Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 7

B. Johnsono pasitraukimas - "galimybė" atkurti JK ir Airijos ryšius: Airijos premjeras

Airijos premjeras Michealas Martinas (Micheal Martin) ketvirtadienį pareiškė, kad Boriso Johnsono atsistatydinimas iš konservatorių lyderio posto, atveriantis kelią naujam Jungtinės Karalystės ministrui pirmininkui, yra "galimybė" atkurti įtemptus santykius.

M. Martinas pridūrė, kad Dublino ir Londono ryšiai pastaruoju metu buvo "įtempti ir sudėtingi", be kita ko, dėl nesutarimų dėl specialios prekybos tvarkos po "Brexit" Didžiosios Britanijos valdomoje Šiaurės Airijoje.

B. Johnsonas ( Boris Johnson) pasitraukė iš torių lyderio posto po virtinės skandalų ir ministrų išvykimo iš kabineto ir bus pakeistas, kai jo partijos parlamento nariai, o paskui galiausiai ir nariai, išrinks įpėdinį.

"Dabar turime galimybę grįžti prie tikros partnerystės ir abipusės pagarbos dvasios, kurios reikia Didžiojo penktadienio susitarimo laimėjimams paremti", - pareiškime sakė M. Martinas.

1998 m. taikos susitarimais buvo užbaigtas dešimtmečius trukęs kraujo liejimas dėl britų valdymo Šiaurės Airijoje, tačiau dėl "Brexit" juose vis labiau jaučiama įtampa.

"Mūsų bendra atsakomybė dėl Didžiojo penktadienio susitarimo valdymo, taip pat platesnių dvišalių mūsų santykių puoselėjimas reikalauja, kad dirbtume kartu pagarbos, pasitikėjimo ir partnerystės dvasia", - pridūrė M. Martinas.

"Šiandien tai svarbiau nei bet kada anksčiau, todėl dar kartą norėčiau paraginti atsisakyti vienašališkų veiksmų, nesvarbu, ar tai būtų susiję su praeities palikimu, žmogaus teisėmis, ar Šiaurės Airijos protokolu."
- "Neigiama reputacija" -

Jungtinė Karalystė susitarė su Europos Sąjunga dėl protokolo, pagal kurį Šiaurės Airija lieka jos bendrojoje rinkoje ir muitų sąjungoje, kartu su platesniu "Brexit" išstojimo susitarimu su bloku.

Tačiau praėjusį mėnesį JK vyriausybė pristatė teisės aktą, kuriuo siekiama vienašališkai panaikinti dalį Šiaurės Airijos pakto.

Šis žingsnis žengtas esant politinei aklavietei provincijoje po to, kai po neseniai įvykusių rinkimų unionistų partijos, teigiančios, kad jis kelia grėsmę jų vietai Jungtinėje Karalystėje, atsisakė vėl prisijungti prie valdžios pasidalijimo struktūrų, jei jis nebus peržiūrėtas.

Ketvirtadienį išrinktoji Šiaurės Airijos pirmoji ministrė Michelle O'Neill (Michelle O’Neill) iš airių nacionalistų "Sinn Fein", kurie gegužės mėnesį vykusiuose rinkimuose iškovojo istorinę pirmąją pergalę, apkaltino B. Johnsoną bandymu "sabotuoti" taiką šioje šalyje.

"Visiškas absurdas, kad žmonės čia kurį laiką buvo priversti kęsti Boriso Johnsono veiksmus", - pareiškė ji socialiniame tinkle "Twitter" prieš paskelbdama apie jo atsistatydinimą.

"Jis yra absoliučiai negarbinga figūra. Kiekvienas, kuris bando sabotuoti mūsų taikos susitarimus, ketvirtį amžiaus trukusią pažangą ir mūsų bendrą ateitį, tikrai nėra mūsų draugas."

B. Johnsonas, kuris planuoja likti poste kelis mėnesius, kol bus išrinktas jo įpėdinis, ketvirtadienį paskelbė naują Šiaurės Airijos valstybės sekretorių.

Naujai paskirtas ministras Shaileshas Vara pradeda eiti šias pareigas po to, kai atsistatydino pirmtakas Brandonas Lewisas (Brandon Lewis) - vienas iš daugiau kaip 50 JK vyriausybės narių, pasitraukusių iš pareigų per galiausiai sėkmingą bandymą nuversti Johnsoną.

Vara anksčiau dirbo JK Šiaurės Airijos biure jaunesniuoju ministru. 2018 m. jis ėjo jaunesniojo ministro pareigas.

Agentūra "Agence France-Presse" (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 19:27 CDC patvirtino ryšį tarp aliuminio, esančio skiepuose, ir vaikų astmos
CDC patvirtino, kad žalingos vaikiškų skiepų sudedamosios dalys gali būti daugelio ligų, įskaitant neurologinius sutrikimus, autizmą ir astmą, priežastimi.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau