Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (516) Komentarų: (0) (27.05.2018 - 08:35)

3 sekundžių testas parodo, ar pakankamai geriate vandens

Visi ne kartą esame girdėję, kad per dieną privalome išgerti apie du litrus vandens. Tačiau įtemptas darbas, pomėgis gerti daug kavos, pasimėgavimas vienu ar kitu kokteiliu gali lengvai sutrukdyti gauti tiek vandens, kiek reikia mūsų organizmui.

oda, vanduo, sveikatos patarimai, dehidratacija, testas

Kai kurie žmonės sugeba detaliai fiksuoti, kiek per dieną suvartoja skysčių. Kitiems tai daryti sunku. Pastarieji nudžiugs sužinoję, kad yra paprastas triukas, leidžiantis sužinoti, ar jums netrūksta skysčių. Ir tam nereikia jokio prietaiso, rašo „The Business Insider“.

Pasirodo, kad tereikia sau įžnybti apatinėje pilvo dalyje ar ant rankos. Taip įvertinsite odos elastingumą, arba dar vadinamąjį odos turgorą.

Odos turgoras iš esmės yra odos gebėjimas sugrįžti į pradinę būseną. Jeigu jūsų organizmui pakanka drėgmės, oda po įžnybimo greitai sugrįš prie įprastinės būklės. Jeigu drėgmės trūksta, šis procesas užtruks ilgiau.

Taigi, toks greitas ir paprastas testas leis žinoti, ar jau reikia išgerti stiklinę vandens. O juk visi žinome, kad vanduo yra gyvybiškai svarbus mūsų sveikatai.

Kaip interviu „DailyMail.com“ papasakojo daktaras Dennisas Grossas, tai geriausias būdas patikrinti, ar jums nėra dehidratacijos.

„Kai organizmo apykaitos sistemoje trūksta vandens, oda prasčiau aprūpinama skysčiu, todėl sumažėja jos elastingumas – prireikia daugiau laiko jai grįžti į įprasta būseną po sužnybimo. Kai organizmas dehidratavęs, oda gauna mažiau maistingų medžiagų, vitaminų ir deguonies, todėl atrodo pablyškusi, – teigė daktaras D. Grossas. – Tepant odą priemonėmis, kuriose yra vandens, ji sudrėkinama, tampa sveika.“

D. Grossas patarė, kaip greičiau sudrėkinti odą: „Nusiprausę ir nusišluostę užtepkite drėkinamojo kremo per 30 s. Drėkinamasis kremas sulaikys vandenį po dušo. O kad iš vonios kambario neišeitų garai, laikykite uždarytas duris – tada viduje bus daugiau drėgmės.

Odą galima tepti aliejais tiesa, jų vartojimas turi ir pliusų, ir minusų. Pliusas – aliejų galima naudoti vonioje, tada sulaikoma drėgmė, vanduo neišgaruoja iš odos. Minusas – aliejai riebūs, o dieną tai trikdo, nes jų tekstūra lėtai susigeria į odą, taigi galite ištepti drabužius ar patalus.“

Jis pataria naudoti kremus su rūgštimis, nes jos nusluoksniuoja negyvas ląsteles, suaktyvina apykaitą, intensyviai drėkina, taigi oda tampa skaisti.

„Rūgštys švelniai šalina negyvas odos ląsteles, aktyvūs komponentai drėkinamajame kreme patenka naujas odos ląsteles, taip užtikrinama maksimali nauda odai. Taip pat naudinga gerti vandenį. Vandens lygis organizme kruopščiai reguliuojamas, taigi perteklius iš karto pasišalina su šlapimu“, – paaiškino specialistas.

Daktarė Naissan O. Wesley sako, kad dar vienas būdas išvengti dehidratacijos – tinkamai maitintis.

„Reikia valgyti kolageno gamybą skatinančius produktus, gerųjų riebalų turinčius produktus, kaip antai, avokadus, taip pat maisto produktus, kuriuose daug antioksidantų, kad atstatytume aplinkoje esančių laisvųjų radikalų padarytą žalą – visa tai pagerins odos būklę“, – pabrėžė N. O. Wesley.

Kompanijos „Eminence Organic Skin Care“ prezidentas Boldijarre‘as Koronczay‘us išsakė kiek kitokią nuomonę: „Laikui bėgant mūsų oda natūraliai netenka kolageno ir elastino, taigi mums gali netrūkti skysčių, bet oda vis tiek lėčiau atsistatys po sugnybtino.“

Jis siūlo pirkti produktus, kurie padeda organizmui atkurti kolageną, – produktus su peptidais ar dumbliais.

Šaltinis: technologijos.lt

Būkite visada sveiki su paranormal.lt. Prisijunkite prie paskyros, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar