Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Mistika » 2020 » Balandžio » 15

Paslaptingi Laiptai, Pasimetę Miško Tankmėje

Kai kurių šalių miškuose ar nacionaliniuose parkuose aptinkama izoliuotų, atskirtai stovinčių akmeninių laiptų. Vieni pastatyti prieš tūkstantį metų, kiti prieš kelis amžius, o treti – išvis XX amžiuje. Juos visus vienija paslapties šydas, nes, išskyrus retas išimtis, nežinoma, nei kas ankščiau buvo šioje vietoje, neik kas toli nuo civilizacijos, girių tankmėje, pastatė namą ar bokštą ir kodėl paskui iš jų liko tik laiptai. Internete sklando daug istorijų, susijusių su paslaptingais laiptais, kurie veda į niekur ir stūkso miško viduryje. Dažniausiai tai taip vadinamos miesto legendos, mes pakalbėsime apie tai truputį toliau.

Akmeniniai etkuskų laiptai

Nepaaiškinama, mistika, miesto legendos

Vieni iš seniausių neįprastų miško laiptų yra Bomarco etruskų piramidė. Tai neaiškios paskirties pastatas su keliais akmenyje iškaltais laiptais iš skirtingų pusių. Manoma, kad pastatas pastatytas 700-400 metais prieš mūsų erą. Kam jis buvo pastatytas, dabar pasakyti jau neįmanoma. Mokslininkai kelia versiją, kad greičiausiai tai buvo aukojimo altorius. Norint rasti šį “altorių”, reikia ilgai eiti per Bomarco mišką. Gali būti, kad tai buvo slapta vieta ne visiems. Kaip tik todėl šis statinys buvo aptiktas ne taip neseniai 1991 metais, o tyrinėti pradėtas tik 2008 metais. Nors šis laiptų kompleksas priskiriamas etruskų civilizacijai, jis labiau primena ...majų kultūros produktą. Statinys oficialiai vadinamas piramide, tačiau jis nėra piramidės formos. Nežinomi meistrai labai tiksliai nulygino milžiniško megalito kraštus, o jo šonuose iškirto laiptus.

Nepaaiškinama, mistika, miesto legendos

Laiptai Kambodžos džiunglėse

Kambodžos Siemreapo provincijos džiunglėse pasislėpę 600 metrų senumo lianomis apaugę akmeniniai laiptai veda aukštyn Pnom Kuleno kalno šlaitu. Laiptai vadinasi Pleu Cere, tačiau šį pavadinimą naudoja dažniausiai tik archeologai. Laiptai sukurti maždaug IX-XIII mūsų eros amžiuje, tačiau ši data yra hipotetinė. Nežinoma, nei kokios kultūros žmonės pastatė šiuos laiptus, nei kokia jų paskirtis. Jie gali būti net ir keliais amžiais senesni.

Nepaaiškinama, mistika, miesto legendos

Ant Pnom Kuleno kalno yra senovinio Machendraparbato miesto griuvėsiai, kuriuos visai prarijo džiunglės. Galbūt laiptai vedė į šį miestą. Ant kalno yra ir akmens skaldykla, kuriose buvo skaldomi akmenys stebuklingų Angkor Vat rūmų statybai. Laiptai galėjo būti pastatyti XII amžiuje, norint palengvinti darbininkų kelią į akmens skaldyklą.

Madam Šeri laiptai

Anglijos Niuhampšyro grafystės miško, esančio netoli Česterfyldo miesto, gilumoje yra dar vieni akmeniniai laiptai. Savo išvaizda jie primena senovinius, tačiau iš tikrųjų jie pastatyti XX amžiaus trečiajame dešimtmetyje. Tai buvo Paryžiaus dainininkės madam Antuanetės Šeri idėja. Madam svajojo apie savo vasaros vilą, panašią į anglišką “pilį”.

Nepaaiškinama, mistika, miesto legendos

Namas išėjo kuklaus dydžio, tačiau buvo labai įspūdingas, o ypač puikūs buvo dideli akmeniniai laiptai, pastatyti pagal viduramžių tradicijas. Jie buvo su romėniškomis arkomis ir vedė į antrą “pilies” aukštą. Anot gandų, madam Šeri čia rengė turtingus ir triukšmingus vakarėlius, tačiau, metams bėgant, jos pajamos žymiai sumenko ir darėsi per sunku išlaikyti šią “pilį”. 1962 metais čia kilo didelis gaisras, vila sudegė visiškai. Liko tik akmeniniai laiptai ir pamatai.

Dabar madam Šeri laiptai yra populiarus turistinis objektas, žmonės mėgsta čia fotografuotis. Jų nuomone, čia jaučiama kažkoks paslaptingumas. Beje, “pilyje "kilusio gaisro priežastis taip ir nebuvo nustatyta.

Dingusio laiko laiptai

Šią istoriją neva papasakojo toks seklys, vardu Torkikas, kuris užsiėmė Filipinų džiunglėse dingusių žmonių paieška. Kartą, ieškodamas dar vieno dingusio žmogaus, Torkikas džiunglėse aptiko dvejus laiptus, vedusius kažkur aukštyn. Vieni laiptai buvo iš medžiagos, imituojančios akmenį, su įmantriais raštais, kiti -iš tikro akmens.

Torkikas nebūtų lipęs jais į kitą laiką, tačiau kaip tik tuo metu prie laiptų atbėgo piktai atrodantis sulaukėjęs šuo, ir Torkikas skubiai
užlipo vienais laiptais. Palaukęs porą valandų, kol šuo nubėgo šalin, Torkikas nusileido laiptais ir sugrįžo į miško reindžerių bazę. Ten visi žvelgė į jį išpūtę akis, paskui kažkas pasakė, kad jį seniai atleido iš darbo. Paaiškėjo, kad Torkiko nebuvo 5 metus!

Dingstantys laiptai

Šią istoriją papasakojo žmogus, XX a. 5-ajame dešimtmetyje dirbęs gyvūnų infekcinių ligų specialistu. Kartą jį pakvietė dalyvauti projekte - padėti ištirti ligas miškingoje vietovėje. Darbas turėjo užimti daugiausia porą savaičių, bet paskui išsitempė 6 metams. Didžiąją šio laiko dalį specialistas gyveno miško stovykloje, kiti projekto dalyviai laikas nuo laiko pranešdavo, kad miške matė keistus medinius laiptus, tarsi iš sudegusių namų, kurie neva skleidė signalus retu dažniu.

Kartą keli tyrėjai įkūrė laikiną stovyklą per 30 metrų nuo tų laiptų, o ryte prabudę pamatė, kad laiptai dingo. Toje vietoje, kur jie
stovėjo vakare, rasta didelė anglių dėmė, tarsi kažkas būtų sudegęs. Kitas dvi dienas šie laiptai vėl buvo pastebėti, tik dabar už 50 metrų nuo stovyklos. Tyrėjai bandė paimti mėginių ir atskelti mažą medžio gabalėlį nuo laiptų, bet jiems nepa-
vyko, laiptai buvo kieti kaip akmuo. Po 6 dienų šie laiptai vėl pranyko, šįkart visiems laikams.

Nepaaiškinama, mistika, miesto legendos

Vaiduokliški laiptai Švedijoje

Du švedų studentai Aizekas ir Akselis kartą vaikštinėjo miške ir atsidūrė laukymėje, kurios viduryje stovėjo vieniši laiptai į niekur. Nusistebėjo jaunuoliai, iš kur jie čia, paskui nusprendė užpilti į viršų. Kai abu užlipo ant paskutinio laiptelio, pasigirdo baisus širdį draskantis riksmas, kuris niekaip nesibaigė. Apimti panikos abu vaikiai nusirito nuo laiptų ir nudūmė šalin.

O kai sustojo atgauti kvapo, Akselis pajuto, kad kažkas padėjo ranką jam ant peties. Jaunuolis atsisuko, bet už nugaros nieko nebuvo. Aizekas stovėjo visai kitoje vietoje ir tikrai negalėjo to padaryti. Anot Akselio, prisilietimas buvo šaltas.

Laiptai žudikai

Šią istoriją tinklalapyje “Reddit” paskelbė jaunas kažkokio parko prižiūrėtojas, dar nebaigęs reindžerių kursų. Kartą šis jaunuolis ir kitas vyresnis reindžeris miško tankmėje pamatė vienišus medinius laiptus. Jie labai nusistebėjo, o vyresnis reindžeris nusprendė pakilti laiptais. Viršuje jis atsitiktinai palietė medžio šaką ir tuo momentu kažkas žaibišku greičiu ... nukirto jo plaštaką. Ji nukrito nuo laiptų žemyn, vėliau jos taip ir nerado. Vyresnis reindžeris vos nenukraujavo, kol jaunasis ieškojo pagalbos.

Tame pačiame parke kitas reindžeris vėl pamatė vienišus laiptus ir moterį turistę, kuri norėjo jais užlipti. Viršuje jai nieko nenutiko, bet, leidžiantis žemyn, moteris krito negyva. Ligoninėje patologoanatomas nustatė, kad trūko moters aorta (aneurizma).

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.05.2022 laikas 22:00 Kineziterapeutė apie nugaros skausmą: „Gulėjimas gali tik dar labiau pakenkti“

Nugaros skausmas – viena dažniausiai daugelį žmonių užklumpančių sveikatos problemų, prie kurios paplitimo šiandien prisideda ir nepakankamas fizinis aktyvumas, ir sėdimas darbas. Kineziterapeutė Simona Povelauskienė pastebi, kad, nepaisant sparčios mokslo ir medicinos pažangos, nugaros ska...

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 20:14 Aiškėja daugiau neigiamo Covid vakcinos poveikio ir slėpimo atvejų
Nors didžioji žiniasklaida ir Didžioji farmacija deda visas pastangas, kad medikai ir nukentėję pacientai nekalbėtų apie neigiamą "Covid" vakcinų poveikį, apie šiuos atvejus pradedame girdėti vis dažniau, nes jų skaičius tampa per didelis, kad būtų galima į jį nekreipti dėmesio....

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 19:41 Nereikia panikuoti dėl beždžionių raupų

Žinomas epidemiologas ir kardiologas daktaras Peteris McCulloughas (Peter McCullough) sakė visuomenei išlikti ramiai pasirodžius pranešimams apie dar vieną virusų protrūkį, šį kartą dėl beždžionių raupų viruso

...

Skaityti daugiau

24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

27.05.2022 laikas 22:10 Receptai | Patiekalai Džiovintų vaisių ir riešutų duona (video)
Į dubenį su miltais suberkite džiovintus vaisius. Išmaišykite. Paruoštą mišinį ir smulkintus riešutus berkite į kiaušinių plakinį ir gerai išmaišykite iki vientisos masės.

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 08:25 Receptai | Patiekalai Labai skanus sveikas bananų ir rabarbarų pyragas su aliejumi be pieno

Šis rabarbarų ir bananų pyragas su aliejumi yra labai skanus ir sveikas. Jis yra gamintas be pieno, su kokybiškais riebalais, su labai nedideliu kiekiu cukraus. Ciberžolė taipogi pasižymi priešuždegiminėmis bei antioksidacinėmis savybėmis. Tikrai fantastiškas vasariškas desertas!

...

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 08:12 Receptai | Patiekalai Charčio sriuba su kiaulienos faršu ir pupelėmis

Labai skani, šiek tiek aštrumo turinti charčio sriuba su kiaulienos faršu ir pupelėmis! Ji gaunasi labai soti ir sušildanti! Gal tai ir nėra originali charčio, bet mūsų šeimai ši interpretacija yra labai skani. Būtinai pamėginkite pasigaminti ir Jūs, šios puikiai pavykstančios sriubos.

...

Skaityti daugiau