Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2019 » Gruodžio » 2

Vaistai iš daržo: ką gydo ir kas ne visiems tinka?

Dažnai kartojama, kad daržas – tikra namų vaistinė, tačiau būna, kad kai kuriems žmonėms suvalgius šviežių daržovių ar vaisių gali sutrikti skrandžio veikla ar paūmėti lėtinės ligos. Tad ir šiuos gamtos vaistus turėtume rinktis atidžiau.

Švieži agurkai

Agurkus sveika valgyti sergant širdies ir kraujagyslių, kepenų, inkstų ir odos ligomis, cukriniu diabetu, akmenlige, kenčiant dėl aukšto kraujospūdžio, vidurių užkietėjimo, antsvorio. Šios daržovės naikina mikrobus ir mažina aukštą kūno temperatūrą. Agurkuose esančias naudingąsias medžiagas žmogaus organizmas labai lengvai įsisavina. Pusvalandį prieš valgį išgerkite stiklinę šviežių agurkų sulčių arba suvalgykite 2 vidutinio dydžio agurkus.

Šviežių agurkų nepatariama valgyti paūmėjus skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei, gastritui ir enterokolitui bei viduriuojant.

Burokėliai

Burokėliai – naudingi, jei dažnai užkietėja viduriai. Jei 3 kartus per savaitę suvalgysite po 100 g virtų burokėlių, virškinamojo trakto problemų neturėsite. Burokėliai taip pat veiksmingai saugo nuo anemijos.

Raudonųjų burokėlių sulčių negalima gerti šviežiai išspaustų, nes jos gali sukelti galvos svaigimą, pykinimą, net vėmimą, todėl jas reikia palikti 2–3 val. nusistoti atvirame inde (geriausia – šaldytuve) ir išgerti tik du trečdalius stiklinės. Prie grynų burokėlių sulčių derėtų pratintis palaipsniui – iš pradžių per dieną išgerti jų tik šaukštą. Galite burokėlių sultis skiesti šaltu virintu vandeniu ar erškėtrožių uogų nuoviru.

Burokėlių nepatariama valgyti esant medžiagų apykaitos sutrikimų ir sergant šlapimo pūslės akmenlige. Burokėliai ir jų sultys nevartotini viduriuojant ir padidėjus kraujo krešumui.

Pomidorai

Pomidorams būdinga gana reta savybė – gebėjimas valyti kraujagysles, šalinti aterosklerozines plokšteles, mažinti žalingojo cholesterolio lygį, neutralizuoti radiacijos poveikį. Jei sergate ateroskleroze, kasdien suvalgykite po 2 vidutinio dydžio pomidorus. Raudonuose pomidoruose gausu likopeno ir mikroelementų, sumažinančių riziką susirgti kasos vėžiu. Palankesni sveikatai – termiškai apdoroti pomidorai.

Šių daržovių nepatariama valgyti sergant tulžies pūslės akmenlige ir ūminiu gastritu.

Česnakai

Česnakai gerina apetitą, virškinimo fermentų ir tulžies skyrimąsi, padeda geriau įsisavinti maistą, taip pat malšina skausmus ir raminamai veikia žarnyną, mažina dujų kaupimąsi. Be to, šios daržovės skatina šlapimo skyrimąsi, stimuliuoja lytinių liaukų veiklą, plečia kraujagysles, stiprina širdies susitraukimus ir lėtina širdies ritmą. Česnakais gydoma inkstų ir šlapimo pūslės akmenligė, reumatas ir podagra. Jie dažnai vartojami gydant kvėpavimo organų ir odos, žarnyno bei kitas infekcines ligas. Šios daržovės naudingos sergantiesiems hipertonija ir ateroskleroze. Česnakų patariama suvalgyti 2–3 nedideles skilteles per dieną. Tiek pat skiltelių valgoma nuo infekcinių skrandžio ir žarnyno ligų, kolito, bronchito.

Daug česnakų nepatariama valgyti sergant sunkiomis kepenų, inkstų, skrandžio ir žarnyno ligomis, paūmėjus hemorojui.

Svogūnai

Jei vargina angina, 3 ar 4 kartus per dieną gerkite po šaukštą svogūnų sulčių. Jei kamuoja sausas kosulys, lygiomis dalimis sumaišykite tarkuotų svogūnų ir medaus. Mišinio vartokite po šaukštą 3 ar 4 kartus per dieną.

Svogūnai nevartojami sergant sunkiomis inkstų, kepenų, kai kuriomis širdies bei ūminėmis skrandžio ir žarnyno ligomis.

Saldžiosios paprikos

Saldžiosios paprikos gerina kraujagyslių veiklą, nuolat vartodami šių daržovių galite užkirsti kelią arterijų, venų ir kapiliarų ligoms. Saldžiųjų paprikų kuo dažniau turėtų valgyti žmonės, sergantys anemija, lėtiniu plaučių uždegimu, bronchitu, laringitu, infekcinėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis, reumatoidiniu artritu, podagra, cukriniu diabetu, odos, akių bei onkologinėmis ligomis. Žmonėms, varginamiems lėtinių skrandžio ir žarnyno ligų, prieš ruošiant patiekalus su paprikomis, patariama jas 20–30 sek. palaikyti verdančiame vandenyje ir nulupti, nes jų odelėje gausu sunkiai virškinamos ląstelienos.

Saldžiųjų paprikų nepatariama valgyti sergantiesiems skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, gastritu, enterokolitu, hepatitu, cholecistitu ir lėtinėmis inkstų ligomis.

Petražolės

Petražolėse daug organizmui reikalingų medžiagų: baltymų, angliavandenių, fitoncidų, organinių rūgščių, pektinų, eterinių aliejų, kalio, kalcio, fosforo, magnio, geležies, vitaminų C, K, PP, karoteno, folio rūgšties, B grupės vitaminų. Šie augalai gerina apetitą, skatina virškinamojo trakto liaukų sekreciją, šlapimo skyrimąsi, kraujo gamybą, stiprina kraujagyslių sieneles. Petražolių vartojama sergant širdies, kepenų, inkstų ligomis. Jų sultys gerina deguonies apykaitą organizme. Sergantiesiems lėtiniu pielonefritu salotas ir kitus patiekalus patariama skaninti smulkintais petražolių lapeliais – jie naikina kenksmingas bakterijas, todėl padeda išvengti ligos paūmėjimo.

Petražolių nepatariama vartoti sergant ūminiu cistitu, hepatitu ir podagra.

Arbūzai

Arbūzai yra dietinės, šlapimo skyrimąsi skatinančios daržovės. Jie taip pat skatina cholesterolio pertekliaus šalinimą iš organizmo, gerina žarnyno veiklą ir mikrofloros būklę, stabdo sklerozės vystymąsi, aktyvina kraujo gamybą. Arbūzų patariama valgyti sergant tulžies pūslės akmenlige, inkstų, kepenų ir širdies ligomis, mažakraujyste. Kuo daugiau arbūzų derėtų vartoti varginant cistitui.

Šių daržovių nepatariama valgyti sergant kolitu, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige bei viduriuojant, taip pat inkstuose susiformavus didelių akmenų – pajudėję jie gali užkimšti šlapimtakius ir sukelti dieglius.

Apelsinai ir citrinos

Citrinose ir apelsinuose gausu karotenoidų, flavonoidų ir antioksidantų. Šios medžiagos neutralizuoja kancerogenines medžiagas, esančiame gyvuliniame ir perdirbtame maiste.

Apelsinų ir citrinų nepatariama valgyti sergantiesiems dvylikapirštės žarnos ligomis, gastritu, kai padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas, taip pat pankreatitu ir enterokolitu.

Rašo savaite.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
06.08.2019 laikas 21:22 Receptai Paplotėliai prie arbatos iš nieko per 20 minučių

Puiki alternatyva tradiciniams blynams ir blyneliams. Labai skanu ir pigiai! Gaminti tokius paplotėlius prie arbatos labai paprasta. Pabandę vieną kartą, gaminsite nuo nuolat, vietoje blynų ar blynelių.

Skaityti daugiau

12.06.2019 laikas 12:55 Receptai Purus pyragas per penkias minutes

Kepiniai su kefyru – daugelio šeimininkių, mokančių gaminti ne tik skaniai, bet ir greitai, mėgiamas ingredientas. Iš kefyro stiklinės galima iškepti visą dubenį keksiukų arba didelį purų pyragą…

...

Skaityti daugiau

15.10.2019 laikas 21:42 Receptai Minkšti sausainiai su obuoliais pusryčiams
Nuostabus desertas – saldūs obuolių sausainiai. Paruošimas labai lengvas. Idealiai tinka kasdieniams pusryčiams ar priešpiečiams. Šis receptas yra lengvas ir greitai paruošiamas, užtuks tik 30 minučių ir minkšti sausainiai bus ja...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau