Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2023 » Kovo » 28

Sutartis patvirtina, kad JAV vyriausybė gavo 400 mln. dolerių iš pagrindinio COVID-19 vakcinos gamintojo

Sutartis patvirtina, kad JAV vyriausybė gavo 400 mln. dolerių

Slaugytoja užpildo švirkštą su Moderna COVID-19 vakcina. (Sergio Flores/Getty Images)

JAV vyriausybė paskelbė licencijavimo sutartį, kurią sudarė su vakcinos gamintoja "Moderna", tačiau atsisakė patvirtinti daugelį mokėjimo detalių.

Sutartyje patvirtinta, kad "Moderna" sutiko sumokėti JAV Nacionaliniam sveikatos institutui (NIH) už spyglių baltymo technologijos, kurią bendrovė įtraukė į savo COVID-19 vakciną, licenciją.

Bendrovė "Moderna" ne vienerius metus priešinosi pripažinti vyriausybinių mokslininkų darbą, susijusį su spyglių baltymu, tačiau 2021 m. pabaigoje nusileido ir apie sutartį pranešė per vasario 23 d. vykusį pokalbį dėl pelno.

Bendrovė "Moderna" teigė, kad pagal sutartį Nacionaliniam alergijos ir infekcinių ligų institutui (NIAID), kuris yra NIH dalis, skyrė 400 mln. dolerių "kompensacinį mokėjimą".

Naujai atskleistoje sutartyje teigiama, kad "Moderna" sumokės NIH "neįskaitomą ir negrąžinamą keturių šimtų milijonų JAV dolerių autorinį atlyginimą".

Dalys, kurios patvirtintų "Moderna" pareiškimą, kad bendrovė mokės "mažą vienženklį autorinį atlyginimą" už būsimus COVID-19 vakcinų pardavimus, yra redaguojamos.

Sutartyje, kurios apimtis 34 puslapiai, pagrindinės dalys, susijusios su būsimais autoriniais atlyginimais, yra redaguotos.

Pavyzdžiui, viename skirsnyje rašoma: "Licencijos turėtojas sutinka mokėti NIAID uždirbtus autorinius atlyginimus už grynąjį pardavimą... kaip nurodyta toliau". Tačiau likusi skirsnio dalis redaguojama.

Laikraštis "The Epoch Times" gavo sutartį pagal Informacijos laisvės įstatymą.

NIH nurodė, kad redagavimas grindžiamas įstatymo išimtimi, leidžiančia agentūroms neatskleisti "komercinių paslapčių ir komercinės ar finansinės informacijos, gautos iš asmens ir privilegijuotos ar konfidencialios".

"Jie suredagavo honorarus, nors apie juos buvo paskelbta spaudoje", - elektroniniu paštu laikraščiui "The Epoch Times" sakė ne pelno siekiančios organizacijos "Knowledge Ecology International" direktorius Džeimsas Lovas (James Love). "Įprasta, bet [išplepėti] redaguoti autorinius atlyginimus už derybų būdu gautą licenciją dėl valstybinio patento."

Sutartyje pateikta neredaguojama informacija patvirtino, kad "Moderna" sutiko mokėti NIH autorinius atlyginimus prieš įsigaliojant sutarčiai 2022 m. pabaigoje: "minimalų metinį autorinį atlyginimą", "uždirbtus autorinius atlyginimus" ir "lyginamuosius autorinius atlyginimus".

Sutartį 2022 m. gruodžio 14 d. pasirašė Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto Technologijų perdavimo ir intelektinės nuosavybės biuro direktorius Michaelas Mowattas ir "Moderna" vyriausioji teisininkė Shannon Klinger (Shannon Klinger).

Mokėjimai apimtų autorinį atlyginimą per 60 dienų po to, kai vyriausybės pareigūnai pateiks "pagrįstą išsamų rašytinį pareiškimą ir prašymą" dėl sumos, "lygiavertės proporcingai anksčiau NIAID apmokėtų nekompensuotų patentų išlaidų daliai".

Moderna iš savo COVID-19 vakcinų pandemijos metu uždirbo beveik 37 mlrd. USD pajamų iš šių vakcinų 2023 m. Ji prognozuoja 5 mlrd. Tiek "Moderna", tiek "Pfizer" gavo didžiules vyriausybines sutartis dėl savo vakcinų, kurios padėjo kurti ir gaminti.

Akcijų nuosavybė

NIH dalijasi "Moderna" panaudotos dygliuotojo baltymo technologijos nuosavybe su Skripso tyrimų instituto ir Dartmuto universiteto Geiselio medicinos mokyklos mokslininkais. Abu jie sutartyje įvardyti kaip partneriai.

Nors iš sutarties neaišku, kokias konkrečias pajamas partneriai gaus iš "Moderna", Dartmutas anksčiau teigė, kad pagal sutartį uždirbs pinigų.

Autorius: Zachary Stieber iš The Epoch Times,

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1
Įdomu, kiek gavo Lietuva... ar jie tokie yra smulki, kad tai darė dėl savo ego...
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:52 Laiškas dukrai. Brangi dukrele. Ateis diena, kai aš pasensiu – ir tuomet būk kantri ir pasistenk suprasti mane…

Ateis diena, kai aš pasensiu – ir tuomet būk kantri ir pasistenk suprasti mane. Jei išsiterliosiu maistu, jei negalėsiu apsirengti be tavo pagalbos, būk kantri. Atmink, kiek daug valandų aš sugaišau, kol šito mokiau tave.

...

Skaityti daugiau