Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Gegužės » 1

Pusė Prancūzijos branduolinių reaktorių sustabdyti kilus energetikos krizei

Pusė Prancūzijos atominių elektrinių neveikia dėl "techninės priežiūros ar defektų", o tai yra pavojingas metas visos Europos energijos ir elektros rinkoms, nes kainos kyla dėl konflikto Ukrainoje. 

Agentūra "Bloomberg" praneša, kad energijos tiekėja "Electricité de France" (EDF) susiduria su plataus masto gedimais, nes 28 iš 56 šalies reaktorių neveikia dėl įprastinės techninės priežiūros ar defektų. 

Prancūzijos atominės elektrinės tiekia daugiau kaip 66 proc. visos šalies elektros energijos. Dėl gedimų branduolinės energijos gamyba pasiekė žemiausią sezoninį lygį per mažiausiai dešimtmetį. 

Prancūzijos elektros energijos rinkoje pastebima tendencija, kad jos kainos yra didesnės - iki 30 proc. didesnės nei kaimyninės Vokietijos, kuri savo elektrines daugiausia maitina iškastiniu kuru. Prancūzijos elektros energijos kainos yra keturis kartus didesnės nei tuo pačiu metu 2021 m., nes dėl mažėjančios branduolinės energijos apimties padidėjo spaudimas kitiems elektros energijos gamybos šaltiniams, taip sukeliant pasiūlos krizę. 

Prancūzijos energetikos analizės įmonės COR-e vyriausiasis vykdomasis pareigūnas Emerikas de Viganas (Emeric de Vigan) agentūrai "Bloomberg" sakė, kad aukštos elektros energijos kainos greičiausiai išliks, nes šalies branduolinės energetikos problemos "tęsis ilgiau nei šiais metais ir, tikėtina, kitais metais". 

Trečiadienį "JPMorgan Chase & Co." suabejojo, ar daugiau branduolinių reaktorių, kuriuos planuojama sustabdyti šiais metais, gali būti nukelti į 2023 m., "atsižvelgiant į itin ribotą pasiūlą ir paklausą bei geopolitinį kontekstą". 

Agentūra "Bloomberg" pažymėjo, kad dėl branduolinių reaktorių sustabdymo ir vyriausybės priemonių, kuriomis siekiama apriboti elektros energijos kainas, derinio EDF šiemet patirs didžiulius 26,2 mlrd. eurų (28,3 mlrd. JAV dolerių) nuostolius. 

Prancūzija yra didžiausia Europoje grynoji elektros energijos eksportuotoja. Nuolatiniai branduolinių reaktorių gedimai didins elektros energijos kainas ir dar labiau slėgs krizės ištiktą žemyną, nes Rusija dabar reikalauja rublių mainais į iškastinį kurą. 
 

P komentaras: Pasaulio naujienos kitaip..., todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
15.05.2022 laikas 14:02 “Kietos šviesos spindulių” mįslė

Pirmą kartą apie tokius neįprastus NSO spindulius sužinota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje. Žanas Heringas pavadino juos "kietos šviesos spinduliais", kurie turi labai neįprastų savybių. Statistinės NSO objektų stebėjimų analizės duomenimis, maždaug 1980 m. šviesos spinduliai ir ...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 13:33 Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose
Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 11:01 COVID-19 vakcinos išsiskyrimas gali pakenkti neskiepytiems žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kraujo krešulių

Vakcinų nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) išskyrimo efektas paveikia net neskiepytus žmones, sukeldamas rimtų sveikatos komplikacijų, įskaitant kraujo krešulius, kurie yra tokie dideli, kad beveik prilygsta žmogaus kumščio dydžiui, kalba Arsenio Toledo.

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 09:01 Laiko sutrikimų ir anomalijų mįslės

Vienas iš labiausiai paplitusių teiginių apie laiką sako: laikas nuolat yra visur. Deja, bet, jei tai būtų tiesa, tai mūsų gimtoji planeta prarastų bent pusę žmogaus širdžiai mielų paslapčių. Egzistuoja ryšys tarp normalios laiko eigos pasikeitimo ir "pražūtingų, užburtų" vietų.

...

Skaityti daugiau

14.05.2022 laikas 13:48 Vaiduokliai iš tiesų egzistuoja?

Šimtus ar net tūkstančius metų mediumai ir ekstrasensai bandė įrodyti, kad vaiduokliai tikrai egzistuoja. Vieni bijojo vaiduoklių, kiti juos medžiojo. Tačiau klausimas vis dar atviras: ar vaiduokliai tikrai egzistuoja?

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 08:07 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su grybais
Labai turtinga savo skoniu, bet ne kalorijomis perlinių kruopų sriuba su grybais. Net mano vyras labai gyrė, o jis tikrai nėra didžiulis perlinių kruopų ar grybų mėgėjas. Beje šiai sriubai kuo puikiai tiek švieži, tiek džiovinti grybai....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:59 Receptai | Patiekalai Vokiška perlinių kruopų sriuba su šonine
Ar žinojote labai paprastą tiesą: perlinės kruopos yra tik iš miežių. Ši vokiška sriuba Graupensuppe taip ir yra verčiama į lietuvių kalbą - miežinė sriuba. Pas mus tai būtų labiau perlinė sriuba.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:52 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su jautiena

Labai, labai ir labai skani perlinių kruopų sriuba su jautiena, šiek tiek jaučiasi švelnus aštrumas ir skonis tikrai geras. Visi ingredientai yra savo vietoje, idealiai sudera tarpusavyje.

Skaityti daugiau