Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Lapkričio » 5

Ar tiesa, kad bananai yra radioaktyvūs ir pavojingi sveikatai?

Žodis "radiacija" daugeliui žmonių kelia tikrą baimę. Tai nestebina, nes vaidybiniuose filmuose dažnai rodoma, kaip radiacija paverčia žmones mutantais - mažų mažiausiai sukelia mirtinas ligas. Iš tikrųjų radiacija yra visur aplink mus, nes net uolienose yra nedideli kiekiai radioaktyviųjų elementų. Galbūt girdėjote, kad net bananai, gabenami į Lietuvą iš šiltųjų šalių, yra radioaktyvūs. Šiame straipsnyje siūlome dar kartą prisiminti, kas yra radiacija, ir sužinoti, kurie maisto produktai yra radioaktyvūs. Ar bananai gali sukelti mutacijas, ar mums nėra ko bijoti?

Bananai laikomi radioaktyviausiu maistu, bet ar tai tiesa?

Kas yra radiacija paprastai

Spinduliuotė - tai bet koks spinduliavimas, energijos perdavimas elektromagnetinių bangų arba subatominių dalelių pavidalu. Ankstesniame straipsnyje jau išsiaiškinome, kad ne kiekviena spinduliuotė gali pakenkti žmogaus organizmui. Mums nerimą kelia jonizuojančioji spinduliuotė, kurią sudaro spinduliai arba dalelės, galinčios išplėšti elektronus iš atomų ir molekulių. Taip jonizuojančioji spinduliuotė pažeidžia organizmo ląsteles ir sunaikina DNR.

Jonizuojančioji spinduliuotė pažeidžia žmogaus DNR

Jonizuojančioji spinduliuotė pažeidžia žmogaus DNR

Jei norite daugiau sužinoti apie radiaciją, perskaitykite šią medžiagą. Jame trumpai aptariamos radiacijos rūšys ir kaip apsisaugoti nuo radiacijos. Atkreipkite dėmesį į tai, ką daryti radiacinės taršos atveju!

Radioaktyvūs bananai - mitas ar tikrovė?

Daugelyje maisto produktų yra radioaktyviųjų elementų, tai yra gryna tiesa. Suvalgius bananą į organizmą patenka mineralo kalio, kuris atlieka svarbų vaidmenį ląstelių veikloje ir nervų bei raumenų audinių formavimesi. Kartu su juo žmogus suvartoja nedidelį kiekį radioaktyviojo kalio-40. Kuo daugiau kalio žmogus suvartoja, tuo daugiau spinduliuotės gauna. Tačiau dozė visada yra nedidelė ir negali padaryti jokios žalos organizmui.

Valgant bananus į žmogaus organizmą patenka radioaktyvaus kalio-40

Valgant bananus į žmogaus organizmą patenka radioaktyvaus kalio-40, tačiau jis negali pakenkti.

Rimtai - net jei žmogus vienu prisėdimu suvalgys tuziną bananų, radiacija jam nepakenks. Tikėtina, kad gali kilti virškinimo problemų, tačiau kalis-40 nepakenks. Mokslininkai apskaičiavo, kad 100 gramų bananų yra apie 400 miligramų kalio. Tai mažiau nei džiovintuose vaisiuose, kurių 100 gramų yra iki 1200 miligramų kalio. Morkos (320 mg), bulvės (425 mg) ir daugelis kitų vaisių bei daržovių pagal kalio kiekį prilygsta bananams.

Kalio taip pat yra daugelyje kitų maisto produktų

Kalio taip pat yra daugelyje kitų maisto produktų

Radioaktyvųjį kalį-40 žmonės lengvai išskiria. Manoma, kad norint gauti pavojingą radiacijos dozę iš banano, reikia suvalgyti mažiausiai 250 000 vaisių. Nereikia bijoti bananų dėl juose esančio radioaktyvaus elemento.

Radioaktyvioji maisto tarša

Svarbu pažymėti, kad kai aplinka užteršta radiacija, kai kurie maisto produktai absorbuoja pavojingas medžiagas ir tampa pavojingi. Manoma, kad morkos, kopūstai, obuoliai, grybai, žuvis ir bet kokia mėsa avarijos atveju sugeria daugiausia radionuklidų. Radiacijos poveikis ypač pavojingas, kai ji sklinda iš kūno vidaus, o nuo išorinio apšvitos poveikio žmogų bent šiek tiek apsaugo drabužiai. Tačiau patekusios į vidų, radioaktyviosios medžiagos nuolat veikia ląsteles, ir tai sunku sustabdyti. Dėl šios priežasties reikėtų kuo atsargiau rinktis maistą, kai yra bet kokia aplinkos užterštumo galimybė.

Ar tiesa, kad bananai yra radioaktyvūs ir pavojingi sveikatai?

Radiacija užterštas maistas tampa pavojingas gyvybei

Jonizuojančiosios spinduliuotės lygiui nustatyti naudojamas Geigerio skaitiklis. Jei koks nors objektas žmogaus aplinkoje yra radioaktyvus, prietaisas pradeda spragsėti. Geigerio skaitiklio konstrukcija yra kuo paprastesnė - galutinė versija buvo išrasta 1928 m. ir nuo to laiko beveik nepasikeitė.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau