Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Spalio » 25

Santykių baimė. Vienatvė

Vienišumo jausmas - tai mūsų poreikio bendrauti su kitais žmonėmis gija. Būdami su kitais žmonėmis, kurie mus supa, santykiuose. Jei nėra prasmingo ryšio su kitu žmogumi, jaučiamės apleisti ir palikti. Mums reikia šiltų žmonių. Su kuriais mus sieja emocinis ryšys. Vienišas žmogus yra linkęs į nerimą, nesvarbu, ar jis tai supranta, ar ne.

Reikia užmegzti ryšį, tačiau taip pat yra ir būdas, kuriuo mes stabdome save nuo bendravimo su žmonėmis. Tam yra priežasčių:

Pirma. Daug negatyvios ir traumuojančios santykių patirties iš praeities. Ir santykių, kuriuose buvo jaučiamas pasitenkinimas, patirties deficitas. Žmogus neturi patirties, kai santykiai su kitais būtų išgyvenami kaip pasitenkinimas, džiaugsmas, malonumas.

Tai gali būti vienas vieintelis įvykis, kažkada nutikęs žmogui, arba ištisas situacijų kompleksas, kai kontaktas buvo keliantis grėsmę, smurtinis, buvo susijęs su grėsme gyvenimui ar savigarbai (seksualizuotas smurtas, atstūmimas, išdavystė ir t.t.)

Antra. Teigiamos santykių patirties deficitas, neišmanymas kaip sukuriamas kontaktas, kaip tą kontaktą užmegzti. Tokia savotiška spraga, kuri nuo vaikystės taip ir liko neužpildyta. O kai žmogui jau virš 30-ies ar dar daugiau metų, visiškai neaišku, kaip suartėti su kitu, kaip pasireikšti pačiam, kaip apskritai kuriami santykiai. Šiame kelyje yra daug vietų, kur galima įstrigti ir imti bauginti save savo pačių baimėmis.

Santykių baimė. Vienatvė

Trečia. Sunki vaikystė. Netinkama tėvų šeimos sistema. Žmogus ten buvo tarsi nematomas, nevertinamas, neregėjo savo atspindžio mylinčiose akyse. Viskas, ko vaikas siekia, tokiose šeimose tampa neįmanoma, kėlė skausmą. Nesugebėjimas gauti pakankamos palaikymo iš aplinkos, kurioje toks žmogus gyvena. Buvo visiškai neįmanomas joks gilus kontaktas.

Visa tai vėliau neprideda pasitikėjimo. Sumišimas ir savęs nesupratimas: „Ar čia su manimi kažkas negerai, o gal gyvenu kažkokiame išprotėjusiame pasaulyje?“ Tokiose šeimose vaikas įgyja atstūmimo patirties. Dažniausiai toks vaikas užsidaro ir gyvena savo pasaulyje, kad apskritai išgyventų, susiformuodamas vengiantį elgesio modelį.

Ketvirta. Izoliacija kaip apsauga nuo kontakto. Kai būti vienam su savimi yra priimtiniau ir geriau, nei su kitais. Nuolatinė vidinė kova su savimi. Nesugebėjimas suartėti ir pajausti savo poreikių, būnant šalia kitų. Ir atsiranda toks jausmas, kad žmogui to visai nereikia. Ir tampa jis vos ne atsiskyrėliu. Jis gąsdina, gėdina, atstumia pats save. Bendravimas su kitais žmonėmis kelia siaubą. Ir šitokiu būdu jis dar giliau įsirausia į savo olą. Tarp jo ir kitų žmonių – didžiulis atotrūkis.

Penkta. Noras nuo niekuo nepriklausyti. Bendravimo vengimas, susiformavęs dėl santykių su tėvais stiliaus. Kai mama dažnai ir ilgam palikdavo vaiką vieną iki 1 metų amžiaus, pasąmonės lygmenyje susiformuoja toks signalas: „Man pernelyg skaudu kiekvieną kartą pasitikėti tavimi ir susižeisti, kai tu mane palieki, dėl to verčiau tavęs nemylėsiu. Man dabar tavęs irgi nereikia“.

Toks elgesio stilius atsiliepia visiems vėlesniems žmogaus gyvenimo santykiams. Gebėjimas formuoti prieraišumą yra labai silpnas arba jo visai nėra. Suaugęs žmogus nesugeba sukurti šiltų, palaikančių santykių. Jis pasąmoningai prisimena, koks siaubingas yra šis pažeidžiamumas, kai tau ko nors labai reikia, o į tai atsakoma tyla. Kai myli, o tavęs, iš visko sprendžiant – ne, ir esi bejėgis, visiškai priklausomas nuo šito didelio ir stipraus žmogaus.

Šešta. Jausti ir laikyti save nereikšmingu, nevertu žmogumi. Dėl narcistinių žaizdų susidaro nuomonė apie save kaip apie nevertą santykių, kurių tam žmogui norisi. Netikėjimas, kad jis yra vertas meilės. Su jo tėvais ne viskas gerai, su juo pačiu ne viskas gerai, todėl jį mylėti gali tik tie, su kuriais irgi ne viskas gerai. Jis gali atstumti pats save arba bijoti, kad bus atstumtas, bus laikomas nevertu partneriu. Šiuo atveju benzino į ugnį dosniai šliūkšteli vidinis kritikas. Galiausiai žmogus nesileidžia į santykius, nepasireiškia, nekalba apie savo susidomėjimą, nežengia žingsnių susitikimo linkui.

Santykių baimė. Vienatvė

Visa tai, kas čia buvo aprašyta, neleidžia eiti pas žmones ir rizikuoti, užmegzti kontaktą, pasireikšti, ieškoti „savų“. Nieko nedarydamas, kad užmegztų santykius, žmogus ir toliau sėdi savo oloje.

Žmonės, prieš megzdami kontaktą, ima save bauginti įvairiomis galimomis pasekmėmis. Kartais būdų, kuriais mes patys stabdome save, kad neitume į kontaktą, gali būti iškart labai daug.

Terapijos – savarankiškos ar su specialisto pagalba užduotis – išsiaiškinti, ištirti neveikiančias elgesio strategijas ir jas pakeisti adekvačiomis, apdoroti trauminę patirtį, padirbėti su savo įvaizdžiu, suvokiant savo normalumą, adekvatumą, nebijant būti pačiu savimi.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau