Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2023 » Kovo » 14

FDA liepė plastikos chirurgams įspėti pacientus apie VĖŽIO RIZIKĄ, susijusią su krūtų implantais

FDA liepė plastikos chirurgams įspėti pacientus apie VĖŽIO RIZIKĄ

Kai kurios moterys krūtų implantus įsideda tik dėl kosmetinių priežasčių, tačiau kitos gali rinktis medicininę krūtų atstatymo procedūrą po vėžio operacijos.

Šiame straipsnyje gali būti teiginių, atspindinčių autoriaus nuomonę

Nepriklausomai nuo priežasties, Maisto ir vaistų administracija (FDA) vėl nurodė plastikos chirurgams įspėti savo pacientus apie vėžio riziką, susijusią su krūtų implantais.

Įdomu: Svarbi žinia: "Pfizer" kovidų dūris sukelia nevaisingumą

Krūtų implantai ir odos vėžio rizika

FDA jau anksčiau įspėjo visuomenę, kad krūtų implantai gali sukelti tam tikros rūšies odos vėžį ir vėžį, kuris pažeidžia imuninę sistemą.

Remiantis neseniai FDA paskelbtu atnaujintu saugos įspėjimu, nuo 2022 m. rugsėjo mėn. užregistruotų plokščialąstelinės karcinomos (angl. squamous cell carcinoma, SCC) atvejų skaičius krūties implantais sergančioms pacientėms padidėjo beveik dvigubai - nuo 10 pranešimų iki 19.

SCC yra odos vėžio rūšis. FDA įspėjo, kad buvo pranešta apie tris mirties atvejus dėl šios ligos. Nors FDA teigė, kad krūties implantais sergančių pacienčių odos vėžio atvejai yra reti, agentūra taip pat pripažino, kad nežino, kodėl jie pasitaiko.

Remiantis duomenimis, SCC susiformuoja randiniame audinyje aplink krūties implantą, dar vadinamame kapsule, po operacijos.

Paprastai SCC nėra mirtinas, tačiau kai kurie atvejai gali kelti pavojų gyvybei. Kasmet Amerikoje diagnozuojama mažiausiai 1,8 mln. plokščialąstelinės karcinomos atvejų.

Įdomu: Valgykite vabalus: stebėkite didelio didinimo vikšrų užkandžius, vikšrų miltus ir viso vikšro mikroskopijos nuotraukas iš laboratorijos

Negydoma plokščialąstelinė karcinoma gali išplisti į kitas kūno dalis. Tačiau jei SCC aptinkama anksti, išgyvenamumas siekia 99 proc.

Deja, SCC išplitus už odos ribų, penkerių metų išgyvenamumo rodiklis sumažėja iki mažiau nei 50 proc.

FDA įspėjime agentūra pridūrė, kad šie vėžiniai susirgimai nėra tokie patys kaip su krūties implantais susijusi anaplastinė didelių ląstelių limfoma (BIA-ALCL), t. y. vėžio tipas, kurį, kaip jau žinoma, sukelia krūties implantai.

FDA įspėjo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus, kad jie, kalbėdami su pacientėmis, kurios įsidėjo arba ketina įsidėti krūties implantus, turėtų būtinai "įtraukti informaciją apie SCC ir įvairias limfomas kapsulėje aplink krūties implantą".

Agentūra taip pat nurodė, kad apie visus vėžio atvejus kapsulėje aplink krūties implantą būtina pranešti FDA.

Daugumos pranešimų apie SCC atvejus duomenimis, pacientės patiria krūtų patinimą ir skausmingas krūtis. Kiti simptomai, apie kuriuos pranešta, buvo gumbai ir odos spalvos pokyčiai.

Kai kurios pacientės taip pat pranešė, kad implantus turėjo iki 42 metų, kol joms išsivystė SCC arba kitų tipų limfoma.

Kiti su krūtų implantais susiję pavojai sveikatai

Pacientėms krūtų implantai naudojami siekiant padidinti krūtų dydį atliekant krūtų didinimo operaciją. Kiti gali norėti pakeisti dėl vėžio ar traumos pašalintą krūties audinį arba netinkamai išsivysčiusį audinį.

Įdomu: Išnagrinėtos ir paaiškintos 4 šokiruojančios cigaretėse esančios sudedamosios dalys

Remiantis duomenimis, krūtų didinimas yra labiausiai paplitusi kosmetinė chirurginė procedūra Amerikoje. 2018 m. buvo atlikta daugiau nei 313 000 krūtų operacijų, o tai reiškia, kad nuo 2000 m. jų skaičius padidėjo 48 proc.

Gydytojai iškėlė hipotezę, kad tekstūrinis implantų paviršius gali paskatinti kai kurių moterų imuninę sistemą reaguoti tokiu būdu, kuris sukelia vėžį.

Tačiau, remiantis naujausiais FDA atnaujintais duomenimis, SCC atvejų nustatyta ir moterims, kurioms diagnozės nustatymo metu buvo naudojami lygūs implantai.

Per pastaruosius kelerius metus buvo stengiamasi informuoti pacientus apie daugelį pavojų sveikatai, susijusių su krūtų implantų įsriegimu. Gydytojams taip pat buvo nurodyta supažindinti pacientus su sveikatos problemomis, kad jie turėtų galimybę atšaukti procedūrą.

BIA-ALCL, arba krūties implanto liga, dažnai būna implantą supančiame audinyje. Tačiau ji gali išplisti ir į kitas jūsų kūno limfinės sistemos dalis, pavyzdžiui, limfmazgius.

Pagrindiniai krūties implanto ligos simptomai yra šie:

  • Skysčio susikaupimas aplink krūties implantą.
  • Nuolatinis patinimas arba skausmas aplink krūties implantą gali atsirasti užgijus chirurginiam pjūviui arba net praėjus keleriems metams po implantų įdėjimo.
  • Kapsulinė kontraktūra gali sukelti gumbelį po oda arba storą randą aplink krūties implantą. Dėl to krūtys gali atrodyti deformuotos.

Kitų krūtų implantų komplikacijų simptomai gali būti įvairūs. Infekcija yra viena iš komplikacijų, susijusių su BIA-ALCL, todėl labai svarbu gydyti bet kokias atsiradusias krūtų implantų komplikacijas.

Įdomu: VAERS rodo, kad nuo mRNA įdiegimo persileidimų ir negyvų gimusių kūdikių padaugėjo 4070 proc.

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei pajutote bet kurį iš toliau išvardytų simptomų:

Pasikeitė krūtų forma ar spalva
Išskyros
Karščiavimas
Skausmas
Paraudimas
Patinimas

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite gydytoju. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.03.2023 laikas 09:08 Štai 16 priežasčių, kodėl juodųjų sėklų aliejus vadinamas "vaistu nuo visko, išskyrus mirtį"
Vis daugiau mokslinių tyrimų rodo, kad Nigella sativa, dar vadinama juodosiomis sėklomis, yra galingas "vaistas nuo visko, išskyrus mirtį", kaip apie šį vaistinį maistą sakydavo senovėje.

Skaityti daugiau

28.03.2023 laikas 08:13 Šie Zodiako ženklai nemoka meluoti: juos lengva pastebėti
Astrologai pasakoja, kad kai kurie Zodiako ženklai visiškai nemoka apgaudinėti. Po šiais ženklais gimę žmonės nemoka meluoti, juos galima lengvai išvesti iš kantrybės. Kas nesugebės apgauti - skaitykite toliau.

Skaityti daugiau

28.03.2023 laikas 07:47 Sutartis patvirtina, kad JAV vyriausybė gavo 400 mln. dolerių iš pagrindinio COVID-19 vakcinos gamintojo

JAV vyriausybė paskelbė licencijavimo sutartį, kurią sudarė su vakcinos gamintoja "Moderna", tačiau atsisakė patvirtinti daugelį mokėjimo detalių.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

28.03.2023 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Įpilkite mineralinio vandens į maltos mėsos maltinukus ir būsite nustebinti rezultatais
Putojantis mineralinis vanduo gali padėti išspręsti problemą, su kuria susiduria daugelis virėjų, - per sausus arba kietus kotletus.

Skaityti daugiau

26.03.2023 laikas 19:47 Receptai | Patiekalai Ką dėti į tešlą, kad blynai neplyštų: paprasti ingredientai
Saldūs ir kvapnūs blyneliai - puikus pasirinkimas pusryčiams ar desertui. Tačiau svarbu užtikrinti, kad blynai apverdami nesuliptų, nesudegtų ir nesuplyštų.

Skaityti daugiau

23.03.2023 laikas 23:21 Receptai | Patiekalai «Tai patys skaniausi pyragaičiai, kokius esu valgęs - nuo šiol visada juos gaminsiu taip»: bulvių pyragėliai (mano geriausias receptas)
Dabar bulvių pyragėlius gaminu tik pagal šį receptą - skanius, kvapnius, su švelniu įdaru. Juos lengva pagaminti iš pačių paprasčiausių produktų. Man tai pats geriausias receptas. Dalijuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau