Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Kovo » 19

Bandydamas pasprukti nuo orkų – pingvinas ryžosi išskirtiniam žingsniui

Laukinė gamta kupina netikėtumų. Neseniai Gerlache sąsiauryje (Antarktidoje) tarp ledkalnių laukinę gamtą fotografuojantis turistinės valties ekipažas išvydo neįtikėtiną vaizdą – orkų būrys persekiojo vienišą pingviną.

Papuasinis pingvinas akivaizdžiai neketino mirti tą lemtingą dieną. Filmuotą medžiagą užfiksavo kelionių tinklaraštininkas Mattas Karstenas ir jo partnerė, kurie buvo Gerlache sąsiauriu dreifuojančioje valtyje.

Pora pastebėjo plaukiojančias orkas ir priartėjo prie jų, kad pamatytų jas iš arčiau. Orkos susidomėjo po vandeniu panardinta Karsteno kamera, tačiau staiga smalsių orkų dėmesį patraukė kur kas įdomesnis objektas – papuasinis pingvinas.

Gamta, gyvūnai, medžioklė, orkos, pingvinai

Ir tuomet prasidėjo gaudynės. Pingvinas, kiek įmanydamas, šokinėjo virš vandens ir bandė pasprukti nuo plėšriųjų orkų. Kaip galimą išsigelbėjimą pingvinas matė turistų valtį, į kurią ne vieną sykį bandė įšokti.

Ir tuomet prasidėjo gaudynės. Pingvinas, kiek įmanydamas, šokinėjo virš vandens ir bandė pasprukti nuo plėšriųjų orkų. Kaip galimą išsigelbėjimą pingvinas matė turistų valtį, į kurią ne vieną sykį bandė įšokti.

„Buvo beprotiška pamatyti tai asmeniškai. Tai buvo tarsi „National Geographic“ epizodo stebėjimas vietoje“, – pasakojo Karstenas.

„Orkos kurį laiką sekė valtį. Galų gale jos pasidavė, palikdamos pingviną saugų kartu su savo naujais draugais. Po trumpo pasiplaukiojimo valtimi, pingvinas atsisveikino su bendrakeleiviais ir šoko atgal į ledinį vandenį.“

Neseniai Australijoje panašios dramos centre atsidūrė dar viena turistų grupė, kai ši galėjo stebėti kuprotojo banginio ir 15 orkų kovą. Nepaisant kiekybinės orkų persvaros, mūšis baigėsi netikėtai.

Šaltinis: technologijos.lt

Parengta pagal:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau