Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Spalio » 17

Kaip Reikia Grūdintis? Nuolat, Palaipsniui, Paeiliui...

Teigiama, jog vasara - tinkamiausias metas grūdintis. Kodėl ir kaip reikia grūdintis? Grūdinimasis - tai žmogaus apsauginė mankšta (treniruotė). Grūdinimosi procedūros žmogaus organizmą pripratina nereaguoti įstaiga besikeičiančias išorės sąlygas. Grūdinimosi procedūros stiprina ištvermę, gerina darbingumą, normalizuoja psichinę ir emocinę būseną. Idealiausias laikas grūdintis - vasara, nes tada žmonės serga mažiau, o sąlygą grūdintis - oro „vonių", apsipylimo vandeniu, plaukiojimo - daugiau. Jei norite, kad grūdinimosi procedūros vyktų sėkmingai, grūdintis turite nuolat, palaipsniui ir paeiliui.

Nuolatinis grūdinimasis

Kai grūdinamės nuolat, išsiugdo savitas sąlyginis refleksas, kurį būtina nuolat stiprinti. Todėl grūdinimosi procedūros būna naudingos tik tada, jei grūdinamės nuolat, o ne retsykiais ir kai papuola. Jei grūdinsitės nereguliariai, sąlyginis refleksas greitai pranyks: suaugusiems per 2-3 savaites, o vaikams - per 5-7 dienas. Todėl grūdinimosi procedūras geriausiai pradėti vasarą, kai sąlygų grūdintis yra žymiai daugiau, o pavojus susirgti peršalimo ligomis yra mažesnis. Atminkite, kad susirgę net ir menkiausia liga grūdinimosi procedūras turėsite pamiršti mažiausiai 2 savaites.

Grūdintis reikia palaipsniui

Grūdinimosi procedūrų intensyvinimas turi didėti palaipsniui. Dažniausiai pasitaikanti klaida -pradėti grūdinimosi procedūras nuo ekstremalių metodų, kurie yra nemenkas krūvis organizmui, todėl susilpnina imuninę sistemą. Po tokių ekstremalių grūdinimosi procedūrų gali vėliau tekti ilgai gydytis. Pavyzdys - vaikai, kuriuos labai šiltai rengė, o vieną dieną nuvedė į baseiną. Išlepintam vaikui plaukiojimas 28°C šilumos vandens baseine - tai tas pats, kas žiemą panerti į eketę. Vėliau tokie pradedantys plaukikai bent pusę metų sloguoja ir kosti.

Grūdintis reikia paeiliui

Grūdinimosi procedūrų negalima nuolat keisti, o krūvius - staiga didinti. Geriausiai pasiruošti grūdinimosi taktiką ir jos laikytis.

Sudaryti grūdinimosi planą

Grūdinimosi būdus reikia parinkti atsižvelgus į sveikatos būseną. Visus žmones grūdinimosi prasme galima suskirstyti j 3 grupes.

Kiekvienos grupės žmonėms reikia parinkti jiems tinkamus grūdinimosi būdos ir temperatūrų skirtumus. Turite patys nuspręsti, kaip Jums reikia grūdintis.

Pirmoji grupė: visiškai sveiki žmonės

• Visiškai sveikų žmonių požymiai: jie peršalimo ligomis serga ne dažniau nei 1-2 kartus per metus. Be to, turi tam tikrą grūdinimosi patirti; plaukioja baseine, kaitinasi pirtyje.

• Šiems žmonėms grūdinimosi procedūras reikia pradėti nuo apsipylimo vėsiu vandeniu. Iš pradžių reikia apsipilti 20-22°C šilumos, o vėliau vandens temperatūrą palaipsniui sumažinti iki 18°C šilumos.

Antroji grupė: neturintys patirties

• Tai žmonės, kurie per metus peršalimo ligomis serga ne dažniau nei 2-3 kartus, tačiau iki tol nėra grūdinęsi.

• Šiems žmonėms grūdinimosi procedūras reikia pradėti nuo kontrastinio vandens dušo ir vandens temperatūrų skirtumo - 6-8°C. Vėliau trumpai apsipilkite vėsiu, 24-26°C šilumos vandeniu. Iš pradžių tokių grūdinimosi procedūrų trukmė - 2 minutės. Apsipylę vėsiu vandeniu, kūną įtrinkite rankšluosčiu.

Trečioji grupė: lepus žmones

• Šių žmonių sveikata nusilpusi dėl streso ir įtempto darbo. Jie dažnai serga ir nėra grūdinęsi.

• Iš pradžių pradėkite nuo oro „vonių“. Nuogi 22—24°C šilumoje pabūkite 3-5 minutes. Jei turite laiko, tokias grūdinimosi procedūras derinkite su rytine mankšta. Vėliau nusišluostykite vėsiu (20-22°C šilumos) vandeniu.

5 grūdinimosi procedūrų rūšys

1. Oro „vonios"

Oro „vonios" - lengviausias grūdinimosi būdas. Iš pradžių reikia ryte, pakilus iš lovos, apsirengti lengvais rūbais. Oro „vonias“ reikia priimti lauke, 20-22°C šilumoje. Pirmoji grūdinimosi procedūra turi būti ne ilgesnė nei 15 minučių, o kiekviena kita procedūra - 5 minutėmis ilgiau.

Oro „vonios“ ruošia žmogaus organizmą sudėtingesnėms grūdinimosi procedūroms.

2. Apsišluostymas šaltu vandeniu

Vakare paruoškite dubenį su vandeniu. Šiame vandenyje sudrėkintu rankšluosčiu įtrinkite kūną. Iš pradžių rankas ir kojas, vėliau - sukamaisiais judesiais krūtinę, pilvą ir nugarą. Iš pradžių reikia šluostytis 34-36°C šilumos vandeniu, o vėliau kas 3-5 dienas vandens temperatūrą mažinkite 1-2°C. Jei jausitės gerai, po 2-3 mėnesių jau galėsite šluostytis 10-12°C šilumos vandeniu.

3. Apsipylimas vandeniu

Apsipylinėti vandeniu patariama pradėti vasarą. Vandens temperatūra turi būti 34-36°C šilumos. Iš pradžių paeiliui vandeniu apsipilkite rankas, krūtinę, nugarą, vėliau - kitas kūno vietas. Vėliau visą kūną vandeniu apipilkite iš karto: vakare vandeniu pripildykite dubenį (per naktį jis įšils iki 2O-220C). Ryte, kai nusiprausite, visą vandenį ant savęs išpilkite vienu judesiu. Norėdami priprasti, vandenį ant savęs galite išpilti ne staiga, o per 30 sekundžių. Apsipylę vandeniu, kūną masažuojamaisiais judesiais įsitrinkite rankšluosčiu.

4. Kontrastinio vandens dušas

Iš pradžių kelias minutes pastovėkite karšto vandens duše, vėliau - 30 sekundžių šalto vandens duše. Šaltą vandenį galima paleisti tada, kai kūnas pakankamai gerai įšils. Maudydamiesi kontrastinio vandens duše karštą ir šaltą vandenį keiskite 5-7 kartus.

5. Vėsaus vandens dušas

Vėsus vanduo turi būti 18-20°C šilumos. Stovėdami vėsaus vandens duše. kūną įtrinkite delnais.

Po vandens procedūrų kūną reikia įtrinti šiukščiu rankšluosčiu taip. kad oda paraustų, o Jūs pajustumėte šilumą.

Verta atminti...

Grūdinantis sulaukiama įvairaus grūdinimosi procedūrų poveikio:

• jaučiamas jėgų plūstelėjimas. Grūdinimosi procedūrų dėka organizmas pradeda gausiau gaminti hormonų, taip pat ir endorfinų - laimės hormonų.

• grūdinimosi procedūrų dėka sparčiau deginamos riebalų sankaupos, nes suaktyvėja medžiagų apykaita. Be to, kraujyje sumažėja žalingojo cholesterolio ir cukraus lygis.

• grūdinimosi procedūros turi teigiamos įtakos psichinei sveikatai, nes žvalina centrinę nervų sistemą. Teigiama, jog užsigrūdinęs žmogus bet kokiomis sąlygomis išlieka ramus, žvalus ir kupinas optimizmo.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
31.08.2018 laikas 09:36 Receptai Prakaitavimą skatinantys vaistažolių mišiniai
Prakaitavimą skatina liaudies medicinoje, Prakaitavimą skatinantys vaistažolių mišiniai, receptai skatinantis prakaitavimą, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydy...

Skaityti daugiau

01.11.2017 laikas 17:40 Receptai Medus, kiaušinis gydo bronchitą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Sviesto, Kiaušinio trynių, Miltų, Medaus

Skaityti daugiau

18.11.2019 laikas 20:14 Receptai Skanumėlis iš paprastų kopūstų per 15 minučių. Kopūstų lapai tešloje
Valgyčiau kiekvieną dieną! Nesitikėjau, kad taip paprasta pasigaminti šiuos kopūstų blynelius. O, kaip atrodo, taip ir norisi išbandyti. Labai lengva pasigaminti ir suvalgomi akimirksniu.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau