- 14.03.2018
- 0.0 Reitingas
- 2050 Peržiūros
- Komentarai
Žmonės mėgsta diskutuoti apie tai, ar tikrai magnetinės audros mus veikia. Nuomonių yra labai įvairių. Visame pasaulyje jautrūs magnetinėms audroms yra 10 – 15 % žmonių. Didžiausi nukrypimai fizinėje būsenoje atsiranda, praėjus 24 – 48 valandoms po magnetinės audros.
Magnetinė audra yra greiti ir stiprūs pokyčiai magnetiniame Žemės lauke, atsirandantys, kai padidėja saulės aktyvumas. Tokie pokyčiai nepraeina be pėdsakų (poveikio mūsų planetos gyventojams): per magnetines audras gali sutrikti virškinimo, širdies ir kraujagyslių ligų rizika, centrinės nervų sistemos reakcijos sulėtėja, sumažėja darbingumas.
Atominiai sprogimai, reguliariai atsirandantys Saulėje, išmeta trumpųjų bangų elektromagnetinę spinduliuotę, kosminius spindulius ir plazmą link Žemės. Elektromagnetinė radiacija pasiekia Žemę per maždaug 8 minutes. Dalelės išprovokuoja tam tikrus svyravimus, kurie gali sukelti radijo ryšio sutrikimus.
Pavyzdžiui, per magnetines audras yra 50 – 55 % didesnė tikimybė, kad sergančiųjų išemine širdies liga sveikatos būklė pablogės negu kitomis dienomis. 25 – 27 % stenokardijos priepuolių gali atsirasti dieną prieš magnetines audras ir dar tiek pat – kitą dieną po jų. Kai kurie orų pokyčiams jautrūs žmonės patiria nerimą, yra emocingesni nei paprastai, jaučia fizinę įtampą, yra dirglesni, gali kamuoti nemiga.
Kai kurie žmonių tokiomis dienomis tampa agresyvesni, labiau linkę įsižeisti. Jiems sunkiau sekasi atlikti užduotis mokykloje, studijuoti, dirbti. Produktyvumas šiomis dienomis mažesnis. Žinoma, ne visus vienodai veikia magnetinės audros. Kai kurių iš jų organizmas į jas nereaguoja niekaip.
Kaip išgyventi magnetinę audrą? Prieš magnetinę audrą nepakenktų išgerti aspirino tabletę. Aspirinas skystina kraują ir sumažina nemalonius skausmo pojūčius. Tie, kurie jautriai reaguoja į saulės aktyvumą ir tuo metu tampa irzlesni, kenčia nuo galvos skausmų, galėtų iš anksto pavartoti natūralių, nervų sistemą raminančių priemonių, pavyzdžiui, valerijono lašų, žolelių arbatų. Iš tikrųjų įtemptus nervus dėl padidėjusio saulės aktyvumo gali nuraminti ir stiklinė vandens. Vandenį reikėtų gerti mažais gurkšneliais, neskubant.
Žmonės, sergantys širdies aritmija, išemine širdies liga, patyrusiems širdies priepuolį ar insultą, kai saulė yra aktyvesnė, reikia labai atidžiai laikytis gydytojų nurodymų ir visada šalia turėti vaistų. Daug žmonių galvoja, kad per magnetines audras geriausiai sėdėti namie. Tiesa yra ta, kad organizmui nėra jokio skirtumo, ar slėpsitės po antklode lovoje ar sėdėsite ant suoliuko kur nors parke. Iš tikrųjų gaivus oras lauke gali net padėti pagerinti savijautą – bus lengviau kvėpuoti, nevargins dusulys.
Jeigu sergama lėtinėmis ligomis, rekomenduojama stebėti savo sveikatos būklę ir nustatyti, kada jaučiamasi blogiausiai. Pavyzdžiui, jeigu jaučiamas pablogėjimas dieną prieš magnetinę audrą, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ir galbūt tomis dienomis vartoti papildomai vaistų. Be to, šiomis dienomis rekomenduojama sumažinti dienos kalorijų normą maždaug trečdaliu (ne daugiau nei 2000 kalorijų per dieną), riboti riebalų ir angliavandenių suvartojimą. Jautrumą magnetiniam saulės aktyvumui taip pat gali sumažinti pakankamas, 7 – 8 valandų, miegas kiekvieną naktį. Galima pradėti iš anksto grūdinti organizmą, apsipilant šaltu vandeniu, prausiantis po kontrastiniu dušu, lankantis pirtyse bei saunose.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau