Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2019 » Balandžio » 9

Kaip pasitikrinti sveikatą namuose?

Šie gana paprasti būdai sugaišins vos kelias minutes, tačiau padės laiku pastebėti sveikatos sutrikimus ir juos pradėti gydyti.

Akys

Tamsūs ratilai paakiuose gali atsirasti dėl 3 priežasčių:

1) dėl miego trūkumo;

2) metams bėgant, oda plonėja ir tampa skaidresnė, todėl poodinės kraujagyslės labiau matomos;

3 ) kraujagyslės yra pernelyg arti odos paviršiaus.

• Jei paakiai patamsėjo staiga, tai gali perspėti apie alergiją.

• Patinusi oda ir patinę paakiai - požymis, jog organizmas prastai šalina skysčių perteklių. Todėl stenkitės mažiau valgyti riebaus, sūraus, rūkyto ir kepto maisto.

Ką daryti?

Norėdami apsisaugoti nuo pajuodavusių paakių, akių niekada netrinkite rankomis, nes galite įnešti infekciją. Jei akis niežti, jas perplaukite nedidelės koncentracijos arbatžolių arbata.

Kūno lankstumo testas

Jei Jūsų kūnas yra lankstus, tai požymis, jog raiščiai ir sąnariai „dirba" gerai, todėl pavojus patirti raiščių ir sąnarių traumas - minimalus.

Atsisėskite ant grindų, ištieskite kojas, rankomis pabandykite pasiekti kojų pirštų galiukus. Kuo lengviau tai padarysite, tuo lankstesnis Jūsų kūnas.

Ką daryti?

Pasak specialistų, kūno lankstumą labiausiai lavina jogos ir mankštos pratimai bei plaukiojimas. Teigiama, jog vos 5 minutės fizinio krūvio per parą pastebimai sustiprina raumenis.

sveikata, sveikatos patikra, sveikatos patarimai

Cholesterolio lygis kraujyje

Plona balta linija apie akies vyzdį perspėja, jog kraujyje padidėjo žalingojo cholesterolio lygis. Dar viedėlės gelsvos dėmės ant akių vokų ir aplink akis.

Ką daryti?

Jei kraujyje padidėjęs cholesterolio lygis, būtina peržiūrėti valgiaraštį, mažiau valgyti riebaus ir kepto maisto, daugiau - vaisių, daržovių, ankštinių kultūrų ir rupaus malimo grūdų patiekalų.

Apie nagus

Apžiūrėjus rankų ir kojų nagus, galima nemažai pasakyti apie sveikatą. Pavyzdžiui, plonos skersinės linijos ar įtrūkimai pažymi tai, kad neseniai Jūs sirgote vidaus organų ligomis. Verta atminti, kad sergant nagai auga lėčiau, todėl atsiranda įtrūkimai ir juostelės.

• Kartais teigiama, jog baltos nagų dėmelės pažymi, jog organizme trūksta kalcio. Pasak specialistų, tai gali būti ir požymis, jog susižeidėte nagus.

• Susisluoksniavę nagai, tai požymis, jog organizme trūksta kalcio. Nagai susisluoksniuoti gali ir dėl kitų priežasčių. Pavyzdžiui, Jūsų rankų ar kojų pirštai ilgai būna vandenyje arba indus plaunate nemūvėdami pirštinių.

• Jei nagai labai blyškūs arba riesti į vidų, tai požymis, jog Jūsų organizme trūksta geležies.

• Jei oda aplink nagus yra skausminga patinusi ar paraudusi, tai požymis, jog į organizmą per įvairius įtrūkimus ir odos žaizdeles pateko infekcija.

Ką daryti?

Nagai turi visada būti sausi ir švarūs, nes drėgną terpę mėgsta įvairios bakterijos. Kai plaunate indus ar dirbate sode, mūvėkite gumines pirštines, kelis kartus per dieną nagus sutepkite drėkinamuoju kremu bei reguliariai vartokite vitaminų.

Dantenos

Rausvos, patinusios, pradėjusios kraujuoti dantenos gali perspėti apie gana sunkias ligas. Paskutiniais moksliniais tyrimais įrodytas tiesioginis ryšys tarp dantenų ligų ir širdies priepuolių.

Ką daryti?

Jei dantenose atsiranda smulkios žaizdelės, kurios ilgai neužgyja ir kraujuoja, būtina kreiptis į gydytoją.

Rankos

Apžiūrėkite pirštų atspaudus. Susmulkinkite pieštukų grafitą, jame pabaksnokite pirštus, kuriuos vėliau prispauskite prie balto popieriaus lapo.

Jei šiame piršto atspaude daugiausiai lanko formos linijų, tai požymis, jog Jūsų sveikata gera.

• Jei pirštų linijos įmantrios, tarpusavyje susikryžiuojančios, patikrinkite kraujospūdį.

• Dabar apžiūrėkite delnus. Pasak specialistų, žmonės, kurių delnai ilgi ir siauri, hipertenzija serga dažniau nei tie. kurių delnai platūs.

sveikata, sveikatos patikra, sveikatos patarimai

Pirštai

Į stiklinę įpilkite labai šalto vandens (galima ir su ledu), jame rankų pirštus pamirkykite 30 sekundžių. Jei pirštų galiukai pabalo ar pamėlynavo, tai požymis, jog Jūsų organizme sutriko kraujotaka. Staigus temperatūros sumažėjimas (arba stresas) sukelia kraujagyslių spazmus ir rankose, kojose, nosyje ir ausyse, todėl šios kūno dalys dėl nepakankamo kiekio pradeda tirpti.

Ką daryti?

Venkite staigių temperatūrų kaitos, šaltuoju metų laiku mūvėkite šiltas pirštines bei avėkite šiltas kojines. Jei rūkote, nedelsdami meskite rūkyti, nes nikotinas sutrikdo kraujospūdį.

Apie odą

Metams bėgant, oda sausėja ir tai normalu. Tačiau, jei kūno oda pernelyg pablyško, sukietėjo ir dažnai pleiskanoja tai perspėjimas, jog sutriko skydliaukės veikla. Sutrikus skydliaukės veiklai, galite staiga priaugti svorio ir pasireikšti apatija. Skydliaukė gamina tiroksiną, kuris gerina galvos smegenų darbą. Jei organizme trūksta tiroksino, nusilpsta atmintis. Jei oda pleiskanoja, o ant kojų atsiranda raudonos dėmės, tai skydliaukė - hiperaktyvi, todėl kiek galima skubiau kreipkitės į medikus.

Ką daryti?

Ypač atidžiai stebėkite pigmentinių dėmių ir strazdanų pokyčius. Tai svarba jei jų ant Jūsų kūno gausu. Jei apgamai pradeda augti, keisti formą ir spalva būtinai pasitarkite su gydytoju.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-07-20 laikas 07:18 Receptai Kasadilijos - labai gardus patiekalas

Sutarkuokite morka, supjaustykite svogūną, česnaką apkepkite aliejuje. Smulkiai pjaustyta virta vištiena pagardinkite druska, pipirais ir sumaišykite su keptomis daržovėmis.

Skaityti daugiau

2020-11-13 laikas 23:40 Receptai Orkaitėje kepta kalakuto blauzdelė su apelsinais ir česnaku
Kai šiuo būdų nusprendžiau iškepti kalakuto blauzdelę, tai pakvipo visi namai ir nusprendžiau, kad privalau tokį receptą parodyti ir jums visiems. Nors gamindama tikrai net neįsivaizdavau, kaip estetiškai atrodys ta kalakuto koja ...

Skaityti daugiau

2019-11-09 laikas 18:02 Receptai Naudinga Halva Per 10 Minučių! Jokio Cukraus Ir Miltų!
Jei norite pagaminti naminės chalvos, jums neprireiks daug laiko ir ingredientų gausos. Reikia paimti gliaudytų saulėgrąžų, arachiso ir medaus – ir jūsų sveikuoliška chalva beveik paruošta.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-07 laikas 15:09 Ukrainos oligarchai karo metu neįtikėtinai praturtėjo, rašo Šveicarijos laikraštis NZZ

Ukraina buvo plačiai pripažinta korumpuočiausia šalimi dar prieš karą Ukrainoje, tačiau nuo karo pradžios ir dešimčių milijardų eurų įplaukimo į šalį korupcija klesti kaip niekada anksčiau. Šveicarijos laikraštis „Neue Züricher Zeitung&ldquo...

Skaityti daugiau

2025-07-07 laikas 11:56 „Gyventi Švedijoje nėra žmogaus teisė“ – naujoji integracijos ministrė ragina atlikti migrantų vertybių tyrimą
Naujoji liberalų lyderė paragino atlikti migrantų vertybių tyrimą, tačiau kritikai teigia, kad toks požiūris yra pernelyg menkas ir pavėluotas.

Skaityti daugiau

2025-07-07 laikas 10:27 Kolumbijos migrantas Lenkijoje suimtas už žmogaus nužudymą peiliu per smurtines muštynes

Sekmadienį vėliau lenkai išėjo į Nowe gatves, skanduodami: „Visa Lenkija yra su mumis, išsiųskite pabėgėlius!“

Skaityti daugiau

2025-07-07 laikas 07:47 Makaronai: Nauda ar Žala? Moksliniai Faktai apie Sveikus Makaronus

Ar makaronai naudingi? Sužinokite, kaip pasirinkti sveikus makaronus ir kokį poveikį jie turi organizmui, remiantis moksliniais faktais.

Skaityti daugiau

2025-07-07 laikas 07:29 102 Metų Gydytojo Ilgaamžiškumo Paslaptys: Kaip Gyventi Ilgiau ir Sveikiau
102 metų gydytojas Howard Tucker atskleidžia, kaip sveika mityba, fizinis aktyvumas ir protinis darbas padeda gyventi ilgiau ir sveikiau. Šiame straipsnyje nagrinėsime jo patarimus, pagrįstus mokslu, ir pateiksime praktinių idėjų, kaip kiekvienas gal...

Skaityti daugiau