- 24.10.2019
- 0.0 Reitingas
- 766 Peržiūros
- Komentarai
Rugpjūčio mėnesį Kinijos mėnuleigis „Yutu-2“, važinėdamas tolimosios Mėnulio pusės teritorijoje, padengtoje nedideliais krateriais, aptiko kai ką keisto. Tuo metu Kinijos kosmoso agentūra pranešė, kad ši keista medžiaga yra „gelio konsistencijos“ ir turi „neįprastą spalvą“.
Dabar Kinijos Mėnulio tyrimams skirta programa paviešino naują keistos medžiagos nuotrauką, kuri suteikia daugiau informacijos apie tai, kas tai galėtų būti. Ekspertai sako, kad greičiausiai tai yra būtent tai, apie ką pirmiausia mokslininkai ir pagalvojo – tamsus stiklas, susiformavęs po stipraus smūgio. Panašią medžiagą per savo misiją atrado ir „Apollo 17“ astronautai, rašo Space.com.
Stiprūs meteorito smūgiai sugeba taip stipriai suspausti mineralus, kad jie suformuoja žvilgantį stiklą, laužiantį šviesos spindulius neįprastais būdais.
„Kol kas geriausiai žinome tai, kad ši medžiaga yra tamsi“ – sakė NASA postdoktorantūros programos narys ir Goddardo kosminių skrydžių centro darbuotojas Danas Moratry. – Panašu, kad tarp tamsios medžiagos yra ir šviesios medžiagos pėdsakų, tačiau gali būti, kad tai tik nuo nuo lygaus paviršiaus atsispindinti šviesa“.
„Yutu-2“ prie šios keistos medžiagos priartėjo tik dabar vien dėl to, kad kelias iki jo buvo gana sudėtingas. Keistą medžiagą mėnuleigis pastebėjo kraterio apačioje. Greitai „Yutu-2“ turėtų pabusti iš dvi savaites trukusio miego – ir mokslininkai tikisi, kad tada gausime dar daugiau duomenų apie šią keistą medžiagą.
Parengta pagal Futurism.com. Publikuoja: lrytas.lt
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau