Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Vasario » 19

Datulės – gerina virškinimą, sureguliuoja kraujospūdį

Jau net prieš tūkstančius metų, kuomet atrastos datulės, buvo neabejojama jų teikiama nauda ir gydomosiomis savybėmis. Manoma, kad datulės kilo iš dabartinės Irako teritorijos, taip pat yra šaltinių, rodančių, jog Senovės Egipte buvo gaminamas datulių vynas.

Dėl prekybos datulės galiausiai nukeliavo į pietvakarių Aziją, Ispaniją, šiaurinę Afriką, o vėliau buvo nuvežtos ir į Meksiką, bei Kaliforniją. Šiandien ji tebėra vienas iš svarbiausių Vidurio Rytų virtuvės ingredientų. Nors visame pasaulyje yra mažiausiai 30 datulių rūšių, jos dažniausiai skirstomos į tris plačias rūšis – minkštą, pusiau sausą ir sausą, o jų diferencijavimas atliekamas atsižvelgiant į gliukozės, sacharozės ir fruktozės kiekį.

datulės, mityba, sveikata, virškinimas, kraujospūdis, kraujo spaudima

Datulės yra ne tik skanios, bet ir naudingos:

Jose gausu antioksidantų. Visose datulėse, šviežiose arba džiovintose, yra įvairių rūšių antioksidantų. Šviežiose datulėse yra antocianidinų ir karotenoidų, o džiovintose datulėse yra polifenolių – kaip ir žaliojoje arbatoje. Antocianidai ir karotenoidai stiprina kraujagysles, gerina naktinį regėjimą, polifenoliai kovoja su infekcijomis, vėžiu, stiprina imuninę sistemą.     

Padeda sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Diabeto ligų tyrinėtojai įrodė, kad datulės daro mažą glikemijos poveikį. Tai reiškia, kad datulių valgymas atskirai arba su maistu gali padėti 2 tipo diabetu sergantiems žmonėms suvaldyti cukraus ir riebalų kiekį kraujyje. Rekomenduojama suvalgyti 6-8 datules.   

Gali padėti sumažinti kraujospūdį. Suvalgius įprastą datulių porciją (6-8 datules), žmogus gauna apie 80 miligramų magnio, būtino mineralo, kuris padeda išsiplėsti kraujagyslėms. Tyrimai rodo, kad 370 miligramų magnio gali reikšmingai sumažinti kraujo spaudimą, tačiau išgėrus, pavyzdžiui, papildus, kuriuose yra tokia didelė dozė vienu metu, dažnai viduriuojama. Datulės yra vienas žmogui patogiausių ir veiksmingiausių produktų, kuriuos galima vartoti, siekiant papildyti magnio atsargas organizme ir palaikyti sveiką kraujospūdį.

Datulėse yra visi vitaminai, reikalingi sklandžiai smegenų veiklai. Vienoje mažoje datulėje yra daugiau nei du miligramai cholino, B grupės vitamino, kuris yra acetilcholino, atminties neuromediatoriaus, komponentas. Didesnis cholino vartojimas susijęs su geresne atmintimi, taip pat su geresniais rezultatais mokantis. Tai yra pagrindinė maistinė medžiaga vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems gresia Alzhaimerio liga. Taip pat, datulėse esantys vitaminai: A ir C, pakelia energijos lygį. Jose gausu ir geležies, kurios trūkumas gali sukelti nuovargį, sutrumpėjusį kvėpavimą ir skausmą krūtinės srityje.

Padeda palaikyti kaulų masę. Tyrimai rodo, kad kaulų nykimu (osteopenija – kai nustatomas mažesnis nei norma tiriamasis kaulų tankis), sergantiems, ypač moterims po menopauzės, galima sumažinti padidinus kalio suvartojimą. Per vieną džiovintą datulę gaunama beveik 140 miligramų šios vertingos maistinės medžiagos. Mokslininkai mano, kad didelis kalio vartojimas apsaugo kaulų masę, nes sumažėja per inkstus išskiriamo kalcio kiekis.

Skatina virškinimą. Dėl didelio skaidulų kiekio datulės rekomenduojamos rekomenduojamas tiems, kurie turi problemų dėl vidurių užkietėjimo.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.03.2020 laikas 18:06 Pas Didžiosios Britanijos Karaliene Aptiktas COVID-19

Karalienė Elžbieta II gavo teigiamą rezultatą COVID-19. Šią šokiruojančią naujieną Bekingemo rūmai patvirtino praėjus kelioms minutėms po to, kai ministras pirmininkas Borisas Džonsonas (Boris Johnson) paskelbė turįs teigiamą koronaviruso rezultatą

...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 14:44 Seksas Ir Koronavirusas: Ar Tai Nepavojinga?
Daugybėje šalių įvestas karantinas, milijonai žmonių yra priversti užsidaryti namie, todėl nenuostabu, kad tiek poros, tiek vieniši žmonės svarsto, ką koronavirusas reiškia jų lytiniam gyvenimui, rašoma theguardian.com. Turėdami tai omenyje, trijų skirtingų ekspertų paklausėme penkių pačių aktualiau...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 11:59 Panašu, Kad Naujoji Pasaulio Tvarka Prasideda

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Braunas (Gordon Brown) paragino pasaulio lyderius sukurti laikiną globalios vyriausybės formą, kad būtų įveikta dviguba medicininė ir ekonominė krizė, kurią sukėlė COVID-19 pandemija.

...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 07:06 Kovoti Su Virusais Padės Česnakas
Lietuvoje ir kitose valstybėse dėl koronaviruso paskelbta nepaprastoji padėtis. Kad neužsikrėstų ar neužkrėstų kitų, žmonėms gali tekti ištisas savaites praleisti namuose. Todėl reikia apsirūpinti ne tik kruopomis, kitais ilgo galiojimo maisto produktais, bet ir vienu galingiausių prieskonių, saugan...

Skaityti daugiau

27.03.2020 laikas 23:29 Unikalus Jaunystės Receptas: Visiškas Organizmo Atnaujinimas
Tikriausiai visi girdėjote apie daigintus kviečius. Dygimo dieną vandenyje kviečių gyvybingumas padidėja 100 kartų. Tačiau tik keli žmonės žino apie unikalų sudygusių graikinių riešutų receptą, kurio gyvybingumas per 2 savaites, sudygstant vandenyje, padidėja 1000 kartų!...

Skaityti daugiau

27.03.2020 laikas 22:09 Ar 5G tinklas veikia, kaip ligų greitintuvas?
Yra susirūpinimas, kad UK gali stipriai nukentėti nuo koronaviruso dėl 5G tinklo dislokavimo, teigia sąmokslo teoretikai. Šiuo metu visoje Britanijoje ir šiaurės Airijoje užregistruoti 3983 patvirtinti COVID-19 atvejai. Liga greitai išplito nuo tada, kai ji pirmą kartą buvo aptikta 2020 m. sausio 31...

Skaityti daugiau