- 09.02.2021
- 0.0 Reitingas
- 810 Peržiūros
- Komentarai
Sloga
Kas nežino slogos? Tai nosies gleivinės uždegimas, kai užsikemša nosis ir neįmanoma normaliai kvėpuoti, o iš nosies bėga išskyros.
Medaus lašai
Ypač efektyviai slogą padeda gydyti medaus lašai. Ruošdami lašus, 1 dalį skysto medaus praskieskite 2 dalimis šilto vandens. Sergantiems sloga šių lašų į kiekvieną nosies šnervę patariama lašinti po 6 lašus 4 kartus per dieną.
Gydymas svogūnų ir medaus mišiniu
3 valgomuosius šaukštus smulkiai supjaustytų svogūnų užpilkite 250 ml verdančio vandens, įpilkite 1 valgomąjį šaukštą skysto medaus, kruopščiai išmaišykite, leiskite nusistovėti pusę valandos. Sergantiems sloga šiuo tirpalu patariama perplauti nosį ar šio tirpalo lašinti 5 kartus per dieną po 3 lašus į kiekvieną nosies šnervę.
Gydymas medaus ir burokėlių sulčių mišiniu
5 arbatinius šaukštelius šviežiai išspaustų, 2 valandas nusistovėjusių burokėlių sulčių sumaišykite su 1 arbatiniu šaukšteliu skysto medaus. Sergantiems sloga šio mišinio patariama lašinti po 4 lašus 3-4 kartus per dieną į kiekvieną nosies šnervę.
Gydymas morkų ir česnakų sulčių bei aliejaus mišiniu
Lygiomis dalimis sumaišykite šviežiai išspaustas morkų sultis ir aliejų, įlašinkite kelis lašus česnakų sulčių. Sergantiems sloga šio mišinio į kiekvieną nosies šnervę patariama lašinti po 5 lašus 4 kartus per dieną.
Gydymas pelkinio gailio antpilu
1 valgomąjį šaukštą susmulkintos pelkinio gailio žolės užpilkite 1 stikline aliejaus, verdančio vandens vonelėje pakaitinkite valandą laiko, atvėsinkite, nukoškite. Sergantiems sloga šio antpilo į kiekvieną nosies šnervę patariama lašinti po 3 lašus 4 kartus per dieną.
Gydymas eukaliptų aliejumi
1 arbatinį šaukštelį susmulkintų sausų eukalipto lapų užpilkite 1 stikline aliejaus, ant silpnos ugnies kaitinkite 10 minučių leiskite nusistovėti 5 valandas, nukoškite. Sergantiems sloga šio aliejaus į kiekvieną nosies šnervę patariama lašinti po 5 lašus 6 kartus per dieną.
Gydymas aliejaus, česnakų ir svogūnų mišiniu
Pakaitinkite ir atvėsinkite 50 ml aliejaus. Į atvėsintą aliejų suberkite 4 susmulkintas česnako skilteles ir ketvirtadalį susmulkintos svogūno galvutės, leiskite nusistovėti 2 valandas, nukoškite. Sergantiems sloga šiuo mišiniu nosies gleivinę patariama tepti kelis kartus per dieną.
Kiti slogos gydymo būdai
• Kai užsikimš nosis, tuoj pat prie padų pridėkite garstyčių pleistrus, apsiaukite vilnones kojines, jas palaikykite 2 valandas, tada basomis kambaryje greitai pavaikščiokite 5 minutes.
• 2 kietai virtus kiaušinius apsukite rankšluosčiu. Svarbu karštais virtais kiaušiniais nenusideginti, o jausti jų šilumą. Taip paruoštus kiaušinius uždėkite abiejose nosies pusėse, laikykite, kol neatvės.
Angina
Angina - tai glandų uždegimas. Gana dažnai angina sergame be komplikacijų, todėl pakankamai greitai pasveikstama. Tiesa, kartais angina gresia ir komplikacijomis: reumatu, miokarditu, glomerulonefritu bei lėtiniu tonzilitu. Neretai angina pereina į lėtinio tonzilito formą, tada glandos padidėja, jas pažeidžia uždegiminiai procesai. Norėdami išvengti anginos komplikacijų, pasinaudokite ir liaudies medicinos priemonėmis.
Gydymas svogūnais
Sergantiems angina patariama vartoti po 1 arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną šviežiai išspaustų svogūnų sulčių.
Gydymas aviečių lapų nuoviru
Aviečių lapai efektyviai malšina uždegiminius procesus, todėl jais patariama gydyti anginą. 1 valgomąjį šaukštą susmulkintų aviečių lapų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, virinkite 5 minutes, leiskite nusistovėti pusę valandos, nukoškite. Sergantiems angina šiuo nuoviru gerklę patariama skalauti kelis kartus per dieną.
Gydymas citrinos ir svogūnų sulčių mišiniu
Sumaišykite 1 citrinos (kartu su žieve) ir 1 svogūno sultis. Sergantiems angina šio sulčių mišinio patariama vartoti po 0,5 arbatinio šaukštelio 5-6 kartus per dieną. Išgėrę šio sulčių mišinio, nieko nevalgykite ir negerkite bent valandą laiko. Taip anginą gydyti patariama 4-5 dienas.
Gydymas liepos žiedų antpilu
Efektyvu anginą gydyti liepos žiedų antpilu: 1 valgomąjį šaukštą liepos žiedų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti 40-50 minučių, nukoškite. Sergantiems angina šiuo antpilu gerklę patariama skalauti 4-5 kartus per dieną.
Gydymas eglių kankorėžių nuoviru
Eglių kankorėžių nuoviras malšina uždegiminius procesus bei skausmus ir pasižymi antiseptinėmis savybėmis. 100 g dar nesubrendusių eglių kankorėžių užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, ant silpnos ugnies kaitinkite pusę valandos, leiskite nusistovėti 4 valandas, nukoškite. Turi susidaryti rusvas, eglių kvapo ir aitraus skonio skystis, kurį reikia pakaitinti iki 35-40°C. Sergantiems angina šiuo nuoviru patariama skalauti burną ir gerklę.
Gydymas mėlynių lapų antpilu
1 valgomąjį šaukštą susmulkintų mėlynių lapų užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, leiskite nusistovėti 40-50 minučių, nukoškite. Sergantiems angina šiuo šiltu antpilu gerklę patariama skalauti 2-3 kartus per dieną.
Gydymas balteglių aliejumi.
Nuo seno anginą patariama gydyti balteglių aliejumi. Balteglių aliejuje suvilgytu vatos gniužulėliu patariama sutepti uždegimo pažeistas glandas. Taip anginą patariama gydyti 4 kartus per dieną. Šiuo aliejumi taip pat naudinga sutepti kaklą glandų plote.
Gydymas medaus tirpalu
Anginą naudinga gydyti ir medaus vandeniu, kurį ruošdami, 50 ml vandens ištirpinkite 1 valgomąjį šaukštą skysto medaus. Šiuo tirpalu gerklę naudinga skalauti ne tik sergantiems angina, bet ir lėtiniu tonzilitu.
Sergantiems angina medų naudinga laikyti burnoje, kol jis ištirps (po 1 arbatinį šaukštelį 5 kartus per dieną).
Sergantiems angina geriausiai gydytis medumi koriuose, nes jame yra daugiau vitaminų ir kitų biologiškai aktyvių bei naudingų medžiagų. Gydyti anginą geriausiai tinka šalavijų, liepų, didžiosios varnalėšos, akacijų, liucernų, dobilų, šilinių viržių ir geltonžiedžio barkūno medus.
Gydymas karštais bulvių garais
0,5 kg smulkių bulvių užpilkite 1 litru vandens, virkite iki tol, kol atsiras specifinis virtų bulvių kvapas. Virš puodo burna ir nosimi gydomaisiais garais pakvėpuokite 15 minučių, tik nenusideginkite. Pakvėpavę bulvių garais, tuoj pat atsigulkite į lovą, nes
svarbu neatvėsti. Taip pat galite išgerti arbatos su medumi. Taip anginą gydyti patariama 1-2 kartus per dieną.
Gydymas alavijų sultimis su medumi
Ypač efektyvu anginą gydyti alavijų sultimis su medumi, kurios padeda numalšinti gerklės skausmus ir infekcijos sukėlėjus. Iš 2-3 apatinių alavijų lapų nuspauskite sultis, jose ištirpinkite skystą medų. Šio mišinio patariama vartoti po 1 arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną mėnesį laiko, 10 minučių prieš valgį. Jei reikės, po 10 dienų pertraukos gydymą galėsite pakartoti.
Gydymas paprastosios jonažolės antpilo ir spiritinio bičių pikio mišiniu
1 valgomąjį šaukštą sausos paprastosios jonažolės žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, 15 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, atvėsinkite, nukoškite, supilkite 30 lašų 10 proc. spiritinio bičių pikio antpilo. Šiuo šiltu tirpalu sergantiems angina, lėtiniu tonzilitu ir kitomis burnos bei gerklės ligomis patariama skalauti bumą ir gerklę kelis kartus per dieną. Šis tirpalas efektyviai malšina žalinguosius mikrobus ir uždegiminius procesus.
Laringito gydymas
Laringitas - uždegiminė gerklų gleivinės liga. Laringitas gali būti ūmus ir lėtinis. Gana dažnai ūmus laringitas būna peršalimo ligų ar gripo pasekmė. Pavojų susirgti laringitu padidina:
• peršalimas;
• balso stygų pertempimai;
• oras, kuriame gausu dulkių;
• kvėpavimas dirgliaisiais garais ir dujomis;
• rūkymas;
• piktnaudžiavimas alkoholiu.
Laringito simptomai yra įvairūs: perdžiūvusi gerklė, perštėjimas gerklėje ir kt. Susirgus laringitu, iš pradžių kamuoja sausas, o vėliau drėgnas kosulys. Susirgus laringitu, užkimsta, o kartais ir visai pranyksta balsas.
Susirgus laringitu, patariama gydytis antpilais, kuriuose gausu vitamino C. Sumaišykite po 70 g susmulkintų beržų, juodųjų serbentų ir dobilų lapų, pušų spyglių ir liepos žiedų. Šį vaistinių augalų mišinį užpilkite 2 litrais verdančio vandens, leiskite nusistovėti parą laiko, nukoškite. Sergantiems laringitu šio antpilo patariama vartoti 2 kartus per dieną po 1/2 stiklinės, prieš valgį. Šį antpilą reikia laikyti šaldytuve.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau