Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Spalio » 19

Kada nugarą šildyti pavojinga

Tarp mano pažįstamų sklando nuomonė - jei suskaudo juosmenį, iškart jį pašildyti, t y. patepti kokiu nors šildančiu tepalu ir apvynioti vilnone skara, įlįsti į karštą vonią arba, jei yra galimybė, nueiti į pirtį ir gerai pasikaitinti. Aš ir pats taip pat galvojau. Reikia pripažinti, kad šios priemonės ne kartą gerai padėjo. Pasidarbuoji kaip reikiant darže, panešioji žemes ar lentas, tai vakare nugarą ir laužia. Iškūreni pirtelę, pasiimi ąžuolų ar kadagių vantą, gerai paplaki per raumeniukus, paskui į lovą - o ryte vėl žvalus ir sveikas kaip ridikas. Tačiau, kaip paaiškėjo, toli gražu ne visada tokie pakaitinimai būna naudingi.

Vasaros pradžioje man taip susuko nugarą, nors tu kauk. Tiesą sakant, iki tol radikulito niekada neturėjau, tik, kalbant medicinos kalba, raumenų spazmus. Gydant juos, šiluma padeda labai gerai. Aš iškart, kaip visada, nuėjau į pirtelę, žmona mane gerai iškaitino, paskui patepė pipiriniu tepalu.

Iš pradžių pasidarė lengviau, truputį pasistengęs galėjau net išsitiesti. Atsiguliau į lovą, o ryte nebegalėjau atsikelti - stuburas visai «nebenorėjo» išsitiesti, nuo bet kokio judesio skaudėjo baisiai. Juosmuo buvo karštas, raudonas, palei stuburą - kažkoks pabrinkimas. Išgėriau nuskausminamųjų bet ne ką tepadėjo.

Paskambinau žentui, atvažiavo, atsargiai paguldė mane ant užpakalinės automobilio sėdynės ir nuvežė pas gydytoją.

Ten padarė kelias injekcijas, kad nors kiek palengvėtų juosmeniui. Neurologas visą paskaitą man perskaitė apie tai, kaip pavojinga šildyti juosmenį, sergant ūminiu radikulitu.

Bet kokia šiluma, juo labiau karštis, sustiprina uždegimą ir pabrinkimą, kuris spaudžia nervų šakneles. Tokiais atvejais gydytis galima tik padėtimi - atsigulti patogia poza, kuri atpalaiduoja juosmenį, naudojant volelius. Trumpam galima uždėti ledo, jis sumažins pabrinkimą.

Tepalus naudoti ne šildančius, o su priešuždegiminiais vaistais, pvz. ibuprofenu arba diklofenaku. Jokių judesių per jėgą. Jei viską daryti tinkamai ir iškart, ūminis uždegimas turėtų praeiti po 1-2 dienų.

Šildyti juosmenį dėl radikulito galima, tik kai nėra ligos paūmėjimo, profilaktiškai, t.y. kai nėra skausmo, o oda nedega. O jei jau yra problemų su radikulitu, darbo metu reikia pašiltinti nugarą ir fiksuoti juosmenį diržais ar bent jau plačiu šaliku.

Šildyti negalima ir paūmėjus artritui, kai sąnariai ir taip būna pabrinkę ir karšti. Apskritai egzistuoja taisyklė - nekaitinti jokių uždegimų! Manau, tai turėtų žinoti kiekvienas, kad nenutiktų tokių nesusipratimų kaip man.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Sveiki, nesuspėjo o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 4
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.01.2021 laikas 13:05 Endokrinologas: „Skydliaukės problemos? Kiekvieną dieną būtinai suvalgykite bent po 1 trynį"
„Tu esi nusiteikusi isteriškai… Valgyk, dukra, dietinį kiaušinį“- bandė nuraminti vargšas karalius princesę iš animacinio filmo „Brėmeno muzikantai“. Ne veltui jis tikėjo maistine kiaušinių verte, nes skydliaukės ligų simptomai yra nervingumas, dirglumas ir depresija. Todėl kiaušinių valgymas yra vi...

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 21:59 Aš naudoju 2 kartus per metus ir praktiškai nesergu. Šį receptą naudoju jau antrą dešimtį metų ...
Garsaus akademiko Amosovo pasta: "Aš naudoju 2 kartus per metus ir praktiškai nesergu. Šį receptą naudoju jau antrą dešimtį metų ..." Nė viena sezoninė cholera manęs negriebę! Kada paskutinį kartą sirgau - nepamenu (vienos dienos peršalimas kas 2 metus nesiskaito) ......

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 21:10 Ilgalaikis kosulys pas vaiką. Padedame jūsų kūdikiui atsikratyti ligos!
Visos motinos žino, kaip sunku išgydyti savo mylimą vaiką nuo kosulio. Aš irgi tai žinau. Paprastai aš 3 kartus per dieną vaikui duodu kokių nors vaistų, o gydymas trunka 5 dienas. Vaikas lėtai atsigauna ir ilgai kosėja....

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 20:09 Tapo Žinoma. Pirmoji Informacija Apie COVID-21 Simptomus
2021 m. gruodžio mėn. PSO medicinos „šviesuoliai“ pranešė pasauliui apie naują COVID-19 padermę, dėl kurios visa Anglija buvo pakelta ant ausų, o paskui ir visą Europą. Tačiau žmonės, kurie dirba vietose, tai yra dirbantys EMS (greitosios medicinos pagalbos tarnyboje), dar rudenį įspėjo apie šį štam...

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 10:08 Vakcinos nuo COVID-19 ligos: kur tiesa, o kur melagiena?
Ką turime žinoti apie skiepus nuo COVID-19 ligos? Ar galima pasitikėti vakcinomis, kurios sukurtos per trumpą laiką? Kuo jos skiriasi nuo įprastų vakcinų? Ar skiepais galima žmones „sučipuoti“, kaip teigia antivakseriai?...

Skaityti daugiau

26.01.2021 laikas 12:57 Vienos skardos patiekalas - vištienos blauzdelės su kopūstais
Dar viena nuostabi idėja Jūsų pietums iš vištienos, gaminsime vienoje skardoje su kopūstais. Tai yra visiškai mano tipo patiekalas, nes vištienos blauzdeles aš labai mėgstu, kopūstus taip pat, todėl visus mėgstamus ingredientus sudėjusi į kepimo skardą pasigaminau nuostabius pietus....

Skaityti daugiau

26.01.2021 laikas 11:59 Kiaulienos Ir Ryžių Kukulaičiai Su Bulvėmis Orkaitėje
Kaip aš mėgstu tokius patiekalus, kai tupinėti aplink viryklę visai nereikia, kai tiesiog produktus sudedi į kepimo indą, o visą kitą darbą už tave atlieka orkaitė.

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 23:10 Scientists warn that global 5G rollout should be halted due to risks to public health
A scientist from the United Kingdom has warned that the rollout of 5G networks around the globe should be halted until the technology’s safety has been tested and proven.

Skaityti daugiau