- 12.03.2021
- 0.0 Reitingas
- 1194 Peržiūrų
- Komentarai
Soda gali numalšinti rėmenį, tačiau šia medžiaga piktnaudžiauti negalima, nes dažnas jos vartojimas dirgina skrandžio gleivinę. Jei rėmuo graužia dažnai, reikia kartu su gydytoju nustatyti jo priežastį bei pradėti tinkamai gydytis.
Dažniausiai rėmenį sukelia šviežia duona, keptas, rūkytas ir riebus bei kitas žalingas maistas. Rėmenį taip pat gali sukelti pomidorų, citrusinių vaisių, mėtų arbatos, rūgščių vaisių ir uogų gausa bei kt.
Ko reikia valgyti, jei norite išvengti rėmens?
Jei suvalgysite riebių salotų su menkės kepenėlėmis, išgersite kelias taures stipraus vyno ar net kelias taureles degtinės, užkąsite marinuotais agurkėliais ar šašlykais, nenustebkite, jei netrukus Jus pradės graužti rėmuo. Kodėl pradeda graužti rėmuo, kaip jo išvengti ir kaip numalšinti?
Daugelį žmonių rėmuo pradeda graužti po ypač sočių pietų ar vakarienės. Gana dažnai rėmuo pradeda graužti naktimis, kai žmogus guli lovoje (t.y. jo kūnas yra horizontalioje padėtyje). Tiesa,
kai kuriuos žmones rėmuo graužia pernelyg dažnai, todėl tampa vos ne nuolatiniu jų gyvenimo palydovu.
Rėmenį sukelia skrandyje išsiskyrusi druskos rūgštis, kuri reikalinga maistui suvirškinti bei jį „nustumti“ į dvylikapirštę žarną. Druskos rūgštis taip pat reikalinga dezinfekuoti kai kurias maisto dalis. Mūsų organizme vanduo, maistas ir virškinimo sultys juda iš viršaus į apačią. Normalu, kad vanduo, maistas ir virškinimo sultys iki 50 kartų iš skrandžio patenka į virškinamąjį traktą, nes to mes beveik nejaučiame.
Nuolatinis persivalgymas, nutukimas, skrandžio ir žarnyno ligos, vegetatyvinė disfunkcija gali tapti gastroezofaginio refliukso ligos priežastimi - taip gydytojai vadina lėtinį rėmenį.
Jei dažnai graužia rėmuo, labai svarbu kreiptis į gydytojus. Rėmenį gali sukelti ir kai kurios, pavyzdžiui, stuburo ligos. Kai būna nustatytas tiesioginis ryšys tarp maisto ir rėmens, kardiologinė patologija atmesta, galima pagalvoti apie skrandžio ir žarnyno ligas. Tiesa, kartais rėmuo gali graužti ir tada, kai druskos rūgšties lygis būna normalus. Tokiais atvejais virškinamojo trakto gleivinė būna pernelyg jautri. Padidėjusį gleivinės jautrumą gali sukelti vegetatyvinė disfunkcija. Tai - vegetatyvinės nervų sistemos, kuri mus apsaugo nuo negatyvaus aplinkos poveikio ir yra atsakinga už vidinės terpės pastovumą, sutrikimas. Vegetatyvinę disfunkciją gali sukelti stiprus ar nuolatinis stresas.
Nustatyti tikslią rėmens priežastį gali tik gydytojas. Jei rėmens priežastis - padidėjęs druskos rūgšties kiekis ir jos patekimas į virškinamąjį traktą, reikia pakeisti kai kuriuos savo gyvenimo ir mitybos įpročius:
• normalizuoti kūno svorį ir nepersivalgyti, nes padidėjus kūno svoriui ir nuolat persivalgant, pilve padidėja spaudimas, kuris gana dažnai sukelia refliuksą. Reikia lėtai ir mažomis porcijomis valgyti 5-6 kartus per dieną.
• Paskutinįjį kartą valgyti reikia ne vėliau nei 2 valandos prieš miegą. Pavalgius vakare reikia stovėti ar sėdėti, bet negulėti.
• Po valgio bent 2 valandas reikia nesportuoti ir vengti sunkaus fizinio darbo.
• Miegoti patariama su pakelta galva.
• Atsisakyti žalingųjų įpročių.
• Normalizuoti dienos režimą.
Valgiaraštis, jei dažnai kamuoja rėmuo
Jei dažnai graužia rėmuo, svarbu atsisakyti aštraus, sūraus ir rūgštaus maisto, nes jis gali sukelti rėmenį. Jei dažnai graužia rėmuo, patariama vartoti: • pieno; • varškės patiekalų; • džiūvėsėlių; • liesų sriubų; • virtos mėsos; • kruopų; • liesos žuvies; • virtų bulvių; • morkų; • aguročių; • agurkų; • vaisių ir uogų (išskyrus, rūgščių).
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau