
- 05.05.2022
- 0.0 Reitingas
- 367 Peržiūros
- Komentarai
- Tweet
1,5 m ilgio ryklys - gyva fosilija - buvo pagautas Portugalijos žvejų maždaug 600 m gylyje. Šie rykliai yra itin reti ir pirmą kartą kaip rūšis atsirado prieš 80 milijonų metų.
Vadinamasis apsiaustinis ryklys labiau primena gyvatę ar ungurį. Gyvena Atlanto ir Ramiajame vandenynuose iki 1500 m gylyje.
Ši rūšis pirmą kartą buvo aprašyta XIX a. pabaigoje, tačiau nuo to laiko į žmonių rankas pateko labai nedaug egzempliorių. Jos dažniausiai gaudomos tinklais. Maskuotasis ryklys laukinėje gamtoje buvo nufotografuotas tik 2004 m.
Įspūdingiausia šių ryklių išvaizdos detalė - jų žandikauliai su maždaug 300 keistų apskritų dantų. Žandikauliai dideli, judrūs ir puikiai tinka kalmarams ir greitoms žuvims griebti.
Apie maskuojamųjų ryklių gyvenimo būdą žinoma labai nedaug. Daugiausia jų sugaunama netoli Japonijos ir Australijos, o prie Portugalijos krantų tokių ryklių rasta pirmą kartą.
Spėjama, kad būtent iš šių ryklių kilo mitai apie jūrų gyvates, nes jų galvos labai panašios į gyvatės galvas. Nors tai sunku vertinti rimtai, nes šie rykliai neplaukia arti paviršiaus.
Vienintelis patikimas užmaskuoto ryklio pastebėjimas paviršiuje buvo 2007 m. Ji buvo paimta ir patalpinta į sūraus vandens akvariumą, tačiau žuvis nugaišo jau po kelių valandų, nes iš pradžių buvo labai silpna ir tikriausiai serganti.
Mokslininkai nežino, kiek ryklių yra, nes jie slepiasi ekstremaliose gelmėse, kur juos gaubia nuolatinė tamsa, gniuždantis slėgis ir itin žema temperatūra.
Tarptautinė gamtos apsaugos sąjunga neįtraukia pilkųjų ryklių į nykstančių rūšių sąrašą, tačiau įspėja, kad dėl intensyvesnės komercinės žvejybos giliuosiuose vandenyse gali padidėti traleriais išgaudomų giliavandenių ryklių skaičius.
Maskuotasis ryklys prie Japonijos krantų
P komentaras: Pasaulio naujienos kitaip..., todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...
Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...
Susijusios naujienos:
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau