Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Futuristika » 2019 » Balandžio » 11

Ar gali žmogaus mirtingumas būti „nulaužtas“? Mokslininkas įsitikinęs, kad „šiandienis žmogus gyvens 1000 metų“

Aubrey’us de Gray’us, mokslininkas, kurio domėjimosi sritis yra regeneracinė medicina, mano, kad naujos biotechnologijos leis šiandieniniams žmonėms gyventi 1000 metų.

Mokslininkas stebisi tuo, kad žmonės vis dar nustemba išgirdę tokius jo pareiškimus. „Man tai atrodo labai neįprasta, kad toks [mano] pareiškimas vis dar uždega [žmones].“

Ir de Gray’us yra tik vienas iš daugelio Silicio slėnio mokslininkų, kurie yra pasiryžę prailginti žmonių gyvenimo trukmę tiek, kiek tai yra įmanoma technologiniu požiūriu ir taip apgauti mirtį.

ateities žmogus, medicina, Ilgaamžystė, Futurizmas, gyvenimo trukmė

Į šią tyrimų sritį įsitraukia vis daugiau mokslininkų ir kitų suinteresuotų grupių. Pavyzdžiui, „The Week“ praneša, kad Korėjos gydytojas Joon’as Yun’as pasiūlė du piniginius prizus po 500 000 JAV dolerių tiems tyrėjams, kuriems pavyks pratęsti gyvūno gyvenimo trukmę 50 proc. ir išlaikyti jo širdį sveika.

Yun’as teigia, kad dėl to, jog 20-ečių mirtingumo rodiklis siekia apie vieną iš tūkstančio, tai paprasta matematika rodo, kad tas, kuris sugebės neribotai išlaikyti 20-ečio sveikatą – gyvens 1000 metų.

Aubrey’us de Gray’us ir Joon’as Yun’as nėra kažkokie išskirtiniai mokslininkai, į kurių pareiškimus reikėtų žiūrėti su šypsena.

„The Week“ pamini ir keletą kitų, šios idėjos „apsėstų“ mokslininkų, kaip ir „Bulletproff Cofee“ įkūrėją Dave’ą Asprey’ų, kuris kasdien suvartoja 100 maisto papildų kapsulių bei planuoja reguliariai į savo sąnarius ir organus leistis kamienines ląsteles, ir taip tikisi išlikti jaunatviškas.

Visgi, už Silicio slėnio ribų yra mokslininkų, kurie nėra taip stipriai įsitikinę šių mokslininkų pareiškimais ir kad jie kažką sugebės pasiekti. „The Week“ cituoja mokslininkus, kurie mano, jog de Grey’aus teiginiai yra „visiškai neįtikinami“.

Kiti yra susirūpinę tuo, kad Silicio slėnyje „judama greitai ir laužomi etiniai dalykai“, į kuriuos turėtų būti atsižvelgiama, tiriant žmonių ilgaamžiškumo klausimus.

ateities žmogus, medicina, Ilgaamžystė, Futurizmas, gyvenimo trukmė

Pastebima, kad yra daugybė etinių problemų, kurias jau dabar sukelia naujos ir itin turtingos žmonių grupės, siekdamos sau įsigyti hipotetinį gydymą, kuris leistų jiems gyventi šimtus metų. Kitaip tariant, tie, kas ateityje turės milžiniškas pinigų sumas, galėtų, tiesiogine to žodžio prasme, nusipirkti sau laiko, o tie, kurie negalėtų sau to leisti – tektų mirti.

Laimei žmonija dar turi laiko išspręsti visas etines ir moralines problemas, kadangi de Grey’aus prognozės nepagrįstos jokiais realiais požymiais, kad jau šiandien galėtume užsitikrinti 1000 metų trukmės gyvenimą. Bent kol kas.

Autoriai: Darius Verbickas. Rašo: Technologijos.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.12.2021 laikas 19:38 Tamsios dėmės ant kaklo: 5 natūralios priemonės, padedančios jų atsikratyti
Nors tamsios dėmės ant kaklo nekelia pavojaus sveikatai, jos gali traukti akį ir dėl jų kaklo oda gali tapti šiurkšti.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:30 Kodėl man miegant tirpsta rankos?
Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas....

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:16 Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą
Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 18:04 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis žada evakuaciją, užkrėtimą ir karantiną
2021 m. gruodžio pradžioje pasaulyje palaipsniui išryškėjo ir susiformavo kelios labai rimtos problemos, kurių kiekviena kelia didelį susirūpinimą stebėtojams, kurie stebi būtent šią problemą.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 17:22 Kopūstiniai augalai ir jų naudingosios savybės
Visos kopūstinių augalų rūšys yra labai naudingos. Kopūstiniuose augaluose yra vitamino C, augalinių baltymų, skaidulų, kalio, kalcio, fosforo ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Tiesa, vienuose kopūstiniuose augaluose naudingųjų medžiagų yra daugiau, kituose - mažiau....

Skaityti daugiau

Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)
02.12.2021 laikas 15:37 Receptai | Patiekalai Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau