Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Kovo » 1

Vyro sėkmė: kontinentinis doleris

Apsilankę sendaikčių turguje, galime išvysti daugybę įvairiausių daiktų – tačiau tikrai ne visi jie yra labai vertingi. Bet štai vienam vyrui iš Prancūzijos labai pasisekė – kadangi apislankęs viename tokiame turguje jis atrado monetą, vertą net beveik 100 000 dolerių.

Prancūzui labai pasisekė – kadangi iš pilno stiklainio įvairiausių monetų jis išsirinko būtent tą, kuri, kaip vėliau paaiškėjo, yra reta ir labai vertinga. Išsirinkęs pinigą, jis už jį sumokėjo vos 50 centų – ir išėjo namo.

Namuose detaliau apžiūrėjęs monetą, vyras išvydo skaičius „1776“ ir žodžius „nesikišk ne į savo reikalus“ (angl. Mind your buisiness). Norėdamas apie monetą sužinoti, daugiau jis į „Google“ paiešką įsivedė žodžius „kontinentinis doleris“ ir vos keliais mygtuko paspaudimas išsiaiškino, kad jo rankose tikra ir labai reta 1776 metų amerikietiška moneta.

Pirmiausia jis ją nunešė pas vietinį monetų ekspertą, tačiau šis nesugebėjo nurodyti tikrosios artefakto vertės. Galiausiai prancūzas ją nunešė į Paryžiuje veikiančią profesionalią monetų klasifikavimo tarnybą „Mint State 62“. Būtent čia vyras sužinojo, kad jo rasta moneta yra verta mažiausiai 97 000 dolerių.

Savaime suprantama, monetos savininkas nenorėjo atskleisti savo tapatybės.

Vasario 14 dieną montų klasifikavimo tarnyba išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad įvairiausių niekučių sendaikčiuose randama labai daug, tačiau labai retai pasitaiko ir tikrai vertingų artefaktas. Tarnyba išsiuntė radinį į JAV, kur jos tikrumas ir vertė buvo patvirtinta.

Monetos unikalumą labiausiai atspindi ant jos išgraviruoti žodžiai ir ženklai. Vienoje pusėje matomas saulės laikrodis ir trys žiedai su užrašu „Kontinentinė valiuta“. Kitoje pusėje yra 13 grandinės saitų – ant kiekvieno iš jų yra užrašyti trylikos pirmųjų kolonijų pavadinimai. Viduje šių grandinių yra apskritimas, simbolizuojantis susivieniujusią tautą, o jo viduje – žodžiai „Mes – kaip vienas“ (angl. We are One).

Įdomu tai, kad iki šiol nėra žinoma, kur tiksliai šios monetos buvo gaminamos. Ekspertai sako, kad taip yra dėl to, kad šalis tuo metu dar buvo labai nauja. Nepaisant to, monetų klasifikavimo tarnyba teigia, kad ši moneta yra išskirtinė ir turi didelę vertę.

„Nors monetos tikroji kilmė ir nėra visiškai aiški, tai vis tiek labai svarbus JAV istorijos artefaktas“, – rašoma išplatintame pranešime.

Tarnybos pranešime nebuvo nurodyta ar vyras ketina parduoti monetą aukcione – tačiau galima daryti prielaidą, kad jei jis pats nėra kolekcionierius, tuomet jis nuspręs parduoti monetą daugiausia pinigų pasiūliusiam žmogui.

Parengta pagal „The Vintage News“. Publikuoja lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
05.04.2020 laikas 17:14 Atėjo Laikas Kaupti Vandens Atsargas

Vienas iš nedaugelio vertingiausių planetos rezervatų, kurį stebi UNESCO, yra skaitomas Igvasu nacionalinis parkas, esantis Brazilijos ir Argentinos teritorijose

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 11:18 Kieno Didžiuliai Laivai Buvo Pastebėti Mėnulio Fone?
Viena iš daugiausiai pasirodymo NSO vietų yra Mėnulis ir aplink jį dangaus sritis. Astronomai šimtmečius stebėjo, ten keistas šviesas, o prasidėjus XXI amžiui, kai žmonėms tapo prieinami ne tik teleskopai, bet ir vaizdo įrašymo priemonės, kai atsirado galimybė pasidalinti savo stebėjimais su visuome...

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 07:34 Akupresūros Taškas LR3 padės Išvengti Daugelį Ligų

Kiekvieną dieną daug dėmesio skiriame savo sveikatai. Mes laikomės dietų, sportuojame, vartojame vitaminus, einame pas gydytoją ir sąrašas gali tęstis. Nors egzistuoja daugybė šiuolaikinių įvairių sveikatos problemų gydymo metodų, neturėtume pamiršti apie ir homeopatinius natūralaus gydymo metodu...

Skaityti daugiau

04.04.2020 laikas 21:28 Šis kokteilis gydo širdies ligas ir pašalina trombas
Liaudies medicina siūlo universalų kokteilį nuo daugelio ligų. Kokteilis tiesiog išgelbsti nuo triukšmo ausyse ir galvoje, padeda nuo galvos skausmo, ypač, kai skauda galvą dėl oro pokyčio. Ši tinktūra apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo. Šiuo vaistu gydomos visos širdies ir kraujagyslių ligos....

Skaityti daugiau

04.04.2020 laikas 16:52 Baisūs Trimitų Garsai Skamba Per Visą Rytų Europą. Galimas Ugnikalnio Įsiveržimas Iki M9.0
2020 m. balandžio 3d. atėjo baisios naujienos iš Slovakijos sostinės, Bratislavo. Galima matyti, kad Europa laukia ugnikalnio išsiveržimas, M9.0 ar panašiai, o remiantis dabartiniais „trimito garsais“ ir litosferos įvykių seka – nuotykių galima laukti balandžio antroje pusėje....

Skaityti daugiau

04.04.2020 laikas 12:20 Šiandiena Pasaulis Gali Neatpažįstamai Pasikeisti

Kaip matote, pirmoje vaizdo įrašo sekundėje, prie chronometro, kuris skaičiuoja paskutines sekundes iki valandos H, priklijuojama popieriaus juostelė, kurioje nurodyta 2020 m. balandžio 4 d. data.

Skaityti daugiau