Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2023 » Vasario » 26

Astronomai aptiko paslaptingą objektą, traukiamą į supermasyvią juodąją skylę Paukščio Tako centre

Astronomai aptiko paslaptingą objektą

Astronomai atrado pailgą objektą, pavadintą "X7", kuris buvo identifikuotas netoli supermasyvios juodosios skylės, esančios Paukščio Tako centre.

Šis objektas pirmą kartą aptiktas 2018 m. naudojant Čilėje esančio labai didelio teleskopo GRAVITY instrumento duomenis.

X7 pasirodė esąs kompaktiškas, dulkėtas objektas, kurio dydis buvo maždaug 1/100 parsekų (maždaug 10 kartų didesnis už atstumą tarp Saulės ir artimiausios žvaigždės), o nuo supermasyviosios juodosios skylės jis buvo nutolęs apie 2,6 parsekų. Ji judėjo labai elipsine orbita aplink juodąją skylę maždaug 11,5 metų periodu.

X7 vieta supermasyvios juodosios skylės atžvilgiu
X7 vieta supermasyvios juodosios skylės atžvilgiu

X7 kilmė ir prigimtis dar nėra iki galo išsiaiškinta, tačiau buvo iškelta prielaida, kad tai gali būti dujų ir dulkių sankaupa, kurią sutrikdė juodosios skylės gravitacija, arba protoplaneta ar maža žvaigždė, kuri buvo išmesta iš savo pradinės orbitos ir pagauta juodosios skylės gravitacijos. 

Norint nustatyti tikrąją X7 prigimtį ir jos ryšį su supermasyvia juodąja skyle, esančia Pieno kelio centre, reikės tolesnių stebėjimų ir tyrimų.

Naujajame tyrime, paskelbtame žurnale "The Astrophysical Journal", teigiama, kad tai galėtų būti dulkių debesis. Tyrimo metu nustatyta, kad jis pasižymi tokiomis pačiomis savybėmis kaip ir kiti dulkių debesys Kosmose, tačiau jie įsitikinę, kad tam įrodyti reikia daugiau stebėjimų.

X7 masė yra apie 50 Žemės masių, o jo orbitos kelias aplink Sgr A* užtruktų 170 metų.

Nuorodos (-os): Research ArticleNews Release

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
01.06.2023 laikas 15:06 Receptai | Patiekalai Miltiniai abriedukai "ežiukai" su varške
Vaikystėje tokios išvaizdos varškinius virtinukus su visa šeima mes vadindavome "abriedukais". Mama iki šios dienos tik šitaip ir vadina. Man kažkas iš aplinkinių galiausiai įskiepijo pavadinimą "ežiukai", o kaip jie iš tikrųjų tu...

Skaityti daugiau

01.06.2023 laikas 15:00 Receptai | Patiekalai Morkų pyragas su maskarponės sūrio kremu
Turiu pripažinti, kad prieš kurį laiką į pyragus, keksus ir tortus su morkomis visada žiūrėjau ganėtinai kreivai. Ilgą laiką nebuvo noro net pamėginti, nes buvau įtikėjusi, kad skonis bus "prastas" arba bent jau "nieko įspūdingo"....

Skaityti daugiau

29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

04.06.2023 laikas 18:59 Pakartotinė COVID-19 vakcinacija silpnina imuninę sistemą: Tyrimas
Naujo tyrimo duomenimis, pakartotinis skiepijimas COVID-19 silpnina imuninę sistemą, todėl žmonės gali tapti imlesni gyvybei pavojingoms ligoms, pavyzdžiui, vėžiui.

Skaityti daugiau

04.06.2023 laikas 14:14 Žurnalo "Glamour" viršelio modelio nėščias "vyras", skirtas pasididžiavimo mėnesiui
Vaikinai, tai darosi šiek tiek juokinga. Nuo kada nėščias vyras yra tai, ką mes švenčiame per pasididžiavimo mėnesį? Tai kaip iš cirko, bet kažkodėl - nežinau, kada tai įvyko - mes švenčiame merginą, kuri nusipjovė krūtinę ir pasidarė panaši į vyrą, ...

Skaityti daugiau

04.06.2023 laikas 10:29 Žurnalas "The Atlantic" skelbia, kad be pedofilų pasaulis būtų ‘sterilus ir nuobodus‘
Žurnalas "Atlantic" paskelbė, kad pasaulis būtų "nuobodus ir sterilus" be pedofilų kuriamo meno, todėl turėtume vertinti ir remti gerą meną kuriančius pedofilus, pirkdami jų knygas ir bilietus į jų filmus.

Skaityti daugiau