Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Rugsėjo » 27

Vieniši ir nelaimingi žmonės sensta greičiau nei rūkaliai

Naujo "Deep Longevity" atlikto tyrimo duomenimis, psichikos sveikata turi didesnę įtaką senėjimui nei rūkymas ir tam tikros ligos. Nustatyta, kad vieniši ir nelaimingi žmonės, kurie blogai miega, yra ypač pažeidžiami dėl ankstyvo senėjimo.

Senstant ląstelėse kaupiasi įvairūs molekuliniai pažeidimai, kurie prisideda prie bendro organizmo senėjimo ir įvairių ligų išsivystymo. Vieniems žmonėms šie molekuliniai procesai vyksta intensyviau nei kitiems. Ši būklė paprastai vadinama pagreitintu senėjimu.

Laimei, pagreitėjusį senėjimą galima pastebėti dar prieš pasireiškiant pirmiesiems jo padariniams. "Deep Longevity" kuria modelius, kuriais remiantis epigenetiniais pokyčiais (metilo grupių prisijungimas prie DNR), chromosomų galų (telomerų) pokyčiais, genų raiška ir įvairių metabolitų koncentracija prognozuojamas senėjimo tempas.

Šie modeliai gali būti naudojami kuriant senėjimą stabdančius gydymo būdus. Tačiau dabar JAV ir Kinijos mokslininkų grupė įrodė, kad bet kokia tokia terapija turi būti skirta ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Žurnale "Aging-US" paskelbto straipsnio autoriai vertino vienatvės, prasto miego ir nepasitenkinimo jausmo poveikį senėjimo tempui. Ir tai pasirodė reikšminga.

Mokslininkai taikė gilaus mokymosi metodus, kad sukurtų naują "molekulinį senėjimo laikrodį", pagrįstą 11 914 suaugusių kinų kraujo tyrimais ir biometriniais duomenimis.

Galiausiai mokslininkai nustatė, kad pagreitinto senėjimo požymių turi žmonės, patyrę insultą, sergantys kepenų ir plaučių ligomis, rūkaliai, taip pat pažeidžiami psichikos žmonės. Nustatyta, kad vienatvė ir nelaimingumas, nerimas ir prastas miegas net labiau didina žmogaus biologinį amžių nei nuolatinis rūkymas. Kiti veiksniai, susiję su spartesniu senėjimu, taip pat yra gyvenimas kaimo vietovėse, kuris gali būti susijęs su menku sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumu.

Taigi, mokslininkų teigimu, psichologinis senėjimo aspektas negali būti ignoruojamas nei atliekant mokslinius tyrimus, nei kuriant senėjimą stabdančias gydymo priemones. Psichinė ir psichosocialinė būklė yra vieni iš patikimiausių sveikatos ir gyvenimo kokybės rodiklių, tačiau šiuolaikinėje sveikatos priežiūros sistemoje į juos beveik neatsižvelgiama.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau