Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Spalio » 17

Kaip Reikia Grūdintis? Nuolat, Palaipsniui, Paeiliui...

Teigiama, jog vasara - tinkamiausias metas grūdintis. Kodėl ir kaip reikia grūdintis? Grūdinimasis - tai žmogaus apsauginė mankšta (treniruotė). Grūdinimosi procedūros žmogaus organizmą pripratina nereaguoti įstaiga besikeičiančias išorės sąlygas. Grūdinimosi procedūros stiprina ištvermę, gerina darbingumą, normalizuoja psichinę ir emocinę būseną. Idealiausias laikas grūdintis - vasara, nes tada žmonės serga mažiau, o sąlygą grūdintis - oro „vonių", apsipylimo vandeniu, plaukiojimo - daugiau. Jei norite, kad grūdinimosi procedūros vyktų sėkmingai, grūdintis turite nuolat, palaipsniui ir paeiliui.

Nuolatinis grūdinimasis

Kai grūdinamės nuolat, išsiugdo savitas sąlyginis refleksas, kurį būtina nuolat stiprinti. Todėl grūdinimosi procedūros būna naudingos tik tada, jei grūdinamės nuolat, o ne retsykiais ir kai papuola. Jei grūdinsitės nereguliariai, sąlyginis refleksas greitai pranyks: suaugusiems per 2-3 savaites, o vaikams - per 5-7 dienas. Todėl grūdinimosi procedūras geriausiai pradėti vasarą, kai sąlygų grūdintis yra žymiai daugiau, o pavojus susirgti peršalimo ligomis yra mažesnis. Atminkite, kad susirgę net ir menkiausia liga grūdinimosi procedūras turėsite pamiršti mažiausiai 2 savaites.

Grūdintis reikia palaipsniui

Grūdinimosi procedūrų intensyvinimas turi didėti palaipsniui. Dažniausiai pasitaikanti klaida -pradėti grūdinimosi procedūras nuo ekstremalių metodų, kurie yra nemenkas krūvis organizmui, todėl susilpnina imuninę sistemą. Po tokių ekstremalių grūdinimosi procedūrų gali vėliau tekti ilgai gydytis. Pavyzdys - vaikai, kuriuos labai šiltai rengė, o vieną dieną nuvedė į baseiną. Išlepintam vaikui plaukiojimas 28°C šilumos vandens baseine - tai tas pats, kas žiemą panerti į eketę. Vėliau tokie pradedantys plaukikai bent pusę metų sloguoja ir kosti.

Grūdintis reikia paeiliui

Grūdinimosi procedūrų negalima nuolat keisti, o krūvius - staiga didinti. Geriausiai pasiruošti grūdinimosi taktiką ir jos laikytis.

Sudaryti grūdinimosi planą

Grūdinimosi būdus reikia parinkti atsižvelgus į sveikatos būseną. Visus žmones grūdinimosi prasme galima suskirstyti j 3 grupes.

Kiekvienos grupės žmonėms reikia parinkti jiems tinkamus grūdinimosi būdos ir temperatūrų skirtumus. Turite patys nuspręsti, kaip Jums reikia grūdintis.

Pirmoji grupė: visiškai sveiki žmonės

• Visiškai sveikų žmonių požymiai: jie peršalimo ligomis serga ne dažniau nei 1-2 kartus per metus. Be to, turi tam tikrą grūdinimosi patirti; plaukioja baseine, kaitinasi pirtyje.

• Šiems žmonėms grūdinimosi procedūras reikia pradėti nuo apsipylimo vėsiu vandeniu. Iš pradžių reikia apsipilti 20-22°C šilumos, o vėliau vandens temperatūrą palaipsniui sumažinti iki 18°C šilumos.

Antroji grupė: neturintys patirties

• Tai žmonės, kurie per metus peršalimo ligomis serga ne dažniau nei 2-3 kartus, tačiau iki tol nėra grūdinęsi.

• Šiems žmonėms grūdinimosi procedūras reikia pradėti nuo kontrastinio vandens dušo ir vandens temperatūrų skirtumo - 6-8°C. Vėliau trumpai apsipilkite vėsiu, 24-26°C šilumos vandeniu. Iš pradžių tokių grūdinimosi procedūrų trukmė - 2 minutės. Apsipylę vėsiu vandeniu, kūną įtrinkite rankšluosčiu.

Trečioji grupė: lepus žmones

• Šių žmonių sveikata nusilpusi dėl streso ir įtempto darbo. Jie dažnai serga ir nėra grūdinęsi.

• Iš pradžių pradėkite nuo oro „vonių“. Nuogi 22—24°C šilumoje pabūkite 3-5 minutes. Jei turite laiko, tokias grūdinimosi procedūras derinkite su rytine mankšta. Vėliau nusišluostykite vėsiu (20-22°C šilumos) vandeniu.

5 grūdinimosi procedūrų rūšys

1. Oro „vonios"

Oro „vonios" - lengviausias grūdinimosi būdas. Iš pradžių reikia ryte, pakilus iš lovos, apsirengti lengvais rūbais. Oro „vonias“ reikia priimti lauke, 20-22°C šilumoje. Pirmoji grūdinimosi procedūra turi būti ne ilgesnė nei 15 minučių, o kiekviena kita procedūra - 5 minutėmis ilgiau.

Oro „vonios“ ruošia žmogaus organizmą sudėtingesnėms grūdinimosi procedūroms.

2. Apsišluostymas šaltu vandeniu

Vakare paruoškite dubenį su vandeniu. Šiame vandenyje sudrėkintu rankšluosčiu įtrinkite kūną. Iš pradžių rankas ir kojas, vėliau - sukamaisiais judesiais krūtinę, pilvą ir nugarą. Iš pradžių reikia šluostytis 34-36°C šilumos vandeniu, o vėliau kas 3-5 dienas vandens temperatūrą mažinkite 1-2°C. Jei jausitės gerai, po 2-3 mėnesių jau galėsite šluostytis 10-12°C šilumos vandeniu.

3. Apsipylimas vandeniu

Apsipylinėti vandeniu patariama pradėti vasarą. Vandens temperatūra turi būti 34-36°C šilumos. Iš pradžių paeiliui vandeniu apsipilkite rankas, krūtinę, nugarą, vėliau - kitas kūno vietas. Vėliau visą kūną vandeniu apipilkite iš karto: vakare vandeniu pripildykite dubenį (per naktį jis įšils iki 2O-220C). Ryte, kai nusiprausite, visą vandenį ant savęs išpilkite vienu judesiu. Norėdami priprasti, vandenį ant savęs galite išpilti ne staiga, o per 30 sekundžių. Apsipylę vandeniu, kūną masažuojamaisiais judesiais įsitrinkite rankšluosčiu.

4. Kontrastinio vandens dušas

Iš pradžių kelias minutes pastovėkite karšto vandens duše, vėliau - 30 sekundžių šalto vandens duše. Šaltą vandenį galima paleisti tada, kai kūnas pakankamai gerai įšils. Maudydamiesi kontrastinio vandens duše karštą ir šaltą vandenį keiskite 5-7 kartus.

5. Vėsaus vandens dušas

Vėsus vanduo turi būti 18-20°C šilumos. Stovėdami vėsaus vandens duše. kūną įtrinkite delnais.

Po vandens procedūrų kūną reikia įtrinti šiukščiu rankšluosčiu taip. kad oda paraustų, o Jūs pajustumėte šilumą.

Verta atminti...

Grūdinantis sulaukiama įvairaus grūdinimosi procedūrų poveikio:

• jaučiamas jėgų plūstelėjimas. Grūdinimosi procedūrų dėka organizmas pradeda gausiau gaminti hormonų, taip pat ir endorfinų - laimės hormonų.

• grūdinimosi procedūrų dėka sparčiau deginamos riebalų sankaupos, nes suaktyvėja medžiagų apykaita. Be to, kraujyje sumažėja žalingojo cholesterolio ir cukraus lygis.

• grūdinimosi procedūros turi teigiamos įtakos psichinei sveikatai, nes žvalina centrinę nervų sistemą. Teigiama, jog užsigrūdinęs žmogus bet kokiomis sąlygomis išlieka ramus, žvalus ir kupinas optimizmo.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar

Naujienos iš interneto

traffix.lt
TAIP PAT SKAITYKITE:
23.10.2020 laikas 22:03 D.Trumpas laimės ir pasaulis turės 5 metus, iki MEGA-meteorito smūgio

Visų pirma noriu pasakyti, kad D.Trumpas laimės rinkimus – tai yra besąlygiška. Žinoma, tai nereiškia, kad dabar galite sėdėti namuose ir nebalsuoti. Bet, net jei ir tingi eiti į rinkimus, jis vis tiek laimės. Manau, kad tai savaime suprantamas dalykas,  - sakė p. Robertsonas.

...

Skaityti daugiau

23.10.2020 laikas 18:19 Šarminis vanduo: receptas, kuris detoksikuoja ir apsaugo nuo vėžio
Šis šarminio vandens receptas gali jums padėti, išsaugoti jūsų kūno sveikatą, jei negalėsite ar negalite nuolatos laikytis sveikos ir subalansuotos mitybos. Šis receptas padės detoksikuoti organizmą ir išvengti vėžio...

Skaityti daugiau

23.10.2020 laikas 17:14 Močiutės įtrynimo tepalas nuo skausmo
Mano močiutė būdama 82 metų, neįsivaizdavo, kas yra sąnarių skausmas, kojų sunkumas, stuburo skausmai. O to priežastis – jos stebuklingas įtrynimo tepalas. Tikrai, geresnės priemonės, dar iki šiol neradau.

Skaityti daugiau

23.10.2020 laikas 15:29 Pagrindinis mirštančių santykių ženklas: meilė ir draugystė

Svarbiausias mirštančių santykių požymis – įtampa, kurią pradėjote jausti. Įtampą kuria kitas žmogus, o jūs nešate tą naštą. Kenčiate. Prisitaikote. Stengiatės tramdyti save, savo susierzinimą ar ašaras. Sulaikote lauk besiveržiančius žodžius, nes nenorite sunaikinti santykių. Jie jums vis ...

Skaityti daugiau

23.10.2020 laikas 10:24 Kodėl protingos merginos atsisako sekso per pirmąjį pasimatymą
Retai kada merginos eina į pirmąjį pasimatymą su vaikinu nusiteikusios vienos nakties nuotykiui. Dauguma jų trokšta užmegzti ilgalaikius santykius ir nori, kad patinkantis vaikinas pakviestų susitikti dar kartą.

Skaityti daugiau

23.10.2020 laikas 08:12 Skruzdėlės – ilgiausiai gyvenantys vabzdžiai pasaulyje
Ar galite įsivaizduoti, kad viename vidutinio dydžio skruzdėlyne gyvenančių rudųjų miško skruzdėlių skaičius prilygsta visos Lietuvos gyventojų skaičiui?

Skaityti daugiau