Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Mokslo afiša » Peržiūrų: (568) Komentarų: (0) (06.03.2018 - 10:03)

Ar įmanoma sukurti amžinąjį variklį?

Nuo pat rato išradimo laikų žmogus ieško neišsenkančios energijos šaltinio — amžinojo variklio, kuris kartą paleistas niekada nebesustos. Mūsų dienų mokslininkai teigia, kad amžinojo variklio idėja prieštarauja fizikos dėsniams, todėl yra neįmanoma, tačiau ankstesnių laikų inžinieriai nesivadovavo tokiomis griežtomis taisyklėmis. Nuo 1607 iki 1903 m. Britanijos patentų biuras gavo daugiau kaip 600 paraiškų dėl amžinojo variklio patentavimo. Tačiau tik vienas žmogus išdrįso pareikšti, kad jam pavyko su užduotimi susidoroti.

pasaulio išradimai, technologijos, amžinas variklis, Mokslas

Johanas Ernstas Besleris (Johann Ernst Bessler) gimė 1680 m. Citau miestelyje, Saksonijoje. 1712 m. jis atvyko į Geros miestą. Su savimi turėjo ratą, kuris esą sukasi pats. Suteikus pradinį judėjimo impulsą trijų pėdų skersmens, keturių colių storio ratas ėmė suktis pastoviu greičiu. Savo sukimosi jėga jis galėjo pakelti sunkų krepšį. Buvo teigiama, kad jis suksis amžinai. Tačiau, atrodo, E. Besleris susilaukė daug priešų, ir jo atradimas didesnio dėmesio nepatraukė.

1716 m. E. Beslerio globėju tapo Kaselio landgrafas. Būtent jo namuose 1717 m. E. Besleris sukūrė savo garsųjį ratą. Dvylikos pėdų skersmens ir keturiolikos colių storio ratas kas minutę apsisukdavo 25 arba 26 kartus. 1717 m. lapkričio 12 d. ratas buvo užrakintas kambaryje, o patalpa užplombuota. Praėjus dviem savaitėms kambarys buvo atidarytas; ratas tebesisuko pastoviu 25 sūkių per minutę greičiu. Kambarys buvo vėl užplombuotas ir dar kartą atidarytas po šešių savaičių. Ir tada jis sukosi 25 sūkių per minutę greičiu.

Už amžinojo variklio paslapties atskleidimą E. Besleris paprašė 20 000 svarų sterlingų, tačiau norinčių sumokėti tokią milžinišką sumą neatsirado. Jo priešininkai bandė sukelti abejonių dėl šio išradimo, tačiau ir jie patys, ir oficialūs pareigūnai, tyrę šį atvejį, patvirtino, kad nesama jokios apgaulės. E. Beslerio kantrybė trūko. Jis supyko ir paprasčiausiai pradingo nusinešdamas savo paslaptį į kapus.

Kalbama, kad jis palikęs tam tikrų nuorodų, kurias iššifravus bus galima atkurti jo sukurto stebuklingo variklio veikimą. Kol tai nepadaryta, galimybė sukurti amžinąjį variklį, bent jau mokslo požiūriu, laikoma neįmanoma...


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar