- 09.04.2019
- 0.0 Reitingas
- 1237 Peržiūros
- Komentarai
Nors ir džiaugiamės sulaukę pavasario, tačiau šiuo metų laiku neretai pablogėja sveikata ir paūmėja lėtinės ligos. Pasak specialistų, žmogaus organizmas nemėgsta nestabilumo. Pavasarį dažnai keičiasi oro temperatūra ir oro slėgis, o neretai sulaukiame ir magnetinių audrų. Organizmas, kuriam pavasarį trūksta vitaminų, būna išsekęs, todėl jam reikia padėti.
Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė, gastritas bei kolitas
Patariama laikytis dietos, valgyti nedideliais kiekiais, bet dažnai -3-5 kartus per dieną ne žalio, o termiškai apdoroto maisto. Norėdami išvengti pilvo pūtimo nevartokite ankštinių kultūrų, saldžių gazuotų gėrimų ir šviežios juodos duonos bei razinų. Norėdami išvengti lėtinio kolito paūmėjimo, nevalgykite daug baltymų turinčio maisto (mėsos, žuvies, kiaušinių, sūrio, riešutų) valgykite be priedų, t.y. be košių, makaronų ir kt. Valgykite neskubėdami, kruopščiai sukramtydami maistą, kad jis į storąją žarną patektų gerai perdirbtas, nes kitaip maistas storojoje žarnoje pradės rūgti ir sukels pilvo pūtimą.
• Pavasarį naudinga gerti paprastosios jonažolės antpilo: 2 valgomuosius šaukštus džiovintų paprastųjų jonažolių užpilkite 0,5 litro verdančio vandens, pusę valandos pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, nukoškite. Taip paruošto antpilo pusė valandos prieš valgį patariama gerti po 1/2 stiklinės 5 kartus per dieną. Verta atminti, kad sergantiems hipertenzija paprastosios jonažolės antpilais reikia gydytis ypač atsargiai.
• Sergantiems enteritu ir enterokolitu yra naudinga gydytis ievos uogų preparatais. 10 g ievos uogų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, dangčiu uždengtą indą verdančio vandens vonelėje kaitinkite (bet ne užvirkite) 15-20 minučių, atvėsinkite, nukoškite. Taip paruošto antpilo patariama gerti po 1/2 stiklinės pusė valandos prieš
valgį.
• Sergantiems alerginiu kolitu naudinga gydytis granatų vaisių žievės nuoviru: 2 valgomuosius šaukštus sausų granatų vaisių žievės arba 2 valgomuosius šaukštus granatų grūdelių užpilkite 1 stikline verdančio vandens, ant silpnos ugnies kaitinkite pusę valandos, atvėsinkite, nukoškite. Šio šilto nuoviro patariama gerti po 2 valgomuosius šaukštus 2 kartus per dieną, 20 minučių prieš valgį. Šio nuoviro patariama gerti kursais - vieną savaitę gydytis, tada savaitės pertrauka ir t.t. Tokius gydymo kursus patariama kartoti 3 kartus.
Osteochondrozės gydymas
Pavasarį dažnai paūmėja lėtinė osteochondrozė - stuburo liga, kurios profilaktikai patariama mankštintis ryte ir dieną. Jei pradėjo kamuoti osteochondrozės skausmai, gydykitės kopūstų lapais. Kelis kopūstų lapus perplaukite šalto vandens srove. Jei kopūstų lapus perplausite karštu ar šiltu vandeniu, gydomojo poveikio nepajusite. Šaltus perplautus kopūstų lapus dėkite ant nuogo kūno, ant skaudamos vietos, uždenkite šilta medžiaga, apriškite šiltu šaliku ar rankšluosčiu palaikykite 6-10 valandų. Kompresus keiskite 2 kartus per dieną.
Kopūstų lapai mažina aukštą kūno temperatūrą, malšina skausmus, pagreitina kraujotaką ir stiprina imuninę sistemą. Kopūstų lapų kompresais patariama gydytis savaitę laiko.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau