- 27.06.2022
- 0.0 Reitingas
- 821 Peržiūr
- Komentarai
Trys didžiausios Prancūzijos energetikos bendrovės pranešė gyventojams ir įmonėms, kad jie turi "nedelsiant" apriboti energijos vartojimą arba rizikuoja, kad šalis atsidurs pažeidžiamoje padėtyje.
Pasak energijos tiekėjų vadovų, dėl Europos sankcijų karo su Rusija vartotojai turi "nedelsiant" sumažinti degalų, naftos, elektros energijos ir dujų vartojimą, nes jų trūksta ir kainos sparčiai auga.
Apie tai praneša "Breitbart": Šis reikalavimas buvo paskelbtas netrukus po to, kai Maskva smarkiai sumažino kai kurioms Europos šalims tiekiamų dujų kiekį, o kitoms visiškai nutraukė tiekimą, taip, regis, keršydama už Vakarų valstybių Rusijai įvestas sankcijas.
Kaip teigiama bendrame trijų energetikos carų parengtame pareiškime, kurį paskelbė "Le Journal De Dimanche", dėl itin nestabilios padėties energetikos srityje Prancūzijos visuomenė dabar turi "nedelsiant" sumažinti energijos vartojimą arba rizikuoja palikti šalį pažeidžiamoje padėtyje.
Visų pirma "Engie" generalinė direktorė Catherine MacGregor, EDF generalinis direktorius Jean-Bernard Lévy ir "TotalEnergies" generalinis direktorius Patrick Pouyanné pabrėžė, kad dėl krizės kylančios kainos kelia grėsmę Prancūzijos "socialinei ir politinei sanglaudai".
"Veikdami šią vasarą, galėsime geriau pasirengti kitos žiemos problemoms spręsti ir ypač išsaugoti savo dujų atsargas", - sakoma šių trijų asmenų pareiškime.
"Todėl raginame sąmoningumą ir kolektyvinius bei individualius veiksmus, kad kiekvienas iš mūsų - kiekvienas vartotojas, kiekviena įmonė - pakeistų savo elgesį ir nedelsiant apribotų energijos, elektros, dujų ir naftos produktų vartojimą", - tęsė jie.
"Pastangos turi būti neatidėliotinos, kolektyvinės ir masinės", - pridūrė jie. "Kiekvienas gestas yra svarbus."
Trijų Prancūzijos energetikos bendrovių vadovų pareiškimas paskelbtas tuo metu, kai kaimyninė Vokietija vis labiau artėja prie ekonominio kataklizmo dėl pernelyg didelės priklausomybės nuo Rusijos energijos eksporto, kuris šiuo metu beveik visiškai nutrūko.
Iš dalies dėl beprotiškos šalies klimato darbotvarkės valstybės priklausomybė nuo rusiškų dujų privertė šalies valdžios institucijas sukti galvą, kaip žiemą išlaikyti elektros energijos tiekimą.
Šalies klimato ir ekonomikos ministras Robertas Habeckas, jau paraginęs visuomenę taupyti energiją, dabar sako, kad gali būti priverstas uždaryti pramonę, kad išlaikytų Vokietijos tinklą.
"Įmonės turėtų nutraukti gamybą, atleisti darbuotojus, tiekimo grandinės žlugtų, žmonės įklimptų į skolas, kad galėtų apmokėti sąskaitas už šildymą, kad žmonės taptų skurdesni", - apie planą kalbėjo Žaliųjų partijos pareigūnas.
Tuo tarpu Italija jau pradėjo normuoti šildymo ir oro kondicionavimo naudojimą viešajame sektoriuje, įpareigodama mokyklas ir viešąsias įstaigas vasarą nenustatyti žemesnės nei 25 laipsnių Celsijaus temperatūros, o žiemą - aukštesnės nei 19 laipsnių Celsijaus temperatūros.
"Ar mes norime taikos [Ukrainoje], ar norime, kad būtų įjungtas oro kondicionierius?" - anksčiau visuomenės klausė eurofilas, šalies ministras pirmininkas Mario Draghi, nors iki šiol nenorėjo išgirsti atsakymo "ne".
P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau