- 19.10.2020
- 0.0 Reitingas
- 855 Peržiūros
- Komentarai
Tarp mano pažįstamų sklando nuomonė - jei suskaudo juosmenį, iškart jį pašildyti, t y. patepti kokiu nors šildančiu tepalu ir apvynioti vilnone skara, įlįsti į karštą vonią arba, jei yra galimybė, nueiti į pirtį ir gerai pasikaitinti. Aš ir pats taip pat galvojau. Reikia pripažinti, kad šios priemonės ne kartą gerai padėjo. Pasidarbuoji kaip reikiant darže, panešioji žemes ar lentas, tai vakare nugarą ir laužia. Iškūreni pirtelę, pasiimi ąžuolų ar kadagių vantą, gerai paplaki per raumeniukus, paskui į lovą - o ryte vėl žvalus ir sveikas kaip ridikas. Tačiau, kaip paaiškėjo, toli gražu ne visada tokie pakaitinimai būna naudingi.
Vasaros pradžioje man taip susuko nugarą, nors tu kauk. Tiesą sakant, iki tol radikulito niekada neturėjau, tik, kalbant medicinos kalba, raumenų spazmus. Gydant juos, šiluma padeda labai gerai. Aš iškart, kaip visada, nuėjau į pirtelę, žmona mane gerai iškaitino, paskui patepė pipiriniu tepalu.
Iš pradžių pasidarė lengviau, truputį pasistengęs galėjau net išsitiesti. Atsiguliau į lovą, o ryte nebegalėjau atsikelti - stuburas visai «nebenorėjo» išsitiesti, nuo bet kokio judesio skaudėjo baisiai. Juosmuo buvo karštas, raudonas, palei stuburą - kažkoks pabrinkimas. Išgėriau nuskausminamųjų bet ne ką tepadėjo.
Paskambinau žentui, atvažiavo, atsargiai paguldė mane ant užpakalinės automobilio sėdynės ir nuvežė pas gydytoją.
Ten padarė kelias injekcijas, kad nors kiek palengvėtų juosmeniui. Neurologas visą paskaitą man perskaitė apie tai, kaip pavojinga šildyti juosmenį, sergant ūminiu radikulitu.
Bet kokia šiluma, juo labiau karštis, sustiprina uždegimą ir pabrinkimą, kuris spaudžia nervų šakneles. Tokiais atvejais gydytis galima tik padėtimi - atsigulti patogia poza, kuri atpalaiduoja juosmenį, naudojant volelius. Trumpam galima uždėti ledo, jis sumažins pabrinkimą.
Tepalus naudoti ne šildančius, o su priešuždegiminiais vaistais, pvz. ibuprofenu arba diklofenaku. Jokių judesių per jėgą. Jei viską daryti tinkamai ir iškart, ūminis uždegimas turėtų praeiti po 1-2 dienų.
Šildyti juosmenį dėl radikulito galima, tik kai nėra ligos paūmėjimo, profilaktiškai, t.y. kai nėra skausmo, o oda nedega. O jei jau yra problemų su radikulitu, darbo metu reikia pašiltinti nugarą ir fiksuoti juosmenį diržais ar bent jau plačiu šaliku.
Šildyti negalima ir paūmėjus artritui, kai sąnariai ir taip būna pabrinkę ir karšti. Apskritai egzistuoja taisyklė - nekaitinti jokių uždegimų! Manau, tai turėtų žinoti kiekvienas, kad nenutiktų tokių nesusipratimų kaip man.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau