Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Psichologija » 2019 » Rugsėjo » 26

90 sekundžių metodas, padedantis išmokti naujų kalbų

Lingvistas Antonas Brejestovski sukūrė 90 sekundžių metodą, kuris jam padėjo išmokti 10 naujų kalbų. Teigiama, kad šis metodas yra labai veiksmingas ir tinka visiems. Kokia jo esmė?

Dažniausios klaidos, mokantis naujos kalbos

Mokykloje mokytojai moko užsirašyti naujus žodžius į žodynėlį. Tačiau, nepaisant to, kiek jame būtų prirašyta naujų žodžių, dauguma niekada jo neatsiverčia. Todėl nauji žodžiai ir išsireiškimai lieka popieriuje, o ne mūsų galvose.

Manote, kad pakanka naują frazę pakartoti 20 – 50 kartų, kad ją įsimintumėte? Pasirodo, tai netiesa. Keletą kartų pakartojus smegenys nustoja stengtis įsiminti naują informaciją.

90 sekundžių metodas – paprasta ir efektyvi kalbų mokymosi strategija

  • Pamačius naują žodį, reikia jį užsirašyti į savo užrašų knygelę. Tačiau neužtenka užrašyti vieno žodžio. Reikia paminėti ir šiek tiek konteksto. Pavyzdžiui, nerašyti tiesiog žodžio „depend“ (priklausyti), bet užsirašyti visą frazę, kurią išgirdote, ir kurioje buvo paminėtas šis naujas žodis, tarkime „It entirely depends on you“ (tai visiškai priklauso nuo tavęs). Tokiu būdu įsiminsite ne tik patį žodį, bet ir jo vartoseną (kokie prielinksniai, artikeliai, kokia žodžių tvarka naudojama ir pan.), o svarbiausia jūs visada galėsite rasti šią frazę, kai jos prireiks. Beje, naują žodį frazėje rekomenduojama paryškinti arba pasibraukti.
  • 7 dienas iš eilės reikia šią naują frazę garsiai perskaityti po 1 – 2 kartus. Nereikia versti savęs ją būtinai įsiminti, tiesiog reikia sukoncentruoti savo dėmesį į ją ir pabandyti suvokti, ką iš tikrųjų sakote. Frazę perskaityti du kartus užima maždaug 10 sekundžių laiko.
  • Po 7 dienų kasdienio kartojimo, reikia padaryti savaitės pertrauką. Po pertraukos frazę vėl perskaityti tris kartus per 10 sekundžių. Skaityti reikia garsiai, emocingai ir aiškiai, sutelkus visą dėmesį.
  • Po 2 savaičių vėl frazę perskaityti garsiai (3 kartus per 10 sekundžių).

70 + 10 + 10 = 90

Šis metodas padeda naują frazę įtvirtinti atmintyje. Norint nepervargti nuo visų tų naujų ir nežinomų frazių, žodyną rekomenduojama plėsti palaipsniui: ne kasdien, bet maždaug 3 kartus per savaitę.

Be abejo, visada bus sunkių žodžių ir frazių. Neturint pakankamai laiko, reikės, kiek labiau pasistengti. Svarbiausia išlaikyti gerą dėmesio koncentraciją, rišliai, aiškiai ir emocingai kartoti naują frazę po 10 – 15 kartų 2 – 3 dienas.

Kodėl tai veikia?

Žmogaus atmintis turi įdomų bruožą. Mes prisimename informaciją geriau, jei ją matome arba girdime bent 7 – 9 skirtingose situacijose. Tai yra toks kartų skaičius, kurių smegenų neuronams reikia sukurti stiprias jungtis vieniems su kitais. Jeigu kartojimų mažiau, neuronų jungtys nėra pakankamai stiprios ir mes netrukus pamirštame ką tik išgirstą ar vos vieną ar kelis kartus pakartotą informaciją.

Rašo: priekavos.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-06-22 laikas 09:21 Receptai Cukinijų blynai
Gardžių cukinijų blynų receptas. Skanaus

Skaityti daugiau

2020-01-15 laikas 19:45 Receptai Naujas Receptas: Vaisių Ir Riešutų Duona
Kol kepa pyragas, paruoškite užpilą. Dubenėlyje išmaišykite cukraus pudrą su vanilės ekstraktu, tarkuota apelsino žievele ir apelsinų sultimis. Užipilą tolygiai paskirstykite ant iškepto pyrago viršaus ir pabarstykite kepintomis p...

Skaityti daugiau

2020-12-22 laikas 22:50 Receptai Silkė su morkomis, obuoliais ir pievagrybiais
Noriu su Jumis pasidalinti nuostabiu silkės patiekalu iš visai paprastų ingredientų. Jį tikrai nėra sunku pagaminti ir labai tinka Kūčioms. Rekomenduoju.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau