Pagrindinis » Kategorija: Mokslo afiša » Peržiūrų: (596) Komentarų: (0) (06.03.2018 - 10:13)

Tyliausias kambarys pasaulyje

Jungtinėse Valstijose yra kambarys, kuriame viešpatauja tokia tyla, nuo kurios gali gerokai apsisukti galva. Žmogaus išbuvimo šiame kambaryje rekordas – 45 minutės. Patalpa yra įtraukta į Guinnesso rekordų knygą, kaip tyliausia pasaulio vieta, kur sugeriami 99,99 procento garsų. Čia pabuvus ilgesnį laiką, gali prasidėti net haliucinacijos.

Tyliausias kambarys, pasaulio išradimai, mokslas, paranormal.lt

Unikaliojo kambario autoriai – tyrimų kompanijos „Orfield Laboratories“, įsikūrusios Mineapolyje (JAV), darbuotojai. Tokį tylos lygį jie pasiekė kambario sienas padarydami iš metro storio stiklo pluošto sluoksnio, iš dviejų plieno sluoksnių ir 30 cm. storio betono sluoksnio.

Kompanijos įkūrėjas ir prezidentas Stevenas Orfieldas „Daily Mail“ sakė, kad jie ragina žmones išbandyti save ir praleisti tamsiame begarsyje kambaryje kuo daugiau laiko. Vienas žurnalistas sugebėjo jame išbūti 45 minutes. „Ausys apsipranta su tyla, – pasakojo S. Orfieldas. – Kuo tylesnis kambarys, tuo daugiau tu girdi. Pradedi girdėti savo širdies plakimą, kartais girdi, kaip veikia tavo plaučiai ir kaip gurgia skrandis. Beaidžiame kambaryje tu pats tampi garsu“.

Pasak kompanijos vadovo, būtent dėl to šis potyris yra toks gluminantis. Žmogus gali visiškai prarasti orientaciją, todėl būtina atsisėsti „Paprastai žmogus orientuojasi pagal garsus, kuriuos girdi eidamas. Beaidžiame kambaryje šia prasme nėra jokių užuominų. Dingsta suvokimas, kuris būtinas, kad galėtum balansuoti ir manevruoti. Jeigu ten ketini praleisti pusvalandį, būtinai turi atsisėsti“, – apie eksperimentą kalbėjo S. Orfieldas.

Tyliausias kambarys, pasaulio išradimai, mokslas, paranormal.lt

Šiuo kambariu naudojasi daugybė JAV kompanijų. Tarp jų – ir NASA, kuri atsiunčia išbandyti savo astronautus. Kambaryje jie turi įlipti į vandens pilną konteinerį ir jame tamsoje praleisti neribotą laiką. Taip tikrinama, kiek laiko praeina, kol žmogus palūžta ir jam prasideda haliucinacijos.

S. Orfieldo žodžiais, kosmosas yra kaip vienas didelis beaidis kambarys, todėl labai svarbu, kad astronautai žinotų, ko tikėtis. Kambaryje savo bandymus atlieka ir tos bendrovės, kurios nori patikrinti, kaip garsiai veikia jų gaminiai, pavyzdžiui, mobilieji telefonai ar automobiliniai laikrodžiai.

Patalpoje taip pat galima patikrinti garso kokybę. „Mes įrašome produktų garsus, duodame žmonėms jų paklausyti ir prašome apibūdinti, koks tai daiktas: brangus ar prastai pagamintas“, – sakė S. Orfieldas.

Tyliausias kambarys, pasaulio išradimai, mokslas, paranormal.lt

„Orfield Laboratories“ kambarys padėjo skalbimo mašinų gamintojai „Whirpool“ rasti metaforų, kurios apibūdina skalbimo garsus. Motociklų gamintoja „Harley-Davidson“ pasinaudojo laboratorija, kad sukurtų motociklą, kuris važiuotų tyliau, bet vis tiek skambėtų kaip „Harley-Davidson“.

Kompanijos įkūrėjas prisipažino, kad pats kambaryje gali išbūti pusvalandį, nepaisant to, kad jam implantuotas dirbtinis širdies vožtuvas, kuris absoliučioje tyloje veikia labai garsiai.

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar