Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Birželio » 3

Kiek sveria žmogaus chromosomos? Mokslininkai tai apskaičiavo, bet jiems kyla dar daugiau klausimų

Tikriausiai iš biologijos pamokų prisimenate, kad žmogus turi 46 chromosomas, išsidėsčiusias 23 porose. Chromosomose yra mūsų gyvybės instrukcijos - jose slypi mūsų DNR gijos ir jų skaitymo įranga. Bet ar žinome, kokia yra mūsų chromosomų masė? Ar tai apskritai įmanoma apskaičiuoti?

Žinoma, kad įmanoma. Mokslininkai anksčiau apskaičiavo žmogaus DNR svorį. Chromosomos mokslui žinomos jau 130 metų. Jose sutelpa pora mūsų DNR grandinės metrų, DNR skaitymo metodai, ląstelių dalijimosi instrukcijos. Chromosomų būklė yra siejama su senėjimo procesais.

Dabar mokslininkai pasitelkė įspūdingus mikroskopus ir rentgeno spindulių įrangą, kad apskaičiuotų elektronų skaičių 46 chromosomose. Tai leido apytiksliai apskaičiuoti žmogaus chromosomų rinkinio masę - 242 pikogramai. Pikogramas - tai viena trilijontoji gramo dalis (10–12 g), todėl galite įsivaizduoti, kiek nedaug sveria žmogaus chromosomos, kuriose yra visa mūsų gyvybės instrukcija.

Tačiau mokslininkai iš tikrųjų tikėjosi kitokių rezultatų. Tiesą sakant, jie manė, kad žmogaus chromosomos turėtų būti žymiai lengvesnės. Šie skaičiavimai rodo, kad žmogaus chromosomos yra daugiau nei 20 kartų sunkesnės nei DNR grandinės, kurios jose slypi. Mokslininkai mano, kad tai galbūt reiškia, kas chromosomose yra kol kas neatrastų ir neaprašytų komponentų.

Minėjome, kad chromosomos mokslui žinomos jau 130 metų. Tačiau tai nėra labai ilgas laikas, nes metodai, leidžiantys tyrinėti šių sudėtingų struktūrų detales, yra žymiai jaunesni. Pavyzdžiui, dabar mokslininkai pasitelkė rentgeno ptichografiją, kuri leidžia atkurti labai detalią trimatę chromosomų rekonstrukciją. Tai yra labai tikslus metodas, tačiau dar visai neseniai mokslui jis nebuvo prieinamas. Tai reiškia, kad tikimybė, jog chromosomos dar turi paslapčių, yra labai didelė.

Chromosomų susidėvėjimas ir trumpėjimas yra siejamas su senėjimu. Jose taip pat slypi atsakymai apie įvairias genetines ligas. Taigi, chromosomų struktūros tyrimai bus tęsiami, naudojant pačią naujausią mokslinę techniką. Na, o mums tiesiog įdomu žinoti, kad kiekviena mūsų kūno ląstelė turi 242 pikogramus chromosomų.

Tekstas perpublikuojamas iš technologijos.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.07.2021 laikas 22:17 Kai VAKCINUOTI žmonės suserga kovidu, žiniasklaida iškraipo tikrovę ir kaltina NEVAKCINUOTUS
Tariamas naujas Vuchano koronaviruso (Covid-19) "klasteris" neva plinta Masačusetso valstijos Cape Cod rajone, o didžioji žiniasklaida, kaip įprasta, kaltina "neskiepytus".

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:39 Australijos kakadu išmoko įsilaužti į šiukšliadėžes ir aktyviai to moko jaunąją kartą

Kakadu su žaviais kuokšteliais taip gerai prisitaikė prie didmiesčio, kad išmoko malšinti troškulį viešuosiuose fontanuose ir ieškoti maisto gatvėse.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:22 69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios per potvynius Henane, Kinijoje
69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios dėl potvynio Henano provincijoje, Kinijoje - 12,9 mln. žmonių nukentėjo - 972 000 hektarų žemės ūkio paskirties žemės nuniokota.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:15 Potvyniai ir nuošliaužos Cox’s Bazare, Bangladeše, nusinešė aštuonių žmonių gyvybes
2021 m. liepos 27 d. smarkios liūtys Kox's Bazaro pabėgėlių stovyklose Bangladeše (Bangladesh) sukėlė mirtinus potvynius ir nuošliaužas.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 18:56 Potvyniai Italijoje - "išprotėjęs klimatas
Potvynis Italijoje: dešimtys žmonių išgelbėti po to, kai nuošliaužos ir smarkios liūtys užklupo miestus aplink turistų pamėgtą Komo ežerą.

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 11:30 Receptai | Patiekalai Varškės keksas su šokolado lašeliais
Varškės keksas su šokolado lašeliais - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

23.07.2021 laikas 22:34 Receptai | Patiekalai Patiekalas Vištiena "Egzotika"
Vištiena "Egzotika" - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

20.07.2021 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Nekeptas tortas su želė gabaliukais, grietine ir šokoladu
Tokį nekepto torto receptą su želė gabaliukais, grietine bei šokoladu gavau labai seniai ši savo mamos. Jis gaunasi itin gardus, gaivus bei vasariškas. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Jums, Siūlo, Pasigaminti, Patiekalą, Pagal, Receptą, Nekeptas, Tortas, Želė, Gabaliukais, Grietine, Šokoladu, Skana...

Skaityti daugiau