tada lgoritmai paverčia širdies ritmo modelius unikaliu širdies signalu.

Tiesa, dabartinei „Jetson“ versijai reikia 30 sekundžių, kad ji surinktų duomenis apie širdies plakimą. Tai gana didelis apribojimas, kuris trukdo, kai žmonės juda.

Kitų tipų tolimojo biometrinio atpažinimo, pavyzdžiui, veido atpažinimo, tecgnologijos nėra tobulos, nes sistemą galima apgauti, jei veidai net iš dalies uždengti, o širdies ritmą žmogui sunku sąmoningai pakeisti.

Tokia sistema gali būti naudojamas kaip papildomas įrankis, kai nėra galimybės naudotis įprastesnėmis veido atpažinimo sistemomis.

Eksperimentai parodė, kad ši sistema gali atpažinti asmenis 95 proc. tikslumu. „Jetson“ sistemos su galingesniais infraraudonųjų spindulių lazeriais turėtų sugebėti aptikti asmenis dar didesniais atstumais.

Širdis / Pexels nuotr. Publikuoja lrt.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.02.2020 laikas 11:31 Surastas „Bermudų trikampyje“ pradingęs laivas „SS Cotopaxi“
Identifikavus beveik prieš šimtmetį pradingusio laivo nuolaužas buvo paneigta viena iš populiarių sąmokslo teorijų, kad 1925 m. pradingęs laivas „SS Cotopaxi“ yra kažkaip susijęs su sunkiai paaiškinamais įvykiais Bermudų trikampyje. Sausuosius krovinius gabenęs garlaivis turėjo plaukti į Havaną, tač...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 20:35 Trumpas artrito profilaktikos ir gydymo žinynas
Tai greitai peržiūrimas sąrašas, kuriame apibendrinta daugelis faktų ir pastebėjimų, minėtų šiame leidinyje. Jei jus jau kamuoja artritas, laikykitės patarimų prižiūrint patyrusiam profesionalui. Taip pat pasitarkite su mitybos specialistu - jis nustatys būtent jums tinkamiausias maisto papildų doze...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:38 Ar egzistuoja ketvirtoji Gizos piramidė? Kur ji dingo?
Egipto piramidės yra vienas populiariausių turistų traukos objektų visame pasaulyje – į jas pažiūrėti kiekvieną dieną atvyksta žmonės iš tolimiausių pasaulio kampelių. Dažnai apie Egiptą girdime ir iš archeologų – mat šis kraštas yra puiki vieta daryti naujus atradimus ir tirti senovės pasaulį....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:09 Kodėl žagsime? Štai kodėl taip nutinka ir kas gali padėti
Žagsėjimas gali erzinti, tačiau dažniausiai jis būna trumpalaikis. Vis dėlto kai kuriems žmonėms gali pasikartoti nuolatinio žagsėjimo epizodai. Nuolatinis žagsėjimas, dar žinomas kaip lėtinis žagsėjimas, pasireiškia žagsėjimu be paliovos ilgiau nei 48 valandas....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 10:45 Prieš veikdamos imuninės ląstelės atsiklausia savo kaimynų
Kai žmogus turi priimti svarbų sprendimą, jis dažnai klausia aplinkinių patarimo. Mūsų imuninės ląstelės elgiasi panašiai: jos pasitaria prieš priimdamos kolektyvinį sprendimą dėl tinkamo reagavimo į grėsmę. Žinios apie šį gyvybiškai svarbų ir sudėtingą procesą galėtų padėti apsaugoti ir gydyti žmon...

Skaityti daugiau

16.02.2020 laikas 22:46 Laktofermentuotas svogūnas: veiksmingas probiotikas, kuris rūpinasi mūsų sveikata
Prieš pradėdami kalbėdami apie laktofermentuotų svogūnų savybes, reikėtų pažymėti, kad mes kalbame apie procesą, kuris padeda išsaugoti daržovių savybes.

Skaityti daugiau