Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gruodžio » 28

Išveisti Pomidorai, Augantys Kaip Puokštės

Ūkininkai netrukus galės auginti kaip vynuoges kekėmis susibūrusius pomidorus ūkininkų sandėliuose, ant dangoraižių stogų ar net kosmose. Tai yra, jei nauji genetiškai modifikuoti vaisiai pasirodys tokie pat vaisingi, kaip ir pirmoji partija.

Panaudoję tris konkrečias genų mutacijas ir jas tinkamai pareguliavę, mokslininkia gali paversti pomidorus itin kompaktiškais krūmeliais, idealiai tinikančiais miesto žemdirbystėje. Vos dvi iš šių mutacijų (intarpas kairėje) sutrumpina vijokliškus lauke auginamų pomidorų stiebus, bet esant vsioms trims (intarpas dešinėje), pomidorų vaisiai susitelkia į kekes, kaip vynuogės. Tyrėjai nukarpė augalų lapus, kad geriau matytųsi nauji pomidorai.

Publikuotą naujausiuose Nature Biotechnology numeriuose techniką Lippmanas tobulina ir viliasi įkvėpti išbandyti ją su kitais vaisius vedančiais augalais, tarkime, kiviais. Lippmanas tikras, kad sumažinus augalus ir sutrumpinus derliaus nokimą, žemės ūkis gali pasiekti naujas aukštumas.

„Galiu pasakyti, kad NASA mokslininkai mūsų naujais pomidorais susidomėjo,“ sakė Lippmanas.

„Jų puiki nedidelė forma, skonis geras, bet, žinoma, visa tai priklauso nuo asmeninių preferencijų,“ sakė jis.

Nors pirmajame erdvėlaivyje į Marsą nuosavo ūkio veikiausiai nebus, astronautai savo daržininkavimo gebėjimus su urbanizuotais kosminiais pomidorais galėtų išbandyti.

Nuotrauka: ©Lippman lab/CSHL, 2019

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.02.2020 laikas 09:15 Kovos būdas su antro tipo HERPES virusu

Yra toks nemalonus gamtos kūrinėlis, kurį medikai vadina antro tipo herpes virusu, plintančiu ir  negerumus sukeliančiu žmogaus genitalijų srityje. Įprastai virusas “miega” kažkur stuburo smegenyse, bet kartais dėl peršalimo ar streso hormonų “nubunda” ir keliauja lin...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 23:05 Natūralus gėrimas, kaip išvengti cistito

Taigi, kaip galima užkirsti kelią ir pabandyti natūraliu išsigydyti cistitą? Dėl natūraliu būdu norintiems įveikti cistitą, ypač jei mes kenčiame chroniškai, turime vengti kai kurių maisto produktų ir įpročių.

...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 21:14 Paprastas Būdas Išliktyti Šviežius Bananus

Užkandžių pakavimas vaikams į mokyklą, gali pasirodyti esąs gana didelis iššūkis - ypač bandant įtikti vaikams ir įsitikinant, kad jie valgo maistingą maistą.

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 15:05 Sužinok, kurių produktų laikymo terminas beveik begalinis

Distiliuotas baltasis actas. Jį galima vartoti prieš valgį, jei abejojate jo šviežumu. Pats actas gali būti laikomas metų metus ir negenda. Medus Šis produktas tarnaus jums iki pat mirties. Bičių darbas ir jo magiška sudėtis daro savo darbą. Cukrus meduje sugeria drėgmę

...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 08:00 Ar Maldos stiprina mus fiziškai?
Krikščionys dažnai sako vienas kitam: „AŠ melsiuos už tave!“ Bet krikščionys dažnai yra aštriai kritikuojami dėl tikėjimo Dievu ir tokių svarbių dalykų kaip jų sveikata patikėjimu antgamtiniam gydytojui. Jie nori melstis vienas už kitą. O viskas todėl, kad dar nuo neatmenamų laikų egzistuoja viena...

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 20:37 Jolanta Blažytė: Kaškas Sėja Panika?

„Būsime 5G technologijos diegimo lyderiai“, - garsiai ištrimituoja mūsų tautos išrinktieji ir tyliai „prakiša“ sveikatos apsaugos ministro įsakymą, leidžiantį Lietuvoje elektromagnetinės taršos normas padidinti 10 kartų. Čia pat pasipila reklaminės „fanfaros“ a...

Skaityti daugiau