Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (195) Komentarų: (0) (07.02.2019 - 21:15)

Cheminių medžiagų gamintojai slepia faktus apie ryšį su vėžiu

Cheminių medžiagų gamintojai užblokavo svarbų pranešimą apie formaldehido pavojingumą - šios medžiagos esama statybinėse medžiagose, pvz., faneroje ir putų pavidalo šilumos izoliacijoje. JAV aplinkosaugos agentūra (The U.S. Environmental Protection Agency - EPA) delsia paskelbti tyrimus, kurie dabar sieja formaldehidą su leukemija, taip pat kitomis vėžio rūšimis.

Vadovaujantys EPA pareigūnai atsisakė peržiūrėti šį tyrimą, o tai reiškia, kad jis nebus publikuojamas, - taip nutiko po to, kai srities atstovai iš Amerikos chemijos tarybos (The American Chemistry Council-ACC) darė intensyvų spaudimą.

Formaldehidas jau anksčiau buvo siejamas su įvairiomis vėžio formomis, tačiau taryba ypač nerimavo dėl naujausių įrodymų, kurie liudija, kad formaldehidas gali sukelti leukemiją (kraujo vėžį).

Formaldehidas, leukemija, vėžys, medicina, farmakedonas

Naujienų agentūra Reuters, kuri aptiko šį delsimą, įtaria, kad spaudimu užsiėmė kaip tik Baltieji rūmai, kurie visada palaiko verslininkus. Jie jau anksčiau kritikavo Aplinkosaugos agentūrą dėl pranešimo, kurį EPA paskelbė dėl geriamojo vandens taršos. Agentūra informavo, kad geriamajame vandenyje esama chemikalų dalelių, kurie naudojami gaminant tefloną ir ugniai atsparius gaminius. Tada EPA tai pat blokavo tyrimo publikavimą, nes Baltųjų rūmų atstovas pasisakė, jog tai būtų „sukėlę viešųjų ryšių košmarą".

JAV aplinkosaugos agentūra rengė minėtą paskutinį pranešimą 8 metus. Prieš tai JAV nacionalinė mokslų akademija (The National Academy of Sciences) jį kritikavo dėl nesugebėjimo parodyti „tiesioginio ryšio" tarp formaldehido ir leukemijos, nors ir sutiko, kad ši cheminė medžiaga galėtų sukelti nosies ir gerkles vėžį.

Formaldehidas, leukemija, vėžys, medicina, farmakedonas

Kai sausio menesį EPA pristatė tyrimo juodraštį, ACC pareiškė, kad ryšio su leukemija „negalima moksliškai įrodyti".

Reuters, 2018-05-25

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar