Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Birželio » 25

Nesikalbėjimo žaidimas – viena iš psichologinės prievartos rūšių

Šis žaidimas mums visiems pažįstamas iš vaikystės. Kai geriausias draugas pareikšdavo „Aš su tavimi nesikalbu!“, suvokdavome tai kaip skaudžią bausmę. Kodėl taip elgiasi suaugę – vienas kitą mylintys gyvenimo partneriai?

Kodėl žmonės taip elgiasi? Kokios priežastys skatina supykusį žmogų nebesikalbėti po kelias dienas ar savaites su savo antrąja puse, užuot išsiaiškinus konflikto esmę ir kartu ieškojus sprendimo?

Išsisukinėjimas

Kartais mes pradedame žaisti nesikalbėjimo žaidimą tik todėl, kad norime išvengti barnio ar nežinome, ką pasakyti.

Nemokėjimas nusakyti jausmų

Kai mes patys nesuprantame, ką būtent jaučiame, ar nemokame išreikšti savo emocijų, nesikalbėjimas tampa būdu parodyti partneriui, kad esate dėl kažko nepatenkinti.

Bausmė

Tai emocinės prievartos atvejis, kai vienas partnerių naudoja tylėjimo metodą, kad nubaustų kitą ir tokiu būdu įgautų galios prieš jį.

Tylėjimo žaidimą žaidžia ir vyrai, ir moterys. Visiems aišku, kad jis nepadeda sėkmingai išspręsti konflikto. Nuoskaudos, nepasitenkinimas tik kaupiasi, santykiai pablogėja.

Ką daryti? Kaip nutraukti nesikalbėjimo žaidimą?

1. Pavadinkite daiktus savo vardais

Galima pasakyti: „Aš pastebėjau, kad neatsakai man, užsidarei savyje. Pasikalbam?“ Kuo daugiau bus nutylėjimų, tuo sunkiai išspręsti problemą.

2. Naudokite Aš-frazes

Kai situacija pasidaro skausminga, lengva pradėti kaltinti kitą. Dėl to tik sustiprės konfliktas. Geriau kalbėti apie tai, kas vyksta , kalbant tik apie save ir savo jausmus („Man sunku“, „Nežinau, ką daryti“).

3. Pripažinkite kito jausmus

Leiskite partneriui suprasti, kad jo jausmai jums svarbūs, kad jūs pasirengę atviram dialogui. Kalbėdami stenkitės neužimti gynybinės pozicijos ir nesiūlykite iškart sprendimo, pirmiausia atidžiai išklausykite kitą.

4.Atsiprašykite (visada yra už ką)

Nepaisant to, kad tylėjimas – nesveika taktika. Prieš tai veikiausiai įskaudinome partnerį savo žodžiais ar veiksmais. Už tai verta atsiprašyti.

5. Duokite partneriui laiko „atvėsti“

Būna taip, kad partneris per smarkiai pyksta ar yra susierzinęs ir užsisklendžia savyje, kad neprikalbėtų per daug Tokiais atvejais naudinga duoti jam laiko pertraukai ir tik po to pradėti kalbą apie problemą.

Tokie metodai tinka tik sveikiems santykiams. Jeigu partneris yra despotas ir psichologinis smurtautojas, naudojantis nesikalbėjimą kaip manipuliacijos priemonę prieš jus, reikia jį palikti.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
10.08.2022 laikas 23:56 Paskutinė santykių riba jau peržengta. Ribos ženklas

Meilės, draugystės, giminystės ir kantrybės riba – tai anaiptol ne abejingumas. Yra dar baisesnė ir galutinė riba, nors tasai žodis laikomas geru, teigiamu.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 23:50 Jei moteris praranda savo moteriškąją energiją

Jeigu taip atsitinka, ji paprasčiausiai pavirsta, atleiskite už išsireiškimą – „boba“. Be to, pati moteris labai retai pastebi šią savo transformaciją. Priešingai, jai atrodo, kad ji tapo kieta ir stipri, taip pat sėkminga ir savarankiška. Tačiau aplinkiniai ją mato visai kitaip...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:43 Naujasis Kosta Rikos prezidentas nutraukia "neteisėtus" Covid vakcinos įpareigojimus

Naujai išrinktas prezidentas Rodrigo Čavesas (Rodrigo Chaves) pareiškė: "Kosta Rikos gyventojai nėra galvijai, kuriuos reikia mušti medžio gabalu, kad jie būtų paskiepyti".

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:28 "Pfizer" pradeda Laimo ligos vakcinos 3 fazės tyrimą
Šią savaitę bendrovė "Pfizer" pranešė pradėjusi paskutinį eksperimentinės vakcinos, skirtos Laimo ligos prevencijai 5 metų ir vyresniems žmonėms, bandymų etapą.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:17 Kyla abejonių dėl JK Meteorologijos tarnybos teiginių apie kylančią JK ir pasaulio temperatūrą

Paskelbus kaltinamąją ataskaitą apie JAV meteorologijos stotis, kyla pagrįstų abejonių dėl JK meteorologijos tarnybos deklaruojamo visuotinio atšilimo masto.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:12 Tauta Siūlo Žmonės dėl civilinės sąjungos nori referendumo
Nors dabartinė Seimo dauguma vis bando prastumti įstatymų projektus, homoseksualias poras prilyginančias šeimoms, panašu, visuomenės perkalbėti nepavyksta. Naujausia apklausa rodo, kad gyventojai nepritaria tokiems siūlymams, o klausimus dėl homoseksualių šeimų įteisinimo norėtų spręsti patys refere...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 16:25 Receptai | Patiekalai Mes su vyru pamėgome šiuos skanėstus – dingsta kaip saulėgrąžos
Kiaušinius suplakame šluotele, pilame kambario temperatūros kefyrą, pabarstome kepimo milteliais ir permaišome. Dedame varškę, sūdome ir permaišome. Beriame smulkiai pjaustytus svogūnų laiškus, petražoles ir permaišome....

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto