Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2018 » Rugsėjo » 14

Dirbtinis intelektas aptiko 72 nežinomos kilmės signalus iš vienos nykštukinės galaktikos

2017 metų rugpjūčio 26 dieną astronomai, dirbantys 100 mln. JAV dolerių vertės „Breakthrough Listen“ projekte, kurio tikslas yra nežemiškų civilizacijų signalų paieška, užfiksavo 21 pasikartojantį šviesos signalą, priskiriamą „greitųjų radijo pliūpsnių“ (angl. Fast Radio Burst, FRB) grupei. Visi šie signalai per valandą atkeliavo iš nykštukinės galaktikos FRB 121102, rašo livescience.com.

dirbtinis intelektas, kosmosas, mokslas, technologijos, radijo signala

Kai kurie mokslininkai spėja, kad signalo šaltinis buvo greitai besisukančios neutroninės žvaigždės, tačiau aiškaus jų šaltinio nustatyti nepavyko. Todėl „Breakthrough Listen“ mokslininkų susidomėjimo priežastis aiški: o gal šiuos signalus skleidė protingos būtybės – galbūt jos taip į kosmosą neįtikėtinu greičiu paleido savo erdvėlaivius? Tokią idėją iš dalies pakišo giminingas „Breakthrough Starshot“ projektas, kurio inžinieriai bando sukurti šviesa tarsi vėju stumiamas bures mažiems zondams į Saulės sistemą leisti.

Be to, FRB 121102 galaktika, nuo Žemės nutolusi 3 mlrd. šviesmečių atstumu, yra išskirtinai įdomi: tai yra vienintelis mums žinomas pasikartojančių FRB signalų šaltinis – visi kiti šios klasės žybsniai iš vieno šaltinio atkeliaudavo tik po kartą.

Atlikdami naujausią tyrimą, „Breakthrough Listen“ projekto nariai, dirbantys iš Kalifornijos universiteto Berkelyje (JAV) 2017 m. rugpjūtį Green Bank teleskopu surinktus duomenis dar kartą išanalizavo naudodami mašininio mokymosi metodus – pirmą kartą šiuos duomenis mokslininkai tikrino tradiciniais metodais.

Mokslininkai, vadovaujami universiteto doktoranto Gerry Zhango, algoritmą, pavadintą „konvoliuciniu neuroniniu tinklu“, išmokė atskirti FRB pėdsakus 400 terabaitų dydžio duomenų masyve. Apmokymui taikyta strategija, panaši į tą, kurią didžiosios IT bendrovės naudoja interneto paieškų rezultatų optimizavimui, tvirtino universiteto atstovai.

O po apmokymų dirbtinis intelektas sugebėjo atskirti dar 72 iki tol nepastebėtus FRB signalus, tokiu būdu iš vieno šaltinio per vieną valandą atsklidusių FRB kiekį padidindamas iki 93.

„Ne visų atradimų šaltiniai yra naujausi stebėjimų duomenys. Šiuo atveju mums padėjo išmintingo, originalaus mąstymo panaudojimas jau turimo duomenų rinkinio analizei. Jis išplėtė mūsų žinias apie vieną iš didžiausių astronomijos paslapčių“, - po šio darbo publikavimo paskelbė visų „Breakthrough“ projektų iniciatyvos vadovas Pete'as Wordenas. Šiai iniciatyvai dar priklauso „Breakthrough Message“ ir „Breakthrough Watch“ projektai.

Paslaptis, žinoma, iki šiol galutinai taip ir neatskleista: mokslininkai negali pasakyti, kas yra tie FRB signalai. Tačiau dirbtinio intelekto taikymas naujausiame tyrime padės žengti kur kas toliau bandant šią paslaptį išsiaiškinti.

„Tai yra tik šio galingo metodo taikymo beieškant trumpalaikių radijo signalų pradžia. Tikimės, kad mūsų sėkmė paskatins ir kitas rimtas dirbtinio intelekto taikymo radijo astronomijoje iniciatyvas“, - teigė P. Wordenas.

Naujausią tyrimą publikavimui priėmė žurnalas „The Astrophysical Journal“, bet su jo turiniu nemokamai galima susipažinti jau dabar.

15min.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
06.11.2017 laikas 15:10 Receptai Vaistažolių mišinys nuo karščiavimo, temperatūros
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas, temperatūra. Ingredientai: liepos žiedai, čiobrelis, ramunėlės žiedai, vanduo.

Skaityti daugiau

02.11.2017 laikas 12:41 Receptai Šalavijas vaisingumui skatinti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Vaisingumas. Ingredientai: Šalavijo, Vandens

Skaityti daugiau

09.06.2019 laikas 07:33 Receptai Gardus varškės pyragas
Pasigaminkime labai skanų ir gardų pyragą iš varškės.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau