Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2021 » Spalio » 30

Vėlinės ir vaikai. Kaip paruošti vaikus šiai dienai?

Per Vėlines prisimename mirusiuosius, susitinkame su artimaisiais, lankome kapines. Patariame, ką daryti, kai tokioje situacijoje atsiduria vaikas, kokie turėtų būti pokalbiai sunkiomis temomis, tokiomis kaip mirtis, kapai, laidotuvės, kad vaikas neišsigąstų, o suprastų šios šventės mintį.

Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis, laikydamiesi senų lietuviškų tradicijų, lankome savo artimųjų kapus. Puoselėdami savo artimųjų prisiminimo ritualus, galite pažadinti savo vaiko norą elgtis panašiai ir ateityje. Patariame, kaip paruošti vaiką Visų Šventųjų dienai ir Vėlinėms ir kaip su juo pasikalbėti sunkiomis temomis.

Kaip paruošti vaiką Vėlinėms?

Atsižvelgdami į savo tikėjimą, papasakokite vaikui apie lapkričio 1-ąją. Jei esate tikintis, galite paaiškinti savo vaikui, kad katalikų bažnyčioje Visų Šventųjų diena yra skirta visų krikščionių, pasiekusių išganymą ir esančių danguje, garbei. Savo mažyliui galite paaiškinti, kad žmonės po mirties turi pereiti į specialią vietą, kuri ruošiasi susitikti su Dievu, o mūsų maldų dėka jie greičiau priartės prie Dievo.

Jeigu esate netikintis, galite paaiškinti, kad lapkričio 1-oji yra puiki proga dar kartą prisiminti savo mirusiusius artimuosius. Tai laikas, kai juos prisimename intensyviau. Kapų lankymas ir žvakių uždegimas yra mūsų prisiminimo apie juos simbolis.

Nepamirškite, kad nereikėtų būti nesąžiningiems, kalbant su vaikais, ir nepatetikti jiems klaidingų atsakymų. Jei nesugebate paaiškinti vaikui visko, ko jis klausia – pripažinkite, kad to nežinote ir pasiūlykite ieškoti atsakymo kartu.

Verta vaikams paskaityti eilėraščių apie Vėlines, pavyzdžiui, Salomėjos Nėries „Vėlinės”.

Pokalbiai sunkiomis temomis

Tėvai dažnai nežino, kaip turėtų atrodyti pokalbiai su vaikais sunkiomis temomis. Kalbant apie mirtį – geriausia sekti vaiko užduodamus klausimus. Tačiau verta prisiminti apie vaikų jautrumą ir vaizduotę. Kelių metų vaikai dar nesugeba suvokti mirties reiškinio, taip pat nesugeba suprasti ir priimti jos negrįžtamumo. Jie gali nerimauti, kad vieną dieną mama mirs, kad jie patys mirs.

Į vaikų klausimus reikia atsakyti pagal jų amžių. Mažieji turėtų žinoti, kad mes pirmiausiai gimstame, esame vaikai, paskui užaugame, pasenstame ir tada mirštame. Tačiau mes neturime vaikams pateikti detalių, kurių jie dar neklausia ar nesupranta. Jei esate religinga šeima – galite paaiškinti savo vaikui, kad po mirties siela pereina į kitą, laimingesnį pasaulį, kuris egzistuos amžinai. Jei nesate tikintis – galite pasakyti savo mažyliui, kad po mirties mes amžiams liekame savo artimųjų širdyse ir atmintyje.

Kaip pagalbinė priemonė gali būti naudojamos tinkamos vaikiškos knygelės.

Ar reikėtų su vaiku eiti į kapines?

Nebijokite, kad kapų lankymas jūsų vaikui bus liūdna patirtis. Į kapines verta eiti su visa šeima. Mažylį tikrai sužavės vaizdas kapinėse, kuriose mirga žvakių liepsnelės, o kapai nubarstyti chrizantemomis. Lankantis kapinėse verta prisiminti išėjusius žmones, pasakyti, kas buvo mylimas ir kas patiko žmogui, kurio kapą lankote. Leiskite vaikui išrinkti gėles ar vainiką, ant kapo išdėliokite kryžių iš kaštonų – tada mažylis jausis svarbus ir lapkričio šventė jam taps artima.

Lankantis kapinėse, galima aplankyti ir partizanų, Lietuvos karių ar kitų Tėvynei tarnavusių asmenų kapus. Tai bus patriotizmo pamoka vaikui.

Atminkite, kad nesvarbu, kiek kapų aplankysite kartu, kokias žvakes perkate. Svarbiausia – išsaugoti artimųjų atminimą ir kartu su šeima praleisti laiką.

Šaltinis: priekavos.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau