Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Balandžio » 15

Paslaptingi Laiptai, Pasimetę Miško Tankmėje

Kai kurių šalių miškuose ar nacionaliniuose parkuose aptinkama izoliuotų, atskirtai stovinčių akmeninių laiptų. Vieni pastatyti prieš tūkstantį metų, kiti prieš kelis amžius, o treti – išvis XX amžiuje. Juos visus vienija paslapties šydas, nes, išskyrus retas išimtis, nežinoma, nei kas ankščiau buvo šioje vietoje, neik kas toli nuo civilizacijos, girių tankmėje, pastatė namą ar bokštą ir kodėl paskui iš jų liko tik laiptai. Internete sklando daug istorijų, susijusių su paslaptingais laiptais, kurie veda į niekur ir stūkso miško viduryje. Dažniausiai tai taip vadinamos miesto legendos, mes pakalbėsime apie tai truputį toliau.

Akmeniniai etkuskų laiptai

Nepaaiškinama, mistika, miesto legendos

Vieni iš seniausių neįprastų miško laiptų yra Bomarco etruskų piramidė. Tai neaiškios paskirties pastatas su keliais akmenyje iškaltais laiptais iš skirtingų pusių. Manoma, kad pastatas pastatytas 700-400 metais prieš mūsų erą. Kam jis buvo pastatytas, dabar pasakyti jau neįmanoma. Mokslininkai kelia versiją, kad greičiausiai tai buvo aukojimo altorius. Norint rasti šį “altorių”, reikia ilgai eiti per Bomarco mišką. Gali būti, kad tai buvo slapta vieta ne visiems. Kaip tik todėl šis statinys buvo aptiktas ne taip neseniai 1991 metais, o tyrinėti pradėtas tik 2008 metais. Nors šis laiptų kompleksas priskiriamas etruskų civilizacijai, jis labiau primena ...majų kultūros produktą. Statinys oficialiai vadinamas piramide, tačiau jis nėra piramidės formos. Nežinomi meistrai labai tiksliai nulygino milžiniško megalito kraštus, o jo šonuose iškirto laiptus.

Nepaaiškinama, mistika, miesto legendos

Laiptai Kambodžos džiunglėse

Kambodžos Siemreapo provincijos džiunglėse pasislėpę 600 metrų senumo lianomis apaugę akmeniniai laiptai veda aukštyn Pnom Kuleno kalno šlaitu. Laiptai vadinasi Pleu Cere, tačiau šį pavadinimą naudoja dažniausiai tik archeologai. Laiptai sukurti maždaug IX-XIII mūsų eros amžiuje, tačiau ši data yra hipotetinė. Nežinoma, nei kokios kultūros žmonės pastatė šiuos laiptus, nei kokia jų paskirtis. Jie gali būti net ir keliais amžiais senesni.

Nepaaiškinama, mistika, miesto legendos

Ant Pnom Kuleno kalno yra senovinio Machendraparbato miesto griuvėsiai, kuriuos visai prarijo džiunglės. Galbūt laiptai vedė į šį miestą. Ant kalno yra ir akmens skaldykla, kuriose buvo skaldomi akmenys stebuklingų Angkor Vat rūmų statybai. Laiptai galėjo būti pastatyti XII amžiuje, norint palengvinti darbininkų kelią į akmens skaldyklą.

Madam Šeri laiptai

Anglijos Niuhampšyro grafystės miško, esančio netoli Česterfyldo miesto, gilumoje yra dar vieni akmeniniai laiptai. Savo išvaizda jie primena senovinius, tačiau iš tikrųjų jie pastatyti XX amžiaus trečiajame dešimtmetyje. Tai buvo Paryžiaus dainininkės madam Antuanetės Šeri idėja. Madam svajojo apie savo vasaros vilą, panašią į anglišką “pilį”.

Nepaaiškinama, mistika, miesto legendos

Namas išėjo kuklaus dydžio, tačiau buvo labai įspūdingas, o ypač puikūs buvo dideli akmeniniai laiptai, pastatyti pagal viduramžių tradicijas. Jie buvo su romėniškomis arkomis ir vedė į antrą “pilies” aukštą. Anot gandų, madam Šeri čia rengė turtingus ir triukšmingus vakarėlius, tačiau, metams bėgant, jos pajamos žymiai sumenko ir darėsi per sunku išlaikyti šią “pilį”. 1962 metais čia kilo didelis gaisras, vila sudegė visiškai. Liko tik akmeniniai laiptai ir pamatai.

Dabar madam Šeri laiptai yra populiarus turistinis objektas, žmonės mėgsta čia fotografuotis. Jų nuomone, čia jaučiama kažkoks paslaptingumas. Beje, “pilyje "kilusio gaisro priežastis taip ir nebuvo nustatyta.

Dingusio laiko laiptai

Šią istoriją neva papasakojo toks seklys, vardu Torkikas, kuris užsiėmė Filipinų džiunglėse dingusių žmonių paieška. Kartą, ieškodamas dar vieno dingusio žmogaus, Torkikas džiunglėse aptiko dvejus laiptus, vedusius kažkur aukštyn. Vieni laiptai buvo iš medžiagos, imituojančios akmenį, su įmantriais raštais, kiti -iš tikro akmens.

Torkikas nebūtų lipęs jais į kitą laiką, tačiau kaip tik tuo metu prie laiptų atbėgo piktai atrodantis sulaukėjęs šuo, ir Torkikas skubiai
užlipo vienais laiptais. Palaukęs porą valandų, kol šuo nubėgo šalin, Torkikas nusileido laiptais ir sugrįžo į miško reindžerių bazę. Ten visi žvelgė į jį išpūtę akis, paskui kažkas pasakė, kad jį seniai atleido iš darbo. Paaiškėjo, kad Torkiko nebuvo 5 metus!

Dingstantys laiptai

Šią istoriją papasakojo žmogus, XX a. 5-ajame dešimtmetyje dirbęs gyvūnų infekcinių ligų specialistu. Kartą jį pakvietė dalyvauti projekte - padėti ištirti ligas miškingoje vietovėje. Darbas turėjo užimti daugiausia porą savaičių, bet paskui išsitempė 6 metams. Didžiąją šio laiko dalį specialistas gyveno miško stovykloje, kiti projekto dalyviai laikas nuo laiko pranešdavo, kad miške matė keistus medinius laiptus, tarsi iš sudegusių namų, kurie neva skleidė signalus retu dažniu.

Kartą keli tyrėjai įkūrė laikiną stovyklą per 30 metrų nuo tų laiptų, o ryte prabudę pamatė, kad laiptai dingo. Toje vietoje, kur jie
stovėjo vakare, rasta didelė anglių dėmė, tarsi kažkas būtų sudegęs. Kitas dvi dienas šie laiptai vėl buvo pastebėti, tik dabar už 50 metrų nuo stovyklos. Tyrėjai bandė paimti mėginių ir atskelti mažą medžio gabalėlį nuo laiptų, bet jiems nepa-
vyko, laiptai buvo kieti kaip akmuo. Po 6 dienų šie laiptai vėl pranyko, šįkart visiems laikams.

Nepaaiškinama, mistika, miesto legendos

Vaiduokliški laiptai Švedijoje

Du švedų studentai Aizekas ir Akselis kartą vaikštinėjo miške ir atsidūrė laukymėje, kurios viduryje stovėjo vieniši laiptai į niekur. Nusistebėjo jaunuoliai, iš kur jie čia, paskui nusprendė užpilti į viršų. Kai abu užlipo ant paskutinio laiptelio, pasigirdo baisus širdį draskantis riksmas, kuris niekaip nesibaigė. Apimti panikos abu vaikiai nusirito nuo laiptų ir nudūmė šalin.

O kai sustojo atgauti kvapo, Akselis pajuto, kad kažkas padėjo ranką jam ant peties. Jaunuolis atsisuko, bet už nugaros nieko nebuvo. Aizekas stovėjo visai kitoje vietoje ir tikrai negalėjo to padaryti. Anot Akselio, prisilietimas buvo šaltas.

Laiptai žudikai

Šią istoriją tinklalapyje “Reddit” paskelbė jaunas kažkokio parko prižiūrėtojas, dar nebaigęs reindžerių kursų. Kartą šis jaunuolis ir kitas vyresnis reindžeris miško tankmėje pamatė vienišus medinius laiptus. Jie labai nusistebėjo, o vyresnis reindžeris nusprendė pakilti laiptais. Viršuje jis atsitiktinai palietė medžio šaką ir tuo momentu kažkas žaibišku greičiu ... nukirto jo plaštaką. Ji nukrito nuo laiptų žemyn, vėliau jos taip ir nerado. Vyresnis reindžeris vos nenukraujavo, kol jaunasis ieškojo pagalbos.

Tame pačiame parke kitas reindžeris vėl pamatė vienišus laiptus ir moterį turistę, kuri norėjo jais užlipti. Viršuje jai nieko nenutiko, bet, leidžiantis žemyn, moteris krito negyva. Ligoninėje patologoanatomas nustatė, kad trūko moters aorta (aneurizma).

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.06.2020 laikas 21:30 Drakonai puola Teksasą?

Naktį iš gegužės 26 į gegužės 27 dieną Briano (Bryan) mieste (Teksasas) vietos gyventojai tapo liudininkais visiškai nenusakomo reiškinio – visa tai reikia pamatyti ir išgirsti:

Skaityti daugiau

03.06.2020 laikas 19:51 Kai NSO suės visas karves ir išpumpuos visą vandenį, tikėtina, kad jie užsiims žmonėmis.

Taip nutiko praėjusį sekmadienį 2020 m. gegužės 31 d. Kanadoje. Tuo metu buvo užfiksuotas retas atmosferos reiškinys, kuris visiškai nėra būdingas šiaurinei Amerikos daliai

Skaityti daugiau

03.06.2020 laikas 18:46 Nepatogūs klausimai apie kriptozoologiją. Vieno tyrėjo atviravimai
Garsus amerikiečių ufologas ir paranormalių reiškinių tyrinėtojas Nikas Redfernas neseniai išsakė nuomonę apie tokią mokslo kryptį kaip kriptozoologiją.

Skaityti daugiau

03.06.2020 laikas 14:07 Kol vaistai ir vakcina nuo koronaviruso neatrasti, rekomenduoja rūpintis imunine sistema
Sveikatos priežiūros specialistų teigimu, šiuo metu, kol dar neturime nei vaistų, nei vakcinos nuo koronaviruso, ypatingai svarbu kuo labiau sumažinti riziką užsikrėsti kvėpavimo takų virusais ir palaikyti imuninę sistemą. Nors dar nėra jokių mokslinių tyrimų, tvirtai įrodančių, koks gyvenimo būdas ...

Skaityti daugiau

03.06.2020 laikas 13:53 Maistas Pagal Figūros Tipą

Vienos moterys valgo viską ir lieka lieknos, kitos, deja, skaičiuoja kąsnius, kad tik nesustambėtų, o atsikratyti nereikalingų kilogramų sunkiai pavyksta. Pagal kaulų struktūrą, medžiagų apykaitą, hormonų veiklą skiriami 3 figūros tipai – endomorfinis (apkūni), mezomorfinis (atletiška), ekt...

Skaityti daugiau

02.06.2020 laikas 21:57 Stidas Bonetas. Piratas, nežinojęs stiebų pavadinimų
Tai buvo gerbiamas, patrauklus ir išsilavinęs jaunas žmogus. 25 metų dvarininkas į Barbadosą atvyko iš Anglijos ir tarnavo kolonijinės milicijos majoru. Žodis “milicija”, ko gero, gali klaidinti. Paprasčiau tariant, Stidas Bonetas vadovavo vietinei šauktinei kariuomenei....

Skaityti daugiau