Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Civilizacijos Paslaptys » 2022 » Sausio » 21

Nežinomos civilizacijos piramidė Javos saloje

Megalitinis Gunung Padango kompleksas (Javos sala, Indonezija), esantis už 50 km į pietvakarius nuo Cianpuro miesto, po žemės sluoksniu eilę tūkstančių metų slėpė piramidę! Pasirodo, ji archeologams buvo žinoma jau nuo 1914 metų, kai tarp džiunglių ant vieno Gunung Padango komplekso kalno viršūnės jie aptiko megalitines struktūras iš stulpinio bazalto, tačiau jos buvo pripažintos labai senais rankų darbo objektais. Šio megalitinio komplekso niekas niekada netyrė radiometrinio matavimo būdu, todėl tikrasis jo amžius nebuvo žinomas. Buvo manoma, kad čia esantis kalnas susiformavo natūraliai: kadangi jis yra vulkaninėje linijoje, todėl galėjo susidaryti iš magmos vulkaninės veiklos pasekoje. Vietiniai gyventojai nuo pat seniausių laikų kalno viršūnę laikė šventa, o jo šlaituose augino daržoves.

2011 metais šią vietą ėmėsi tirti Indonezijos Mokslo instituto geotechnologinių tyrimų centro vyresniojo geologo daktaro Danny Hilmano Natawidjajaus (Danny Hilman Natawidjaja) vadovaujama ekspedicija.

piramidė, civilizacijos, megalitai, javos sala

Arheologai ir geologai nustatė, kad kalno viduje yra trys ertmės. Buvo akivaizdu, kad kalnas yra dirbtinis, tai byloja ir aptikti užrašai ant kai kurių akmenų. Imant organinių medžiagų mėginius vis iš didesnio gylio, radiometrinis datavimas rodė vis senesnį struktūros amžių. Jau pačioje pradžioje rezultatai stebino – jos amžius: 14.000 metų p.m.e. Vėliau tyrėjai, panaudoję grąžtus, pasiekė 30-ies metrų gylį ir gavo stulbinantį rezultatą – mokslinėse laboratorijose kruopščiai patikrinti duomenys nustatė, kad piramidė ne jaunesnė nei 22 tūkstančiai metų! Tai pati seniausia piramidė, žinoma iki šiol. Mokslininkai mano, kad piramidės laiptai buvo pastatyti iš masyvių vulkaninės uolienos blokų. Daugiau nei 100 metrų aukščio laiptuota struktūra yra sudaryta iš penkių skirtingo dydžio terasų.

Pagal aptiktos po žeme piramidės amžių galima teigti, kad megalitinis Gunung Padango kompleksas yra pats seniausias pasaulyje. Tyrinėjimai vyksta toliau, todėl neaišku ką dar slepia Gunung Padangas. Kas gyveno ir statė Javos saloje prieš daugiau nei dvidešimt tūkstančių metų, šiandien nežino niekas.

piramidė, civilizacijos, megalitai, javos sala

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.07.2022 laikas 21:13 Mokslininkai įspėja, kad dirvožemis staiga sukelia "žudikišką" širdies ligą

Mokslininkai įspėja sodininkus, kad dirvožemyje randama paslaptinga medžiaga sukelia staigų širdies ligų protrūkį.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 17:58 Singapūro alaus darykla pristato naują alų, pagamintą iš perdirbto nuotekų vandens

Kaip sunkiai klostosi situacija pasaulyje? Ką gi, Singapūre pradedamas gaminti naujas "susižavėjimo vertas" alus, gaminamas iš "perdirbtų nuotekų".

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 14:57 Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją

Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją, nes tai gali įžeisti LGBTQ+ bendruomenės narius

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:52 Prancūzijos vyriausybė "rekomenduoja" žmonėms vėl pradėti dėvėti veido kaukes ir svarsto dar vieną įpareigojimą
Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pradėjo "kviesti" arba "rekomenduoti" žmonėms vėl dėvėti veido kaukes, nes sergančiųjų kokliušu* skaičius pradeda augti.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:34 Honkongo įstatymų leidėjo Covid testas po nuotraukos su Xi teigiamas
Honkongo įstatymų leidėjas, kuris pozavo bendrai nuotraukai su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping) per šią savaitę vykusį šalies vadovo vizitą į šį finansų centrą, sekmadienį patvirtino, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas....

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 22:16 Receptai | Patiekalai Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
Ar mėgstate ruošti kiaulienos karką? Man asmeniškai tai vienas skaniausių patiekalų iš kiaulienos, kurį galėčiau valgyti, kad ir kasdien.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Skaniai keptas upėtakis ant grotelių su petražolėmis ir citrina

Greitai pagaminamas, lengvas, fantastiško skonio kepto upėtakio ant grotelių patiekalas. Man šitaip skaniai paruošta žuvis yra kažkas tokio. Atrodo, kad galėčiau valgyti tiesiog nesustodama.

Skaityti daugiau