Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Kovo » 19

Kaip Coca-Cola "nusipirko mokslą", kad išsaugotų pelną

Sveiko gyvenimo būdo šalininkai atskleidė tiesą apie vieną Coca-Cola kampaniją, kurios užduotis buvo mažinti vis didėjantį nerimą dėl kompanijos gaminių vaidmens nutukimo epidemijoje.

Bendrovė sukūrė ir visiškai finansavo „nepriklausomą mokslinę" darbo grupę - Clobal Energy Balonce Network, kuri stengėsi pakeisti pačių įtakingiausių nuomonės formuotojų požiūrį į šį klausimą teorijomis apie tai, kad nutukimo tikroji priežastis esą judesių („energijos pusiausvyros") trūkumas.

coca-colola, sveikata, verslas, farmakedonas, medicina, korupcija

Coca-Cola mokėdavo mokslininkams ir akademinio rato atstovams, kurie „grodavo pirmu smuiku" darbo grupėje. Vienas iš finansavimo gavėjų buvo Simonas Singhas ir jo vadovaujama organizacija Sense About Science, kuri gavo 25 tūkst. USD. Mainais už tai organizacija turėjo stengtis paveikti visuomenėje vyraujančią nuomonę apie nutukimą ir nukreipti dėmesį nuo bendrovės gaminamų saldintų gėrimų.

JAV organizacija Right To Know taip pat išsiaiškino, kad besistengdama išsaugoti pelną bendrovė Coca-Cola bandė paveikti politikos kūrėjus, sveikatos priežiūros specialistus, sveikatos klausimais rašančius žurnalistus ir tinklaraštininkus. Bendrovė taip pat sukūrė interneto svetainę ir socialinių medijų platformas, kad platintų savo pranešimus, stengėsi sudaryti partnerystę
su pasaulinėmis organizacijomis, kurios galėtų palaikyti „energijos pusiausvyros" teoriją (pvz., Amerikos mitybos draugija).

Viešojoje erdvėje Clobal Energy Balance Network buvo vaizduojama kaip „patikimas ir sąžiningas agentas", nors vidinėje komunikacijoje Coca-Cola tai apibūdino kaip „ginklą", kuriuo bendrovė galėtų pakeisti visuomenėje vykstančių diskusijų kryptį, parengti naują veiklos taktiką ir didinti pelną. Savo vaidmenį atliko ir mokslininkai, kuriems už tai buvo mokama. Vienas iš jų net nepasigėdijo viešai teigti, jog „nėra įtikinamų įrodymų", kad greitieji užkandžiai ir saldinti gėrimai stimuliuotų nutukimą, nors tai visiška nesąmonė.

Clobal Energy Balance Network buvo uždaryta 2015 metais, ir Kolorado universiteto medicinos mokykla (The University of Colorado School of Medicine) grąžino bendrovei Coca-Cola 1 mln. USD dydžio dotaciją, kuri buvo numatyta jam sukurti. Nėra žinoma, ar Sense About Science grąžino gautas lėšas.

J Epidemiol Community Health, 2018-03-14

Mes grojame Jums 90s-eurodance RADIO NR. 1 LietuvojeKlausyk internetu visą parą ir bendrauk ...
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Čia galite rašyti savo paranormalų nutikimą, pranešimą spaudai, reklaminį straipsnį, istorijas, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!

Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar