Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Kosmosas » 2019 » Rugsėjo » 4

Kinijos mėnuleigis „Yutu-2“ tamsiojoje Mėnulio pusėje rado kažkokią keistą ir blizgią medžiagą

Kinijos mėnuleigis „Yutu-2“ atriedėjo iki keistos paslapties, tūnančios tamsiojoje Mėnulio pusėje: neseniai atsiradusio smūginio kraterio dugne šis kosminis aparatas rado nežinomos blizgios medžiagos, kurią Kinijos kosmoso agentūra apibūdino kaip „gelį su paslaptingu žvilgesiu“, rašo „Science Alert“.

Nors Kinijos mokslininkai dar neskelbia, kokia tai galėtų būti medžiaga, nepriklausomi mokslininkai, kuriuos cituoja „Space.com“, spėlioja, kad tai galėtų būti stiklas, susidaręs dėl smūgio, kurio metu atsirado ir pats krateris.

Liepos 28 dieną – praėjus trims dienoms po to, kai prasidėjo dvi savaites trunkanti Mėnulio diena – „Yutu-2“ valdanti mokslininkų grupė Pekino aeronautikos ir kosmonautikos valdymo centre ruošėsi mėnuleigį išjungti „vidudienio poguliui“ – ši procedūra apsaugo jautrią mėnuleigio elektroniką nuo perkaitimo esant tiesioginiuose Saulės spinduliuose.

Tačiau vienas iš mokslininkų – Yu Tianyi – peržiūrinėdamas „Yutu-2“ užfiksuotas panoramas pastebėjo šį tą neįprasto. Tad mokslininkai nusprendė dar nemigdyti mėnuleigio ir nuvairuoti jį arčiau kraterio bei geriau pasižiūrėti į tai, kas patraukė dėmesį.

O ten jie ir pastebėjo blizgančią medžiagą. Kaip nurodoma mėnuleigio dienoraštyje, medžiaga nuo aplinkinio regolito skyrėsi savo forma, spalva ir tekstūra. Deja, paties pastebėto objekto nuotraukos viešai kol kas nėra platinamos – Kinijos kosmoso agentūra rodo tik kraterio nuotraukas.

Iškart po kraterio apžiūrėjimo mėnuleigis buvo užmigdytas, o pasibaigus karščiausiam Mėnulio dienos metui vėl pažadintas. Tuomet jis patikrino kraterį savo regimosios šviesos kameromis ir artimojo infraraudonojo spektro spektrometru, kuris pagal nuo objektų atsispindinčią šviesą gali padėti nustatyti jų cheminę sudėti.

Šios analizės duomenys dar nėra žinomi, tačiau Mėnulio paviršius yra labai sausas, todėl labiau tikėtina, kad tai, ką pamatė mėnuleigis, yra ne minkštos gelinės būsenos, o lydymosi proceso rezultatas. O tai neabejotinai reikštų, kad tai nėra kokia nors žmonių pasėta lėtūnų kolonija.

„Yutu-2“ buvo vėl užmigdytas rugpjūčio 7 dieną, kad per Mėnulio naktį neeikvotų Saulės energijos. Aparatas vėl pažadintas rugpjūčio 25 dieną, Mėnulyje „auštant“, ir tęsė judėjimą vakarų kryptimi, ieškant naujų neatrastų dalykų.

Nuotrauka: Mėnulio krateris ©Kinijos kosmoso agentūros. Publikuoja: 15min.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-05-26 laikas 21:48 Receptai Vaikų labai mėgstami Tuno kotletai

Svogūną supjaustykite ir apkepinkite. Tuno sultis nupilkite, tuną susmulkinkite šakute. Suberkite džiuvėsėlius, prieskonius, krapus ir petražoles. Įmaišykite kiaušinius, citrinos sultis ir grietinę. Masę gerai išmaišykite, form...

Skaityti daugiau

2020-07-23 laikas 09:22 Receptai Vyšnių pagardas: Tinka mėsai bei prie įvairių rūšių sūrio

Iš vyšnių verdu ne tik uogienę ar kompotą, ar šaldau šaldiklyje, bet ir pikantišką padažą. Gaunasi unikalus, saldžiarūgščio skonio padažas. Tinka mėsai bei prie įvairių rūšių sūrio.

Skaityti daugiau

2020-07-20 laikas 07:18 Receptai Vištienos kotletai su įdaru iš kiaušinių, sūrio ir svogūnų
Nerealaus skonio vištienos kotletai su nuostabiu įdaru, tikrai patiks visiems. Pirmiausia į vištienos faršą įmušame kiaušinį, sudedame supjaustytą svogūną, suberiame druską bei pipirus, taip pat įspaudžiame česnaką....

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau