Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Birželio » 25

„Pašliję santykiai“ su gamta mums gali atnešti dar daugiau pandemijų

Žmonijos „pašliję santykiai“ su gamta sukuria tobulas sąlygas kilti ateities pandemijoms, skelbiama naujausioje Pasaulio gamtos fondo (World Wide Fund for Nature, WWF) ataskaitoje.

Naujoje ataskaitoje, pavadintoje „COVID-19: Skubus raginimas apsaugoti žmones ir gamtą“ (angl. Covid-19: Urgent Call To Protect People and Nature), teigiama, kad laukinės gamtos eksploatacija ir nestabilios planetos maisto sistemos lėmė tai, kad naujos zoonotinės ligos iškilimo grėsmė, kurią sukėlė patogenas peršokęs iš gyvūno į žmogų, yra aukštesnė nei kada nors anksčiau, rašo iflscience.com.

Pastaraisiais dešimtmečiais dauguma didžiųjų ligų protrūkių pasaulyje – Covid-19, SARS, MERS, Ebola, Zika, Nipah, ŽIV, kiaulių gripas, paukščių gripas ir taip toliau, buvo zoonotinės ligos, kurios kilo iš gyvūnų.

Nors gali būti lengva įsivaizduoti kaip šios ligos visiškai atsitiktinai ir spontaniškai peršoka ant nelaimėlio žmogaus, tačiau iš tiesų mūsų dabartiniai santykiai su aplinka ir laukine gamta gerokai padidino tikimybę, kad patogenas išplis tarp žmonių.

Ataskaitoje teigiama, kad naujos zoonotinės ligos atsiranda nerimą keliančiu tempu, daugiausia dėl mūsų vykdomos aplinkos ir laukinės gamtos eksploatacijos.

Didžioji dalis išaugusios rizikos yra siejama su dabartine planetos maisto sistema. Visų pirma, miškų naikinimas ir didelio masto žemės paskirties keitimas žemės ūkio tikslams didina sąveikas tarp laukinės gamtos, gyvulių ir žmonių.

Vienas iš daugybės pavyzdžių: 2017 metais žurnale „Scientific Reports“ paskelbtame tyrime buvo nustatyta, kad platus miškų naikinimas Vakarinėje ir Centrinėje Afrikoje smarkiai didina kontaktą tarp žmonių ir potencialių Ebola nešiojančių rūšių, pavyzdžiui, didžiųjų šikšnosparnių ir primatų, kas veda link didesnio potencialo virusiniam išplitimui iš užkrėstos rūšies tarp žmonių.

Visų antra, globali prekyba maistu ir žemi maisto saugumo standartai reiškia, kad egzistuoja didžiulis potencialas susidurti su viruso poveikiu tiekimo, apdorojimo ir paruošimo praktikų metu.
Nebent pasaulis imsis skubių veiksmų.

aplinkosauga, Gamta, klimatas, koronavirusas, liga, pandemija

„Mes privalome skubiai atpažinti sąsajas tarp gamtos destrukcijos ir žmonių sveikatos, arba kitaip jau labai greitai susidursime su kita pandemija,“ – pareiškime sakė Marco Lambertini, „WWF International“ generalinis direktorius. „Čia nėra jokių diskusijų ir mokslas yra aiškus – mes turime dirbti su gamta, o ne prieš ją. Netvari gamtos eksploatacija mums visiems tapo didžiule grėsme.“

Kad būtų išspręsta ši problema WWF ataskaitoje raginama vyriausybes įsipareigoti „Naujam sandoriui gamtai ir žmonėms“ (angl. New Deal for Nature & People), taip gamtą sugrąžinant ant, atsikūrimo iki 2030 metų, kelio, pasitarnaujant visiems žmonėms ir planetai.

Tai apima daugybę pokyčių, pavyzdžiui, liovimasis keisti žemės paskirtį ir miškų kirtimas vardan žemės ūkio, o taip pat didesnė apsauga stabdant nelegalią ir nereguliuojamą laukinės gamtos prekybą.

Ataskaitoje taip pat kviečiama įgyvendinti skatinamųjų priemonių paketus ir valstybines investicijas, kurios padėtų mažinti skurdą.

Vis dėlto, dauguma šių pokyčių, dėl glaudžiai tarpusavyje susijusių ryšių tarp aplinkosauginių problemų, sveikatos krizių, kultūros ir globalios ekonomikos, kliausis fundamentaliais sisteminiais globaliais pokyčiais.

„Dabartinė krizė demonstruoja, kad tam, jog būtų pasiektas realus progresas, šių problemų atveju yra reikalingi sisteminiai pokyčiai,“ – užbaigiama ataskaitoje.

Šaltinis: gismeteo.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Mistikos TV (Bandoma vėliau žiūrėkite šia nuoroda) Pasirinkite: Video / TV

Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
11.07.2020 laikas 18:35 Žemės Atmosferoje Yra Daugybė NSO
Žemės Atmosferoje Yra Daugybė NSO O ką manote jūs, kas tai? Pasidalinkite komentaruose.

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 17:53 Nufilmuotas Keičiantis Formą NSO Juta, JAV (2020)
Liudininkas pasakojo, kad danguje virš Herrimano miesto, palygint mažame aukštyje, skrido keistas NSO, kuris skrydžio metu buvo nuolat keitė savo formą.

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 10:32 Liaudies medicina apie leukozę ir ne tik

Noriu padėti vaikams, sergantiems leukoze. Negaliu padėti lėšomis, vaistais, galiu padėti tik pasidalindamas informacija, kuri gali padėti išgelbėti ne tik šiuos vaikus, bet ir dešimtis kitų, kurie suserga kiekvienais metais. Visais atvejais dėl sunkių vaikų ligų dalis kaltės tenka tėvams. Leukoz...

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 09:09 3 Efektyvūs šlapimo išskyrimą skatinantys vaistažolių mišiniai
Pasinaudokime, liaudies medicinos receptais ir gyvenkime be vaistų! Kaip pagerinti šlapimo išskyrimą? Skaitytojams galiu parekomenduoti tokius vaistažolių mišinius, kurie turi gerą šlapimą varantį efektą, dezinfekuoja ir gydo uždegimus šlapimtakiuose...

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 07:51 Liaudies receptai nuo Karpų. Apsieisime be rupūžių!
Aš labai mėgstu česnaką ir manau, kad tai yra vaistas nuo daugybės ligų: ir nuo peršalimo gydo, ir apetitą pagerina, ir nuo aterosklerozės padeda. Be to, česnakas - puiki priemonė nuo karpų. Pasigaminti vaistą labai paprasta: reikia 1-os vidutinio dydžio česnako galvos, ją nulupti ir skilteles smulk...

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 07:30 Moliūgas oranžinis pagalbininkas
Galiu pasidžiaugti puikiu šių metų moliūgų derliumi! Tiesiog sukau galvą, kur reikės sudėti visas dideles galvas, tačiau tuo pačiu ir džiaugiausi, kad vitaminais pusei žiemos pavyko apsirūpinti. Iš moliūgų verdu ir uogienę, kuri padeda aprūpinti organizmą vitaminais. O šiuo metu anūkams ruošiu puikų...

Skaityti daugiau