- 27.09.2022
- 0.0 Reitingas
- 625 Peržiūros
- Komentarai
Naujo "Deep Longevity" atlikto tyrimo duomenimis, psichikos sveikata turi didesnę įtaką senėjimui nei rūkymas ir tam tikros ligos. Nustatyta, kad vieniši ir nelaimingi žmonės, kurie blogai miega, yra ypač pažeidžiami dėl ankstyvo senėjimo.
Senstant ląstelėse kaupiasi įvairūs molekuliniai pažeidimai, kurie prisideda prie bendro organizmo senėjimo ir įvairių ligų išsivystymo. Vieniems žmonėms šie molekuliniai procesai vyksta intensyviau nei kitiems. Ši būklė paprastai vadinama pagreitintu senėjimu.
Laimei, pagreitėjusį senėjimą galima pastebėti dar prieš pasireiškiant pirmiesiems jo padariniams. "Deep Longevity" kuria modelius, kuriais remiantis epigenetiniais pokyčiais (metilo grupių prisijungimas prie DNR), chromosomų galų (telomerų) pokyčiais, genų raiška ir įvairių metabolitų koncentracija prognozuojamas senėjimo tempas.
Šie modeliai gali būti naudojami kuriant senėjimą stabdančius gydymo būdus. Tačiau dabar JAV ir Kinijos mokslininkų grupė įrodė, kad bet kokia tokia terapija turi būti skirta ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Žurnale "Aging-US" paskelbto straipsnio autoriai vertino vienatvės, prasto miego ir nepasitenkinimo jausmo poveikį senėjimo tempui. Ir tai pasirodė reikšminga.
Mokslininkai taikė gilaus mokymosi metodus, kad sukurtų naują "molekulinį senėjimo laikrodį", pagrįstą 11 914 suaugusių kinų kraujo tyrimais ir biometriniais duomenimis.
Galiausiai mokslininkai nustatė, kad pagreitinto senėjimo požymių turi žmonės, patyrę insultą, sergantys kepenų ir plaučių ligomis, rūkaliai, taip pat pažeidžiami psichikos žmonės. Nustatyta, kad vienatvė ir nelaimingumas, nerimas ir prastas miegas net labiau didina žmogaus biologinį amžių nei nuolatinis rūkymas. Kiti veiksniai, susiję su spartesniu senėjimu, taip pat yra gyvenimas kaimo vietovėse, kuris gali būti susijęs su menku sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumu.
Taigi, mokslininkų teigimu, psichologinis senėjimo aspektas negali būti ignoruojamas nei atliekant mokslinius tyrimus, nei kuriant senėjimą stabdančias gydymo priemones. Psichinė ir psichosocialinė būklė yra vieni iš patikimiausių sveikatos ir gyvenimo kokybės rodiklių, tačiau šiuolaikinėje sveikatos priežiūros sistemoje į juos beveik neatsižvelgiama.
P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau