Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Birželio » 17

Kaip koronaviruso pandemija gali padėti pasiruošti susidūrimui su asteroidu?

Ekspertai teigia, kad parengtis ekstremaliai situacijai, kuri šiuo metu įgyvendinama kovojant su koronaviruso pandemija, pateikia įžvalgų apie pasiruošimą susidurti su pavojingu atskriejančiu asteroidu.

Žmonija gali gauti keletą naudingų pamokų apie planetinę apsaugą iš pasisekusių bei nesėkmingų priemonių kovojant su koronavirusu, teigia asteroidus tiriantys mokslininkai ir institucijos atsakingos už pasirengimą ekstremalioms situacijoms, rašo space.com. 

Klaidos kurių reiktų vengti

„Naujasis koronavirusas yra geras klaidų atvejų tyrimas, kurių reikėtų vengti planuojant susidūrimo su asteroidu išvengimą,“ – sakė Thomas Jones, mokslininkas, autorius ir šiuo metu pensijoje esantis NASA astronautas, su keturiomis „Space Shuttle“ misijomis skridęs į Žemės orbitą. Jis yra Kosmoso tyrėjų asociacijos (Association of Space Explorers) Arti žemės skriejančių objektų komiteto pirmininkas.

Globalus atsakas į virusą iliustravo bendradarbiavimą per Pasaulio sveikatos organizaciją (World Health Organization, WHO), sakė Jones, tačiau dalis WHO paskelbtų duomenų buvo abejotini, melagingi arba neteisingi, dėl ko ir pačios organizacijos atsakas buvo atidėliotas ir trikdantis.

Daugelis valstybių pasirinko savąjį kelią, užtikrintą tarptautinių ekspertų ir specialistų, ir pirmiausia visą dėmesį sutelkė į savo pačių poreikius. Ištekliai ir gamybos prioritetai buvo paskirstomi individualiai, kiekvienos šalies atskirai, su atsirandančiais vėlavimais, sakė Jones.

„Tai suprantama, tačiau tai nėra geras modelis kovojant su galimu asteroido susidūrimu. Fragmentuotas, išskirstytas ir netolygus atsakas į susidūrimo grėsmę yra delsimo ir neveiksnumo receptas, apribojantis asteroido nukreipimo galimybes,“ – Space.com sakė Jones.

Asteroidas, katastrofa, koronavirusas, krizė, liga, pandemija

© NASA/Johns Hopkins Applied Physics Lab 

„Mums prireiks skaidraus visų objekto stebėjimų dalinimosi, tarptautinio visų susidūrimo prognozių vertinimo,“ – sakė jis. „Bet kuri reikalinga nukreipimo kampanija bus sėkminga tik jei tarptautiniu mastu remiamas konsorciumas vystys ir vykdys tokias pastangas, vykdant ir dalinantis įžvalgas apie kiekvieną žingsnį.“

Jones sakė, kad be bendro pasitikėjimo, valstybės gins save vienašališkai, kas lems prarastą brangų laiką, iššvaistytus išteklius ir išaugusią nesėkmės tikimybę.

„Atviras bendradarbiavimas suteikia mums geriausią šansą tinkamai įvertinti grėsmę, parengti patikimų nukreipimo misijų serijas (jei reikalinga) ir išvengi susidūrimo katastrofos“, – sakė jis

Ankstyvas nustatymas

Egzistuoja tam tikros paralelės tarp pandemijos, su kuria susiduria pasaulis, ir susirūpinimo dėl pavojingo asteroido, sakė Lindley Johnson, NASA Planetinės apsaugos pareigūnas ir kosmoso agentūros Planetinės apsaugos koordinavimo biuro (PDCO) programos vadovas.

„Pirmiausia, žinoma, yra ankstyvo nustatymo svarba,“ – Space.com sakė Johnson. Kuo anksčiau tu nustatai grėsmę, tuo daugiau turi šansų imtis veiksmų jos išvengti dar prieš rimtą susidūrimą.“

Tuomet atsiranda buvimas adekvačiai pasiruošus tokiam įvykiui, kuris kažkuriuo metu ateityje yra neišvengiamas.

Pragaištingas susidūrimas su asteroidu įvyks, kaip ir iškils kita pavojinga liga. „Klausimas yra tik kada. Dėl to yra svarbūs pasirengimo veiksmai – sukaupti medicininių priemonių ir įrangos išteklius galimai pandemijai bei turėti kelias adekvačiai ištestuotas nukreipimo priemones asteroido atvejui“, –sakė Johnson.

Anot jo, finansavimas, kuris yra reikalingas planetinei apsaugai, siekia apie 200 milijonų dolerių per metus, kas yra turbūt žymiai mažiau kas būtų panaudota rengiantis pandemijai.

Technologinis pasirengimas

Linda Billings, NASA Astrobiologijos programos ir PDCO konsultantė, taip pat pabrėžia technologinio pasirengimo, konkrečiau kosminių arti Žemės skriejančių objektų tyrimų teleskopo, poreikį. „Apie tai šnekama daugybę metų,“ – sakė ji.

Be to, yra reikalingos ir geresnės antžeminės stebėjimų sistemos bei daugiau misijų, kurios pademonstruotų nukreipimo technikas, sakė Billings. Kalbant apie pandemijos metu išmoktas pamokas, „būkite pasirengę ir nelaukite kol ištiks katastrofa,“ – sakė ji.

Asteroidas, katastrofa, koronavirusas, krizė, liga, pandemija

© NASA/JPL-Caltech) 

Komunikacijos srityje, anot Billings, turi būti aiški, glausta ir nuosekli informacijos sklaida, kurios mes neturėjome šios pandemijos situacijos metu“. Informavimo apie arti žemės skriejančius objektus strategija ir veiksmų planas nustato kas yra už ką atsakingas realios susidūrimo grėsmės atveju.

Žinojimas ir rūpinimasis

David Ropeik, į pensiją išėjęs Harvardo instruktorius ir knygos „How Risky Is It, Really? Why Our Fears Don't Always Match the Facts" (McGraw-Hill Education, 2010) autorius, taip pat pastebi panašumų tarp COVID-19 pandemijos ir kosminės uolienos susidūrimo su Žeme.

„Potencialus susidūrimas su asteroidu ir pandemija, abu jie demonstruoja, kad į žemos tikimybės/sunkių pasekmių įvykius yra labai sunku atkreipti žmonių dėmesį ir priversti  jiems rengtis,“ – sakė Ropeik. „Apie abu juos mes žinojome ilgą laiką, tačiau žinojimas ir rūpinimasis yra du skirtingi dalykai.“

Pagal apibrėžimą, reti atvejai nėra dažni ir po paskutiniojo jų praėjus kuriam laikui, grėsmė praranda savo emocinį valentingumą,“ – sakė Ropeik.

„Be šito, tai pavirsta abstrakcija, tik idėja, kuri nebeatrodo reali ir gąsdinanti, ir tam prireikia didžiulių investicijų, kad būtų pasirengta kažkam, turinčiam didžiulių pasekmių. Deja, ir tai tik patvirtiną šį faktą, tai praeityje buvo kartota daugybę kartų apie daugybę grėsmių ir beveik visuomet žvelgiant į praeitį,“ – sakė jis.

Anot jo, tik kuomet grėsmė išlaiko savo emocinį valentingumą pasirengimas ima sutapti su pavojumi. 

Ropeik teigimu, Honkongas buvo geriau pasirengęs COVID-19 pandemijai dėl to kaip smarkiai prieš beveik 20 metų jam smogė SARS virusas. Mes esame labiau pasirengę susidūrimui su asteroidui dėka 2013 metų Čeliabisnko asteroido įvykio, Rusijoje, ir dar prieš tai įvykusio filmų apie katastrofas antplūdžio, sakė jis.

„Kuomet baimė yra pakankamai gili ir reali, mes jai labiau rengiamės. Deja, tačiau įprastai taip nėra,“ – savo pasisakymą užbaigė Ropeik.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Mistikos TV (Bandoma vėliau žiūrėkite šia nuoroda) Pasirinkite: Video / TV

Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
11.07.2020 laikas 18:35 Žemės Atmosferoje Yra Daugybė NSO
Žemės Atmosferoje Yra Daugybė NSO O ką manote jūs, kas tai? Pasidalinkite komentaruose.

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 17:53 Nufilmuotas Keičiantis Formą NSO Juta, JAV (2020)
Liudininkas pasakojo, kad danguje virš Herrimano miesto, palygint mažame aukštyje, skrido keistas NSO, kuris skrydžio metu buvo nuolat keitė savo formą.

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 10:32 Liaudies medicina apie leukozę ir ne tik

Noriu padėti vaikams, sergantiems leukoze. Negaliu padėti lėšomis, vaistais, galiu padėti tik pasidalindamas informacija, kuri gali padėti išgelbėti ne tik šiuos vaikus, bet ir dešimtis kitų, kurie suserga kiekvienais metais. Visais atvejais dėl sunkių vaikų ligų dalis kaltės tenka tėvams. Leukoz...

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 09:09 3 Efektyvūs šlapimo išskyrimą skatinantys vaistažolių mišiniai
Pasinaudokime, liaudies medicinos receptais ir gyvenkime be vaistų! Kaip pagerinti šlapimo išskyrimą? Skaitytojams galiu parekomenduoti tokius vaistažolių mišinius, kurie turi gerą šlapimą varantį efektą, dezinfekuoja ir gydo uždegimus šlapimtakiuose...

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 07:51 Liaudies receptai nuo Karpų. Apsieisime be rupūžių!
Aš labai mėgstu česnaką ir manau, kad tai yra vaistas nuo daugybės ligų: ir nuo peršalimo gydo, ir apetitą pagerina, ir nuo aterosklerozės padeda. Be to, česnakas - puiki priemonė nuo karpų. Pasigaminti vaistą labai paprasta: reikia 1-os vidutinio dydžio česnako galvos, ją nulupti ir skilteles smulk...

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 07:30 Moliūgas oranžinis pagalbininkas
Galiu pasidžiaugti puikiu šių metų moliūgų derliumi! Tiesiog sukau galvą, kur reikės sudėti visas dideles galvas, tačiau tuo pačiu ir džiaugiausi, kad vitaminais pusei žiemos pavyko apsirūpinti. Iš moliūgų verdu ir uogienę, kuri padeda aprūpinti organizmą vitaminais. O šiuo metu anūkams ruošiu puikų...

Skaityti daugiau