Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 6

Atskleista Prieš 40 Metų Surasto Begalvio Kūno Paslaptis

Po keturių dešimtmečių begalvis kūnas, rastas dulkėtoje oloje Aidaho valstijoje (JAV) atskleidžia savo paslaptis. Vis dėlto, šią keistą istoriją, apimančią žmogžudystę, asmenis už įstatymo ribų ir pabėgimą iš kalėjimo dar vis gaubia nemažai neaiškumų.

Tyrėjai patvirtino, kad begalvis kūnas kadaise priklausė Josephui Henry Lovelessui – kontrabandininkui, kuris 1916 m. mirė netrukus po to, kai pabėgo iš kalėjimo, kur kalėjo dėl to, kad savo antrąją žmoną užkapojo kirviu.

Paskutiniąją praėjusių metų dieną kalbėdama spaudos konferencijoje, tyrėjų komanda paskelbė, kad jie išsprendė šimtmečio senumo bylą, bet perspėjo, kad tai, kaip nusikaltėlio begalvis kūnas atsidarė oloje, iki šiol neaišku. Nepaisant to, jiems pavyko surasti 87 metų amžiaus J.H. Lovelesso anūką – ir jam papasakoti patrakusią jo senelio istoriją.

Paslaptis pirmą kartą išaiškėjo 1979 m. rugpjūčio 26 d., kai šeima, ieškanti senovinių strėlių antgalių Buffalo oloje (Nevada, JAV) atrado begalvį lavoną, suvyniotą į maišą. 1991 m. mergaitė, tyrinėjanti tą pačią urvų sistemą, aptiko ranką – kas lėmė dar daugiau galūnių, suvyniotų į maišinį audinį, suradimą.

Palaikai buvo perduoti antropologams iš Aidaho valstijos universiteto ir Smithsonian instituto, o taip pat FTB tyrėjams. Ir nors tuometiniai tyrėjams pavyko padaryti išvadą, kad kūnas priklausė vyrui, kuriam mirties metu buvo maždaug 40 metų ir kuris turėjo rausvai rudus plaukus, didesnės pažangos identifikavime pasiekti nepavyko.

Ir štai 2019 prie bylos prisijungė pelno nesiekiantis projektas „DNA Doe Project“, kuris genetiką pasitelkia tam, kad padėtų identifikuoti nežinomų asmenų tapatybes (JAV neidentifikuoti kūnai simboliškai žymimi John Doe arba Jane Doe).

Naudodamiesi DNR, gauta iš vyro kaulų, projekto tyrėjai sugebėjo atrasti aukos anūką ir šimtus giminaičių (juk šimtai pirmos eilės pusbrolių gali būti kilę iš vienui vienintelio senelio). Dirbti su XX amžiaus pradžios nusikaltėliais – kurie turėjo daugybę slapyvardžių, daug žmonų ir nedaug įrašų dokumentuose – nėra lengva užduotis, tačiau atliekant tolesnį tiriamąjį darbą, iš daugybės galimų kandidatų pavyko išskirti Josephą Henry Lovelessą. Viena pagrindinių užuominų buvo ta, kad oficiali J.H.Lovelesso kapavietė buvo tuščia ir be datos – tarsi jis būtų be jokių pėdsakų pradingęs.

Toliau besigilinant į senus naujienų reportažus ir istorinius įrašus, paaiškėjo, kad J.H. Lovelessas gimė 1870 m. gruodžio 3 d., Jutos valstijoje. Per visą savo nusikaltėlio karjerą jis pakeitė nemažai slapyvardžių, įskaitant Walterį Cairnsą ir Charlesą Smithą. 1905 m. jis antrą kartą vedė, o 1914 m. buvo sulaikytas dėl alkoholio kontrabandos. Po dvejų metų vyrui pavyko pabėgti iš kalėjimo, ir vos po poros mėnesių buvimo laisvėje jis nužudė savo žmoną.

Antrą kartą kalėdamas, 1916 m. jis vėl pabėgo – perpjaudamas kalėjimo grotas įrankiu, kurį slėpė batuose. Tolesnė įvykių eiga lieka gana mįslinga, bet netrukus po antrojo pabėgimo jis buvo kažkaip nužudytas, jam buvo nukirsta galva, ir kūnas pateko į Buffalo urvų sistemą. Byla iki šiol išlieka nebaigta.

„Tai sujaukė visų protus, – „Associated Press“ sakė teismo genetikos ekspertė Lee Bingham Redgrave, bendradarbiaujanti su „DNA Doe Project“. – Tačiau įdomiausia tai, kad paskutiniajame plakate, skelbiančiame apie vyro paiešką, jis apibūdinamas kaip dėvintis būtent tuos pačius drabužius, su kuriuose jis buvo rastas – todėl galime manyti, kad jo mirties metai greičiausiai yra 1916.“

Parengta pagal „IFL Science“. Nuotrauka: ©Lee Bingham Redgrave / „DNA Doe Project“ iliustr. Publikuoja lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.02.2020 laikas 18:50 Ką daryti, jei partneris yra egoistiškas lovoje?
Greičiausiai daugelis yra pakliuvę į tokią situaciją, kai partneris mylėdamasis labiausiai galvoja apie save, pamiršdamas, kad šis procesas turėtų būti malonus abiem. Blogiausia, kai šis žmogus yra tikrai jums brangus, bet su tuo, kad jis tingi ir rūpinasi tik savimi lovoje, negalite susitaikyti....

Skaityti daugiau

21.02.2020 laikas 17:41 Mokslininkai galbūt aptiko Nefertitės kapą

Nefertitės palaidojimo teorija pirmą kartą buvo išplėtota 2015 m. – britų egiptologas Nicholas Reevesas teigė, kad už faraono Tutanchamono kapo gali egzistuoti slaptos kameros. Tais pačiais metais teorija buvo paremta preliminariais tyrimais.

...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 21:24 51-a zona. Pati paslaptingiausia bazė pasaulyje

“Tokios zonos nėra!“ – bus pasakyta JAV valstybės departamente, Pentagone, CŽV. Tačiau ji egzistuoja, ir manoma, kad būtent joje yra bazė, kurioje leidžiasi NSO, išbandomi naujausių modelių ypač slapti žvalgybiniai lėktuvai... Ar tai tiesa? Rasti atsakymą į šį klausymą pabandė r...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 20:14 Kaukolės trepanacija naudinga sveikatai?

1975-ais m. Paryžiuje įvyko Tarptautinis plastinės chirurgijos kongresas. Jame pirmą kartą pranešta apie kaukolių operacijas, kurias atlikdavo didžiosios inkų imperijos gydytojai. Peru mokslininkas Z. Apiani ištyrė 150 preparuotų kaukolių iš Kusko ir Limos antropologijos muziejų ir nustatė, kad s...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 18:16 Valgymas vakare yra prasta mintis: aiškėja, kas nutinka organizmui
Naujas tyrimas rodo, kad moterys užkirsti kelią širdies ligoms gali atsisakiusios dalies vakarienės. Mokslininkai nustatė, kad moterų, kurios didelę dalį dienos kalorijų suvartoja vakare, širdies sveikata yra blogesnė. Tyrimas atliktas su moterimis, tačiau gali būti, kad jo rezultatai pritaikomi ir...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 08:44 Mokslininkai žiogus pavertė biorobotais, kurie galėtų ieškoti sprogmenis

Vašingtono universiteto mokslininkų komanda, pasinaudodama unikalia vabzdžių uoslės sistema, biologiškai patobulino žiogus, kad jie galėtų aptikti sprogmenis, skelbia universitetas.

Skaityti daugiau