Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Gruodžio » 17

Ar žinote, kad tie bananai, kuriuos valgote - nėra natūralus gamtos produktas?

Animaciniuose filmuose beždžionės dažnai vaizduojamos su bananais rankose. Jos švelniai lupa geltono vaisiaus žievę ir jį valgo tarsi jis būtų skaniausias desertas. Aišku, gyvendamos gamtoje jos bananais gali maitintis nuolat, tiesa? Štai šis tas, ko daugelis žmonių apie bananus nežino.

beždžionės, bananai, mokslas, science

Tai - naminiai bananai, kurie patys gamtoje neauga. 
©Augustus Binu (CC BY-SA 3.0) | commons.wikimedia.org

Beždžionės mėgsta bananus, tačiau tik tada, kai jų parūpina žmonės. Mūsų bananai yra saldūs, minkšti ir besėkliai, tačiau tai nėra natūralus gamtos produktas. Mūsų valgomi bananai - tai specialiai žmonių išvestų veislių vaisiai. Gamtoje augantys bananai dažniausiai būna kur kas mažesni, sausesni, pilni sėklų, sunkiai lupami ir kartūs - beždžionės jų beveik niekada nevalgo.

Įvairiuose filmuose vaizduojami ant medžių augančios geltonos bananų kekės, tačiau gamtoje taip nebūna. Bananai yra auginami plantacijose ir auga ne ant medžių. Banano augalas techniškai yra žolė, o pats vaisius, jei sektume visus botanikos apibrėžimus, yra uoga.

beždžionės, bananai, mokslas, science

Laukinis bananas yra praktiškai nevalgomas. 
©Warut Roonguthai (CC BY-SA 3.0) | commons.wikimedia.org

Iš tokių bananų, kokius matote nuotraukoje, išvesti naminiai bananai. Skirtumas - akivaizdus. Tačiau kas sugalvojo, kad beždžionės dievina bananus? Juk dar visai neseniai paplito instrukcija, kaip taisyklingai lupti bananą, nes taip juos lupa beždžionės.

Iš tiesų beždžionės mėgsta bananus, jei kas nors jų parūpina. Juk tai - saldūs vaisiai, kuriuos lengva valgyti. Kuomet beždžionės paplito po zoologijos sodus buvo pastebėta, kad jos labai noriai valgo bananus, o tas vaizdas patinka lankytojams. Tiesa, bananų jos taip gražiai tikrai nelupa.

beždžionės, bananai, mokslas, science

Beždžionės bananus dažnai ima valdyti nuo vidurio. 
©Harshitsanaala (CC BY-SA 4.0) | commons.wikimedia.org

Beždžionės bananus dažnai ima valdyti nuo vidurio - šiek tiek praveria žievę, o tuomet suvalgo, ką gali pasiekti. Kartais suvalgoma ir žievė.

Šaltinis: technologijos.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.09.2020 laikas 22:22 Patarimas, kaip nudažyti „žilus“ plaukus
Prieš trejus metus į koloristo Džeko Martino saloną atvyko klientė. Ji papasakojo, kad daugelį metų dažė žilus plaukus kaštonine spalva namų sąlygomis kas 3-4 savaites, bet dabar išėjo į pensiją , daug laiko praleidžia gamtoje ir nenori praleisti daug laiko bedažydama plaukus. „Ar jūs galite man pad...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:32 Biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus apie mityba
Biomedicinos mokslų daktaras, be galo charizmatiškas pašnekovas, ypatingos energijos žmogus Algirdas Amšiejus. Apie medų, mėsą, produktų dermes ir gyvenimo būdą, kurį kasdien sau susikuriame kiekvienas, pasikasdamas šaukštu. Algirdas sako, kad reikia valgyti viską ir yra kategoriškas prieš visas tas...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:12 Dilgėlių ir džiovintų ežiuolių arbata stiprina vaikų organizmo imunitetą

Geležies trūkumas vaikų organizme gali sukelti apatiją, dėmesio pablogėjimą, anemiją, imuniteto pablogėjimą.

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 19:49 Abrikosų vaisiai stiprina sveikatą ir padeda įveikti daug sunkių negalavimų
Abrikosai gali padėti atsikratyti daugelio sunkių negalavimų, pailginti gyvenimą. Pavyzdžiui, dauguma Pakistano Hunzos slėnio gyventojų, kurie valgo daug abrikosų, yra ilgaamžiai. Vidutinė jų gyvenimo trukmė yra 90 metų, bet dauguma sulaukia ir 100-120 metų....

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 18:59 Gamta gydo: nervus, atipinius simptomus, pilvo pūtimą, sąnarių skausmą

Trišakio nervo peršalimo neuralgija. Kai tik prisimenu, net krūpteliu. Stiprių skausmų priepuolius, kai atrodo, kad visas pasaulis nebemielas, teko patirti ir man Priežastis - stiprus peršalimas: perpūtė maršrutiniame taksi per karštį.

...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 17:55 Labai neįprastas NSO skrido virš Šiaurės Vokietijos ir Olandijos

Ankstų rugsėjo 22 dienos rytą Europos kosmoso agentūros kameros aptiko kažką stulbinančio ir neįprasto. Tačiau ESA greitai pateikė paaiškinimą, kas nutiko, ir tikina, kad tai tik meteoritas. Ar kada nors jūs matėte “akmenį iš kosmoso“, kuris skrieja virš horizonto, po to vėl įgyja auk...

Skaityti daugiau