Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2021 » Birželio » 3

Kiek sveria žmogaus chromosomos? Mokslininkai tai apskaičiavo, bet jiems kyla dar daugiau klausimų

Tikriausiai iš biologijos pamokų prisimenate, kad žmogus turi 46 chromosomas, išsidėsčiusias 23 porose. Chromosomose yra mūsų gyvybės instrukcijos - jose slypi mūsų DNR gijos ir jų skaitymo įranga. Bet ar žinome, kokia yra mūsų chromosomų masė? Ar tai apskritai įmanoma apskaičiuoti?

Žinoma, kad įmanoma. Mokslininkai anksčiau apskaičiavo žmogaus DNR svorį. Chromosomos mokslui žinomos jau 130 metų. Jose sutelpa pora mūsų DNR grandinės metrų, DNR skaitymo metodai, ląstelių dalijimosi instrukcijos. Chromosomų būklė yra siejama su senėjimo procesais.

Dabar mokslininkai pasitelkė įspūdingus mikroskopus ir rentgeno spindulių įrangą, kad apskaičiuotų elektronų skaičių 46 chromosomose. Tai leido apytiksliai apskaičiuoti žmogaus chromosomų rinkinio masę - 242 pikogramai. Pikogramas - tai viena trilijontoji gramo dalis (10–12 g), todėl galite įsivaizduoti, kiek nedaug sveria žmogaus chromosomos, kuriose yra visa mūsų gyvybės instrukcija.

Tačiau mokslininkai iš tikrųjų tikėjosi kitokių rezultatų. Tiesą sakant, jie manė, kad žmogaus chromosomos turėtų būti žymiai lengvesnės. Šie skaičiavimai rodo, kad žmogaus chromosomos yra daugiau nei 20 kartų sunkesnės nei DNR grandinės, kurios jose slypi. Mokslininkai mano, kad tai galbūt reiškia, kas chromosomose yra kol kas neatrastų ir neaprašytų komponentų.

Minėjome, kad chromosomos mokslui žinomos jau 130 metų. Tačiau tai nėra labai ilgas laikas, nes metodai, leidžiantys tyrinėti šių sudėtingų struktūrų detales, yra žymiai jaunesni. Pavyzdžiui, dabar mokslininkai pasitelkė rentgeno ptichografiją, kuri leidžia atkurti labai detalią trimatę chromosomų rekonstrukciją. Tai yra labai tikslus metodas, tačiau dar visai neseniai mokslui jis nebuvo prieinamas. Tai reiškia, kad tikimybė, jog chromosomos dar turi paslapčių, yra labai didelė.

Chromosomų susidėvėjimas ir trumpėjimas yra siejamas su senėjimu. Jose taip pat slypi atsakymai apie įvairias genetines ligas. Taigi, chromosomų struktūros tyrimai bus tęsiami, naudojant pačią naujausią mokslinę techniką. Na, o mums tiesiog įdomu žinoti, kad kiekviena mūsų kūno ląstelė turi 242 pikogramus chromosomų.

Tekstas perpublikuojamas iš technologijos.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
09.06.2019 laikas 07:33 Receptai Gardus varškės pyragas
Pasigaminkime labai skanų ir gardų pyragą iš varškės.

Skaityti daugiau

28.08.2019 laikas 20:04 Receptai 5 minutės ir keletas valandų šaldytuve, ir skanus tortas paruoštas!

Patinka jums saldumynai? Esate tikri, kad jūs neprieštaraujate pasmaguriauti skaniu desertu su karšta arbata. Bet, kartais taip nesinori teptis miltais, minkyti tešlos ir ilgą laiką kepti skanėstą orkaitėje.

...

Skaityti daugiau

11.06.2019 laikas 13:47 Receptai Gardžių beliašų receptas
Pasigaminkime skanius ir gardžius beliašus. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau