- 28.08.2020
- 0.0 Reitingas
- 1333 Peržiūrų
- Komentarai
Yra sukurta daug yra įvairiausių medicininių priemonių, skatinančių prakaitavimą, tačiau kai kurie žmonės mieliau naudojasi gamtos suteiktomis, natūraliomis priemonėmis. Žemiau pateikiame keletą tokių, gamtos motutės gėrybių.
- Aviečių uogos, kurios yra skanus maistas, nuo seno vartojamos peršalimo ligoms gydyti. Uogų užpilo duodama ligoniams prakaito išskyrimui skatinti, kūno temperatūrai mažinti. Siekiant efektyvesnio poveikio, išgėrus šiltos arbatos, rekomenduojama pagulėti, šiltai užsikloti. Arbatai pagaminti imami 1-2 šaukšteliai džiovintų, uogų, kurios užpilamos stikline verdančio vandens.
- Tinka gydyti ir aviečių šakelės su lapais. Džiovintų lapų arbata yra kvapi, skani. 2 šaukštelius susmulkintos žaliavos užpilti stikline verdančio vandens ir užvirinti. Perkošus gerti po 1-2 stiklines, 4 kartus per dieną.
- Karščiavimą mažina gluosnio ar blindės žievės nuoviras. Šaukštą susmulkintos žievės užpilti 200 ml verdančio vandens ir kaitinti 30-45 min ant mažos ugnies. Karštą nuovirą nukošus, įpilti nugaravusį vandens kiekį. Gerti po 2-3 šaukštus, 3 kartus per dieną.
- Prakaito išsiskyrimą skatina liepų žiedų arbata, nuoviras, užpilas. 4 šaukštus susmulkintos žaliavos užpilti 400 ml vandens, palikti nusistoti, nukošti. Gerti po 1-2 stiklines, 2-3 kartus per dieną.
- Liepžiedžiai labiau skatins prakaito išsiskyrimą sumaišius juos lygiomis dalimis su kmyno, moliūgo sėklomis, gervuogės lapais, juoduogio šeivamedžio žiedais, jonažolės žole, galima dar pridėti ramunėlių žiedų (perpus mažiau). Šį mišinį susmulkinti, 4 šaukštus užpilti 0,5 l vandens ir užvirinti. Po 30 min. nukošti. Gerti dalimis prieš valgį.
Prakaitavimas padeda greičiau pasveikti, tai puiki priemonė nepasiduoti gripui. Tačiau prieš geriant vaistažoles, skatinančias prakaitavimą, reikia žinoti, ar nėra kokių nors sveikatos sutrikimų, dėl kurių prakaitavimas gali būti ribojamas. Todėl derėtų iš anksto pasitarti su gydytoju ir išsiaiškinti, ar sveikata leidžia-prakaitavimo procedūras.
Jei kraujospūdis aukštas, geriau tiks kmynai, krapai, anyžiai, petražolės. Bet šios vaistažolės skatina ir šlapimo išsiskyrimą. Jei žemas ar normalus kraujospūdis, gerkite čiobrelių, raudonėlių, juozažolės, ramunėlių arbatas. Visais atvejais tinka avietės, gervuogės, žemuogės.
Apskritai prakaitavimą, gali sukelti bet kuri kvapių vaistažolių arbata, ypač jei geriama karšta ir pasaldinta, gali būti parūgštinta vitaminu C. Saldinti geriau medumi.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau