Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Rugsėjo » 9

Kas pavogė Vokietijos mokslo tyrimo stotį iš jūros dugno?

Nuo Baltijos jūros dingo automobilio dydžio tyrimų stotis. Panašu, kad ji buvo pavogta, rašo „Live Science“.

Observatorija, kuri priklauso „GEOMAR Helmholtz“ jūrinių tyrimų centrui, svėrė apie 740 kg – tokį svorį sudarė įvairūs stotyje sumontuoti moksliniai instrumentai.

Stoties užduotis buvo rinkti vandenyno dugno aplinkos duomenis ir perduoti juos tyrinėtojams sausumoje. Tačiau rugpjūčio 21 d. duomenų tiekimas sustojo.

Iš pradžių tyrėjai įtarė, kad kažkas nutiko su pačiu duomenų perdavimu. Bet į vietą nuvykus narams, buvo nustatyta, kad dingo visa „Boknis Eck observatorija“ teliko tik nupjautas maitinimo laidas.

Baltija, Vagystė, tyrimai, paranormal.lt

Dingusi observatorija buvo jūriniame rezervate, esančiame už 1,8 km nuo Kylio krantų šiaurinėje Vokietijoje, netoli Danijos sienos, praneša BBC.

Baltija, Vagystė, tyrimai, paranormal.lt

Policija tiria įvykį, o GEOMAR prašo, kad visi, kurie galėjo pamatyti ar žino ką nors susijusio su įvykiu, praneštų apie tai.

Stotį sudarė su tvirti skyriai: viename buvo maitinimo šaltinis, kitame – įvairūs jutikliai. Šie instrumentai buvo naudojami informacijos rinkimui gamtosauginiame projekte, kuris tęsiamas nuo 1957 metų. Ilgamečio projekto metu buvo nuolat registruojami pagrindiniai jūriniai duomenys – tokie, kaip temperatūra, druskingumas, maistinių medžiagų kiekis, o taip pat deguonis ir chlorofilas.

Baltija, Vagystė, tyrimai, paranormal.lt

GEOMAR teigimu, stoties vertė – 300 000 eurų. „Tačiau prarastieji duomenys yra neįkainojami“, – teigia mokslininkai.

Publikuoja: lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar