Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Vasario » 7

Cheminių medžiagų gamintojai slepia faktus apie ryšį su vėžiu

Cheminių medžiagų gamintojai užblokavo svarbų pranešimą apie formaldehido pavojingumą - šios medžiagos esama statybinėse medžiagose, pvz., faneroje ir putų pavidalo šilumos izoliacijoje. JAV aplinkosaugos agentūra (The U.S. Environmental Protection Agency - EPA) delsia paskelbti tyrimus, kurie dabar sieja formaldehidą su leukemija, taip pat kitomis vėžio rūšimis.

Vadovaujantys EPA pareigūnai atsisakė peržiūrėti šį tyrimą, o tai reiškia, kad jis nebus publikuojamas, - taip nutiko po to, kai srities atstovai iš Amerikos chemijos tarybos (The American Chemistry Council-ACC) darė intensyvų spaudimą.

Formaldehidas jau anksčiau buvo siejamas su įvairiomis vėžio formomis, tačiau taryba ypač nerimavo dėl naujausių įrodymų, kurie liudija, kad formaldehidas gali sukelti leukemiją (kraujo vėžį).

Formaldehidas, leukemija, vėžys, medicina, farmakedonas

Naujienų agentūra Reuters, kuri aptiko šį delsimą, įtaria, kad spaudimu užsiėmė kaip tik Baltieji rūmai, kurie visada palaiko verslininkus. Jie jau anksčiau kritikavo Aplinkosaugos agentūrą dėl pranešimo, kurį EPA paskelbė dėl geriamojo vandens taršos. Agentūra informavo, kad geriamajame vandenyje esama chemikalų dalelių, kurie naudojami gaminant tefloną ir ugniai atsparius gaminius. Tada EPA tai pat blokavo tyrimo publikavimą, nes Baltųjų rūmų atstovas pasisakė, jog tai būtų „sukėlę viešųjų ryšių košmarą".

JAV aplinkosaugos agentūra rengė minėtą paskutinį pranešimą 8 metus. Prieš tai JAV nacionalinė mokslų akademija (The National Academy of Sciences) jį kritikavo dėl nesugebėjimo parodyti „tiesioginio ryšio" tarp formaldehido ir leukemijos, nors ir sutiko, kad ši cheminė medžiaga galėtų sukelti nosies ir gerkles vėžį.

Formaldehidas, leukemija, vėžys, medicina, farmakedonas

Kai sausio menesį EPA pristatė tyrimo juodraštį, ACC pareiškė, kad ryšio su leukemija „negalima moksliškai įrodyti".

Reuters, 2018-05-25

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau